Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
másik partícióra is pont az kell ami az elsőre 🙂
viszont mi értelme van ?! Meg mondom: SemmiOkok:
Eldarabolod a HDD-t
Könnyen tökre teheted a már meglévőt
Alap tudással nehéz megérteni, a MBR/Bootloader/initrd fogalmakat
Egyszerre több rendszert nem tudsz üzemeltetni
Több rendszert nehéz karbantartani
stbmásik partícióra is pont az kell ami az elsőre 🙂
viszont mi értelme van ?! Meg mondom: SemmiOkok:
Eldarabolod a HDD-t
Könnyen tökre teheted a már meglévőt
Alap tudással nehéz megérteni, a MBR/Bootloader/initrd fogalmakat
Egyszerre több rendszert nem tudsz üzemeltetni
Több rendszert nehéz karbantartani
stbvizsla wrote:Az az érzésem, hogy te várod leginkább hiába…A francba! Ez egy elég jól megalapozott érzés, vagy inkább tény :D)
vizsla wrote:Az az érzésem, hogy te várod leginkább hiába…A francba! Ez egy elég jól megalapozott érzés, vagy inkább tény :D)
kisbetu wrote:A homokfúvásnál ugye valamiféle matrica kerül az üvegre, és annak a résein alakul ki a minta?Matrica vagy valamilyen sablon. A matricával az a szívás, hogy a nyomástól sérül, így az eredmény sem annyira lesz faca
kisbetu wrote:A homokfúvásnál ugye valamiféle matrica kerül az üvegre, és annak a résein alakul ki a minta?Matrica vagy valamilyen sablon. A matricával az a szívás, hogy a nyomástól sérül, így az eredmény sem annyira lesz faca
Pocka wrote:v3cŧ0r wrote:Pocka wrote:Inkább kézi gravírozott 🙂
Saját gépet vettem, és kézzel dolgozok.Értem, gondoltam… De a technológiára voltam kíváncsi, hogy mi végzi el az üveg vagy a felület megmunkálását. Biztos van több is, de én ezt a kettőt ismerem..
Nos, én nem homokfújást használok. Persze olyat is lehetne, mert hugom pl. üvegműves, és olyanokat csinál. De nekem nem nagyon tetszett a homokfújás, szeretek kézzel dolgozni. A lányeg egy kis gép. aminek végén kis fej van, gömb alakú kis csiszoló (többféle méret van). Ezeket cserélgetem, veszem. A fogidokik is hasonlót használnak.
Nekem így hamarabb megvan egy pohár, mint ha homokfújással csinálnám. Meg, homokfújással hogyan csinálnék meg egy ilyet pl:
http://img0.tar.hu/region/img/39180178.jpg#3A gépem amúgy ilyesmi:
http://shop.glass-design.hu/images/inl_gravirozo.jpg🙂
Hát nem semmi. Erre nem gondoltam, de így többet ér! Minden darab egyedi és értékes, mivel a te műved:) Egyébként az eszközt ismerem, sőt van is ilyenem, csak én áramköröknél fúrásra vagy tisztításra használom.
Pocka wrote:v3cŧ0r wrote:Pocka wrote:Inkább kézi gravírozott 🙂
Saját gépet vettem, és kézzel dolgozok.Értem, gondoltam… De a technológiára voltam kíváncsi, hogy mi végzi el az üveg vagy a felület megmunkálását. Biztos van több is, de én ezt a kettőt ismerem..
Nos, én nem homokfújást használok. Persze olyat is lehetne, mert hugom pl. üvegműves, és olyanokat csinál. De nekem nem nagyon tetszett a homokfújás, szeretek kézzel dolgozni. A lányeg egy kis gép. aminek végén kis fej van, gömb alakú kis csiszoló (többféle méret van). Ezeket cserélgetem, veszem. A fogidokik is hasonlót használnak.
Nekem így hamarabb megvan egy pohár, mint ha homokfújással csinálnám. Meg, homokfújással hogyan csinálnék meg egy ilyet pl:
http://img0.tar.hu/region/img/39180178.jpg#3A gépem amúgy ilyesmi:
http://shop.glass-design.hu/images/inl_gravirozo.jpg🙂
Hát nem semmi. Erre nem gondoltam, de így többet ér! Minden darab egyedi és értékes, mivel a te műved:) Egyébként az eszközt ismerem, sőt van is ilyenem, csak én áramköröknél fúrásra vagy tisztításra használom.
vizsla wrote:A lézer sem a legjobb üveghez (meg drága), sőt, mivel az üveg a legtöbb kémiai anyaggal szemben ellenálló, ezért az is kiesik.Annyira egyik sem igaz…. A blackPanther matricákat lézerrel vágjuk, gravírozzuk. Illetve ilyenkor karácsonyi ajándékokat készítünk a kedves ügyfeleknek, amelyek mind üveg alapúak. Pl.: üveges bor vagy pohár, esetleg korsó. Pillanatok alatt meg is van. Az előnye a többivel szemben, hogy nagyon jó a minősége a grafikának, illetve a kicsi feliratok is tökéletesen látszanak. Továbbá nem kell a sablon-negatívval foglalkozni mert az egész művelet a PC-n megy végbe és a fizikai munka annyi, hogy az üvegeket egymás mellé rakod, majd kiszeded mikor kész.
vizsla wrote:A lézer sem a legjobb üveghez (meg drága), sőt, mivel az üveg a legtöbb kémiai anyaggal szemben ellenálló, ezért az is kiesik.Annyira egyik sem igaz…. A blackPanther matricákat lézerrel vágjuk, gravírozzuk. Illetve ilyenkor karácsonyi ajándékokat készítünk a kedves ügyfeleknek, amelyek mind üveg alapúak. Pl.: üveges bor vagy pohár, esetleg korsó. Pillanatok alatt meg is van. Az előnye a többivel szemben, hogy nagyon jó a minősége a grafikának, illetve a kicsi feliratok is tökéletesen látszanak. Továbbá nem kell a sablon-negatívval foglalkozni mert az egész művelet a PC-n megy végbe és a fizikai munka annyi, hogy az üvegeket egymás mellé rakod, majd kiszeded mikor kész.
-
SzerzőBejegyzés