Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
schmied wrote:v3cŧ0r wrote:schmied wrote:A 9.1.1 jó ideig fenn volt a gépen, azzal nem volt különösebb probléma (a vinyót nem komázta az elején, de egy kernel-frissítés azt is megoldotta).
Ajaj, akkor itt valami megváltozott az új kernelben a chipset körül, remélem megtalálom. Ha nem akkor fel tudod dobni újra a 9.1-et? Abból kellene nekem az initrd.img
Ui: most megnéztem a txt-t, és biztos vagyok benne, hogy nem itt a baj, hanem a lemezed UUID-je nem jó.. Tehát a hiba a grub configban volt. Ma tesztelem én is a telepítést egy újabb ISO-n, ha az jó akkor holnap lesz fenn egy másik.
Pont most akartam írni 🙂 Volt fenn Arch is a gépen, szintén ezzel a verziószámú kernellel: nem volt semmi gond.
A 9.1-ből kell még a initrd.img?
Nézd, ha ráérsz vagy fenn van akkor kell. Megnézem hátha látok valamit. Abban a initrd-2.6.29.1-desktop-1bP.img talán a neve
schmied wrote:A 9.1.1 jó ideig fenn volt a gépen, azzal nem volt különösebb probléma (a vinyót nem komázta az elején, de egy kernel-frissítés azt is megoldotta).Ajaj, akkor itt valami megváltozott az új kernelben a chipset körül, remélem megtalálom. Ha nem akkor fel tudod dobni újra a 9.1-et? Abból kellene nekem az initrd.img
Ui: most megnéztem a txt-t, és biztos vagyok benne, hogy nem itt a baj, hanem a lemezed UUID-je nem jó.. Tehát a hiba a grub configban volt. Ma tesztelem én is a telepítést egy újabb ISO-n, ha az jó akkor holnap lesz fenn egy másik.
schmied wrote:A hibás rendszert már letöröltem, de a debug.txt-t oda tudom adni, remélem elég lesz. ??? 😉Üdv:schmied
ok, még egy kérdés: a 9.1.1 az bootolt telepítés után?
Hát természetesen abba a könyvtárba ahol épp állsz, onnan meg átmásolhatod az egyik meghajtóra, pendrive-ra. Ugye már letörölted azt amit feltelepítettél? Mert ha nem akkor kellene belőle az initrd-2.6.31.6-desktop-1bP.img fájl is a /boot könyvtárból.
A parancsok amikre szükségem lenne:
lspcidrake > debug.txt
lspci -vv >> debug.txtígy gyaníthatóan a home könyvtárban létrejön egy debug.txt, ez kellene nekem….
schmied wrote:No, ma kiprószáltam a bétát: live módban tetszetős volt, de telepítés után, újraindításnál a betöltés harmadáig jutott el, utána kernel-panic 🙁Nem tudom, mennyire egyedi eset: a gépem elég ekecs darab, lehet hogy egyéni szociális probléma 🙂 Mindenesetre a hely már ki van partícionálva neki: várom a végelgest 🙂
További jó munkát, srácok!
Üdv:schmied
Lehet , hogy szükségem lenne pár kimenetre a gépedről. Live módban is megfelel egy txt fájlban, meg tudnád oldani?
vizsla wrote:v3cŧ0r wrote:Kérjük meg uzsolt-ot (vagy a többieket akik látták), hogy adja neked odaÍgy, találtam egy levlistás dolgot:
http://old.nabble.com/-Cooker–Re:-draktools-in-kDE4’s-systemsettings-GUI–pyQT—pyKDE4-help–tt25341940.htmljaja:)
vizsla wrote:Ezt nekünk is… lécci! 🙂Kérjük meg uzsolt-ot (vagy a többieket akik látták), hogy adja neked oda, mert én tegnap töröltem a böngészési előzményeket. mert a FF, úgy döntött, hogy a kde-*.org oldalakon elhasal.. De a cooker (fejlesztői) oldalukon olvastam.
Most a techline oldalain röhögök/sírok jókat…
Ui: a képet lecseréltem, mert valaki ezen a képen keresztül megpróbálta floodolni a szerveremet…
v3cŧ0r wrote:kisbetu wrote:v3cŧ0r wrote:zoltan22 wrote:Ha ennyire nepszeruA disztróvacsin feljebb jött vagy három hellyel.
Nem nem, az a 6 havi átlag, most a 46. helyen van a hetiben 🙂
http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1Tovább javult a helyezés, most a 43. helyet tudhatjuk magunkénak:)
Tegnap találtam egy linket ahol a Mandriva „sóvárog” a blackPanther OS verzérlőközpontjáért:)
kisbetu wrote:v3cŧ0r wrote:zoltan22 wrote:Ha ennyire nepszeruA disztróvacsin feljebb jött vagy három hellyel.
Nem nem, az a 6 havi átlag, most a 46. helyen van a hetiben 🙂
http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1vadkan wrote:Semmi probléma!Előbb az F2-t nyomtam a nyelv kiválasztása miatt és ekkor állt meg a boot. Most, hogy ezt nem tettem elindult normál módban.
Rendben, a gfxboot úgy is csak átmeneti megoldás volt a kiadáshoz. Majd figyelek a véglegesnél…
-
SzerzőBejegyzés