admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Pm üzenet! #2197196
    admin
    Adminisztrátor

      Az speedboot, többszálú bootolás. A blackPanther OS-ben SPEEDBOOT=off opcióval kikapcsolható, mert nem minden hw támogatja. Nem tud feléledni ennyi idő alatt. Van rá végleges kikapcsolási mód is, se Suse-ban nem vagyok jártas…

      Hozzászólás: Pm üzenet! #2197194
      admin
      Adminisztrátor
        kisbetu wrote:
        Az én tippem még mindig az, hogy újregesnek más beállításokkal megy a fórum.
        Valami adminszerű hozzáértő megnézhetné.

        szerintem teljesen jó ez így, azért ne is regeljen senki, hogy pl nekem feltegye a hülye kérdéseit… a motorhoz meg nem tudok nyúlni, az csaba kompetenciája..

        Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196780
        admin
        Adminisztrátor
          vadkan wrote:
          Ja, és köszönjük a „parancsok” parancsot ami egy magamfajta kezdőnek hasznosnak igérkezik. Valójában már időszerü lenne a nyelvtudás hiányában szenvedőknek egy magyar nyelvü parancsgyüjtemény.

          Amennyiben van valamilyen műveletre javaslatod akkor bármikor beépíthető a csomagba. Már külön, blackPanther-default-apps néven fut a kollekció… Még a leírása nem teljes, de ez a fránya nap még mindig 24 órából áll…

          kisbetu wrote:
          Az lehet, mert tegnap panaszkodott rá, de nem emlékszem ronda loginra.

          Fotó? Még ha virtuálba tettem volna… Csak ott olyan lassú minden, könnyebb volt egy partíciót elővenni és 10 perc alatt fenn is volt.

          Te is írod, hogy semmilyen GDM képe, ezért gyanítom, hogy az…
          jó nekem egy telefonos kép is…

          Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196778
          admin
          Adminisztrátor
            kisbetu wrote:
            v3cŧ0r wrote:
            kisbetu: a hangot lejjebb vettem majd jelezz, hogy elég-e.

            (Telepítés után írok…)

            Tehát ez a verzió azokat a hibákat volt hivatott javítani ami az elő változatban már az indításkor jelentkezett. A hangot lejjebb vettem, de nálam már ez is halk (laptop)…. Szóval jó volna egy normális értéket ha adnál, mert nem tudom kitalálni mi a jó neked. (aumix-text> beállít>elment> nekem küld ~/.aumix* fájl )

            Helló lap:
            Ez egyelőre marad, mert :
            – Nem tudom, hogy a dizájn maradjon-e, ezért a régi csomagot raktam be a függőség miatt

            A Grub háttér nem is igazából az. Ez a gfxboot része és ez egy külön történet lesz ha végre elkészül a rendszer. Már előzőleg írtam, hogy nem végleges..

            Ronda login? Nem láttam mert még telepíteni nem volt időm, de ahogy leírjátok, csak beraktam neki az xdm-et, hogy ne keresse .D) Majd dobok egy próbainstallt és megnézem, de jól jönne egy fotó, akkor látnám és nem kéne egy rakat időt vele töltenem:) Próbaképpen:

            eltavolitas xdm

            És ha javul a látvány, akkor ez volt a ludas, ami azt jelenti, hogy megint bele kell nyúlnom a kódba…ehh

            Köszönöm mindenkinek a visszajelzést!

            Hozzászólás: stdout #2197201
            admin
            Adminisztrátor

              De én nem látok itt 2 gigás fájlméretet.
              A lényeg az, hogy a /proc és /dev könyvtárakba a kernel írogat, ne törölj semmit, vagy ha mégis törölni akarnál valószínüleg úgysem fog sikerülni. Mint írtad, egy bizonyos alkalmazás futtatásánál keletkeznek nagy fájlok, ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Ettől még a vinyód nem fog betelni.

              Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196775
              admin
              Adminisztrátor

                Most ért fel a BETA2-nek jelölt verzió, én meg most ébredtem, mert 9-kor feküdtem le:) rel17 lett belőle 🙂

                kisbetu: a hangot lejjebb vettem majd jelezz, hogy elég-e.

                kezdőknek és konzolt használni akaróknak ajánlom figyelmébe a „parancsok” parancsot:)

                Hozzászólás: Black Panther ASUS eee 701-en??? #2197129
                admin
                Adminisztrátor

                  Telepített 700MB? Az tényleg lájt. Csak a KDE több mint 1GB :D) Ha azt eltávolítod mi értelme van? Ha ekkora kell ott az eredeti……

                  A teljes rendszer ~2.8GB és igen el lehet távolítani a rendszer bármely elemét, de akkor újra áll a kérdés, minek?

                  Hozzászólás: Live USB Stick #2197119
                  admin
                  Adminisztrátor
                    kisbetu wrote:
                    borbi wrote:
                    Vagy most röhögni fogtok, akánljak ubuntu-t? Abban egyszerű mint az ágybakakilás liveusb-t csinálni.

                    Ezt is egyszerű volt megcsinálni. Csak aztán ollan egyszerű lett az istenadta, hogy bepánikol.

                    Én (középhaladó mindentkezdő) úgy szoktam CF-et és pent csinálni, hogy felmountolom az ISO-t, kézzel felmásolgatom a komponenseket, aztán az isolinux.cfg-t ellopva csinálok syslinux.cfg-t, és syslinux /dev/sdb1. Ott meg tudom szerkeszteni a parancssort, tudok próbaindítókat csinálni, stb.

                    És mindezt akkor tudod csak használni ha az USB modulok benn vannak a ramdiskben vagy a kernelben… egyébként kernel pánik

                    Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196773
                    admin
                    Adminisztrátor
                      aerogarcia wrote:
                      Hali! Azthiszem én is feldobom a teszt gépemre és kirpbálom mit tud a 10.1. 🙂

                      A holnapit, ok? rel15 vagy 16 lesz. Ha normálisan megy a mostani akkor már most elkezdem tölteni fel a 15.-et.

                      Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191482
                      admin
                      Adminisztrátor
                        aerogarcia wrote:
                        Hali!
                        Sajnos a 9.1-be nem engedi telepíteni a pidgint amikor keresi a függőségeket. Gondolom nem találja a file-t. Ránéznél majd? Előre is köszi!

                        Persze, megnézzük. (eddig jó volt egyébként)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 49,394