admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 2 BPos egy hdd-n hogyan? #2196659
    admin
    Adminisztrátor

      másik partícióra is pont az kell ami az elsőre 🙂
      viszont mi értelme van ?! Meg mondom: Semmi

      Okok:
      Eldarabolod a HDD-t
      Könnyen tökre teheted a már meglévőt
      Alap tudással nehéz megérteni, a MBR/Bootloader/initrd fogalmakat
      Egyszerre több rendszert nem tudsz üzemeltetni
      Több rendszert nehéz karbantartani
      stb

      Hozzászólás: 2 BPos egy hdd-n hogyan? #2196660
      admin
      Adminisztrátor

        másik partícióra is pont az kell ami az elsőre 🙂
        viszont mi értelme van ?! Meg mondom: Semmi

        Okok:
        Eldarabolod a HDD-t
        Könnyen tökre teheted a már meglévőt
        Alap tudással nehéz megérteni, a MBR/Bootloader/initrd fogalmakat
        Egyszerre több rendszert nem tudsz üzemeltetni
        Több rendszert nehéz karbantartani
        stb

        Hozzászólás: Videó dokumentáció kérése #2171663
        admin
        Adminisztrátor
          vizsla wrote:
          Az az érzésem, hogy te várod leginkább hiába…

          A francba! Ez egy elég jól megalapozott érzés, vagy inkább tény :D)

          Hozzászólás: Videó dokumentáció kérése #2171664
          admin
          Adminisztrátor
            vizsla wrote:
            Az az érzésem, hogy te várod leginkább hiába…

            A francba! Ez egy elég jól megalapozott érzés, vagy inkább tény :D)

            Hozzászólás: Gravírozott Tux pohár #2196621
            admin
            Adminisztrátor
              kisbetu wrote:
              A homokfúvásnál ugye valamiféle matrica kerül az üvegre, és annak a résein alakul ki a minta?

              Matrica vagy valamilyen sablon. A matricával az a szívás, hogy a nyomástól sérül, így az eredmény sem annyira lesz faca

              Hozzászólás: Gravírozott Tux pohár #2196622
              admin
              Adminisztrátor
                kisbetu wrote:
                A homokfúvásnál ugye valamiféle matrica kerül az üvegre, és annak a résein alakul ki a minta?

                Matrica vagy valamilyen sablon. A matricával az a szívás, hogy a nyomástól sérül, így az eredmény sem annyira lesz faca

                Hozzászólás: Gravírozott Tux pohár #2196617
                admin
                Adminisztrátor
                  Pocka wrote:
                  v3cŧ0r wrote:
                  Pocka wrote:
                  Inkább kézi gravírozott 🙂
                  Saját gépet vettem, és kézzel dolgozok.

                  Értem, gondoltam… De a technológiára voltam kíváncsi, hogy mi végzi el az üveg vagy a felület megmunkálását. Biztos van több is, de én ezt a kettőt ismerem..

                  Nos, én nem homokfújást használok. Persze olyat is lehetne, mert hugom pl. üvegműves, és olyanokat csinál. De nekem nem nagyon tetszett a homokfújás, szeretek kézzel dolgozni. A lányeg egy kis gép. aminek végén kis fej van, gömb alakú kis csiszoló (többféle méret van). Ezeket cserélgetem, veszem. A fogidokik is hasonlót használnak.
                  Nekem így hamarabb megvan egy pohár, mint ha homokfújással csinálnám. Meg, homokfújással hogyan csinálnék meg egy ilyet pl:
                  http://img0.tar.hu/region/img/39180178.jpg#3

                  A gépem amúgy ilyesmi:
                  http://shop.glass-design.hu/images/inl_gravirozo.jpg

                  🙂

                  Hát nem semmi. Erre nem gondoltam, de így többet ér! Minden darab egyedi és értékes, mivel a te műved:) Egyébként az eszközt ismerem, sőt van is ilyenem, csak én áramköröknél fúrásra vagy tisztításra használom.

                  Hozzászólás: Gravírozott Tux pohár #2196618
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Pocka wrote:
                    v3cŧ0r wrote:
                    Pocka wrote:
                    Inkább kézi gravírozott 🙂
                    Saját gépet vettem, és kézzel dolgozok.

                    Értem, gondoltam… De a technológiára voltam kíváncsi, hogy mi végzi el az üveg vagy a felület megmunkálását. Biztos van több is, de én ezt a kettőt ismerem..

                    Nos, én nem homokfújást használok. Persze olyat is lehetne, mert hugom pl. üvegműves, és olyanokat csinál. De nekem nem nagyon tetszett a homokfújás, szeretek kézzel dolgozni. A lányeg egy kis gép. aminek végén kis fej van, gömb alakú kis csiszoló (többféle méret van). Ezeket cserélgetem, veszem. A fogidokik is hasonlót használnak.
                    Nekem így hamarabb megvan egy pohár, mint ha homokfújással csinálnám. Meg, homokfújással hogyan csinálnék meg egy ilyet pl:
                    http://img0.tar.hu/region/img/39180178.jpg#3

                    A gépem amúgy ilyesmi:
                    http://shop.glass-design.hu/images/inl_gravirozo.jpg

                    🙂

                    Hát nem semmi. Erre nem gondoltam, de így többet ér! Minden darab egyedi és értékes, mivel a te műved:) Egyébként az eszközt ismerem, sőt van is ilyenem, csak én áramköröknél fúrásra vagy tisztításra használom.

                    Hozzászólás: Gravírozott Tux pohár #2196613
                    admin
                    Adminisztrátor
                      vizsla wrote:
                      A lézer sem a legjobb üveghez (meg drága), sőt, mivel az üveg a legtöbb kémiai anyaggal szemben ellenálló, ezért az is kiesik.

                      Annyira egyik sem igaz…. A blackPanther matricákat lézerrel vágjuk, gravírozzuk. Illetve ilyenkor karácsonyi ajándékokat készítünk a kedves ügyfeleknek, amelyek mind üveg alapúak. Pl.: üveges bor vagy pohár, esetleg korsó. Pillanatok alatt meg is van. Az előnye a többivel szemben, hogy nagyon jó a minősége a grafikának, illetve a kicsi feliratok is tökéletesen látszanak. Továbbá nem kell a sablon-negatívval foglalkozni mert az egész művelet a PC-n megy végbe és a fizikai munka annyi, hogy az üvegeket egymás mellé rakod, majd kiszeded mikor kész.

                      Hozzászólás: Gravírozott Tux pohár #2196614
                      admin
                      Adminisztrátor
                        vizsla wrote:
                        A lézer sem a legjobb üveghez (meg drága), sőt, mivel az üveg a legtöbb kémiai anyaggal szemben ellenálló, ezért az is kiesik.

                        Annyira egyik sem igaz…. A blackPanther matricákat lézerrel vágjuk, gravírozzuk. Illetve ilyenkor karácsonyi ajándékokat készítünk a kedves ügyfeleknek, amelyek mind üveg alapúak. Pl.: üveges bor vagy pohár, esetleg korsó. Pillanatok alatt meg is van. Az előnye a többivel szemben, hogy nagyon jó a minősége a grafikának, illetve a kicsi feliratok is tökéletesen látszanak. Továbbá nem kell a sablon-negatívval foglalkozni mert az egész művelet a PC-n megy végbe és a fizikai munka annyi, hogy az üvegeket egymás mellé rakod, majd kiszeded mikor kész.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 49,394