admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196741
    admin
    Adminisztrátor
      schmied wrote:
      v3cŧ0r wrote:
      schmied wrote:
      A 9.1.1 jó ideig fenn volt a gépen, azzal nem volt különösebb probléma (a vinyót nem komázta az elején, de egy kernel-frissítés azt is megoldotta).

      Ajaj, akkor itt valami megváltozott az új kernelben a chipset körül, remélem megtalálom. Ha nem akkor fel tudod dobni újra a 9.1-et? Abból kellene nekem az initrd.img

      Ui: most megnéztem a txt-t, és biztos vagyok benne, hogy nem itt a baj, hanem a lemezed UUID-je nem jó.. Tehát a hiba a grub configban volt. Ma tesztelem én is a telepítést egy újabb ISO-n, ha az jó akkor holnap lesz fenn egy másik.

      Pont most akartam írni 🙂 Volt fenn Arch is a gépen, szintén ezzel a verziószámú kernellel: nem volt semmi gond.

      A 9.1-ből kell még a initrd.img?

      Nézd, ha ráérsz vagy fenn van akkor kell. Megnézem hátha látok valamit. Abban a initrd-2.6.29.1-desktop-1bP.img talán a neve

      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196739
      admin
      Adminisztrátor
        schmied wrote:
        A 9.1.1 jó ideig fenn volt a gépen, azzal nem volt különösebb probléma (a vinyót nem komázta az elején, de egy kernel-frissítés azt is megoldotta).

        Ajaj, akkor itt valami megváltozott az új kernelben a chipset körül, remélem megtalálom. Ha nem akkor fel tudod dobni újra a 9.1-et? Abból kellene nekem az initrd.img

        Ui: most megnéztem a txt-t, és biztos vagyok benne, hogy nem itt a baj, hanem a lemezed UUID-je nem jó.. Tehát a hiba a grub configban volt. Ma tesztelem én is a telepítést egy újabb ISO-n, ha az jó akkor holnap lesz fenn egy másik.

        Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196737
        admin
        Adminisztrátor
          schmied wrote:
          A hibás rendszert már letöröltem, de a debug.txt-t oda tudom adni, remélem elég lesz. ??? 😉

          Üdv:schmied

          ok, még egy kérdés: a 9.1.1 az bootolt telepítés után?

          Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196735
          admin
          Adminisztrátor

            Hát természetesen abba a könyvtárba ahol épp állsz, onnan meg átmásolhatod az egyik meghajtóra, pendrive-ra.  Ugye már letörölted azt amit feltelepítettél? Mert ha nem akkor kellene belőle az initrd-2.6.31.6-desktop-1bP.img fájl is a /boot  könyvtárból.

            A parancsok amikre szükségem lenne:
            lspcidrake > debug.txt
            lspci -vv >> debug.txt

            így gyaníthatóan a home könyvtárban létrejön egy debug.txt, ez kellene nekem….

            Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196733
            admin
            Adminisztrátor
              schmied wrote:
              No,  ma kiprószáltam a bétát: live módban tetszetős volt, de telepítés után, újraindításnál a betöltés harmadáig jutott el, utána kernel-panic 🙁

              Nem tudom, mennyire egyedi eset: a gépem elég ekecs darab, lehet hogy egyéni szociális probléma 🙂 Mindenesetre a hely már ki van partícionálva neki: várom a végelgest 🙂

              További jó munkát, srácok!

              Üdv:schmied

              Lehet , hogy szükségem lenne pár kimenetre a gépedről. Live módban is megfelel egy txt fájlban, meg tudnád oldani?

              admin
              Adminisztrátor
                vizsla wrote:
                v3cŧ0r wrote:
                Kérjük meg uzsolt-ot (vagy a többieket akik látták), hogy adja neked oda

                Így, találtam egy levlistás dolgot:
                http://old.nabble.com/-Cooker–Re:-draktools-in-kDE4’s-systemsettings-GUI–pyQT—pyKDE4-help–tt25341940.html

                jaja:)

                admin
                Adminisztrátor
                  vizsla wrote:
                  Ezt nekünk is… lécci! 🙂

                  Kérjük meg uzsolt-ot (vagy a többieket akik látták), hogy adja neked oda, mert én tegnap töröltem a böngészési előzményeket. mert a FF, úgy döntött, hogy a kde-*.org oldalakon elhasal..  De a cooker (fejlesztői) oldalukon olvastam.

                  Most a techline oldalain röhögök/sírok jókat…

                  Ui: a képet lecseréltem, mert valaki ezen a képen keresztül megpróbálta floodolni a szerveremet…

                  admin
                  Adminisztrátor
                    v3cŧ0r wrote:
                    kisbetu wrote:
                    v3cŧ0r wrote:
                    zoltan22 wrote:
                    Ha ennyire nepszeru

                    A disztróvacsin feljebb jött vagy három hellyel.

                    Nem nem, az a 6 havi átlag, most a 46. helyen van a hetiben 🙂
                    http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1

                    Tovább javult a helyezés, most a 43. helyet tudhatjuk magunkénak:)

                    Tegnap találtam egy linket ahol a Mandriva „sóvárog” a blackPanther OS verzérlőközpontjáért:)

                    admin
                    Adminisztrátor
                      kisbetu wrote:
                      v3cŧ0r wrote:
                      zoltan22 wrote:
                      Ha ennyire nepszeru

                      A disztróvacsin feljebb jött vagy három hellyel.

                      Nem nem, az a 6 havi átlag, most a 46. helyen van a hetiben 🙂
                      http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1

                      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196730
                      admin
                      Adminisztrátor
                        vadkan wrote:
                        Semmi probléma!

                        Előbb az F2-t nyomtam a nyelv kiválasztása miatt és ekkor állt meg a boot. Most, hogy ezt nem tettem elindult normál módban.

                        Rendben, a gfxboot úgy is csak átmeneti megoldás volt a kiadáshoz. Majd figyelek a véglegesnél…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 49,394