Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kezdők és gyakorlott felhasználók! Aki nem szerette eddig a konzol használni, most egyszerűen imádni fogja az egyszerűségét!
Bővült a videó-dokumentumok listája a„Ezt a konzolt szeretni fogod! Újdonságok a v10.1-ben” mozival.
Jó szórakozást ! :D)
Kezdők és gyakorlott felhasználók! Aki nem szerette eddig a konzol használni, most egyszerűen imádni fogja az egyszerűségét!
Bővült a videó-dokumentumok listája a„Ezt a konzolt szeretni fogod! Újdonságok a v10.1-ben” mozival.
Jó szórakozást ! :D)
vizsla wrote:v3cŧ0r wrote:bacsi2 wrote:Áh, nem, az ő gonosz-ikertesója Windózt fejleszt és csak Vistában utazik, nem pedig metrón. 😀Dehogy… Az a jobbik! A gonosz, az bizony Ubuntu-s…….
Hehe, és az Ubis milyen gépjárművel furikázik?
Találok én neki ki valami roncsot, olyat ami hű az Ubuntu-hoz :D) Pl.: Barkas? Az elég ócska .D)
bacsi2 wrote:Áh, nem, az ő gonosz-ikertesója Windózt fejleszt és csak Vistában utazik, nem pedig metrón. 😀Dehogy… Az a jobbik! A gonosz, az bizony Ubuntu-s…….
OpenSuSE_11.1 kézikönyv magyarul
Sajnos olvasás nélkül nem megy.
OpenSuSE_11.1 kézikönyv magyarul
Sajnos olvasás nélkül nem megy.
bacsi2 wrote:Vector!Nem láthattalak ma a 2-es metrón? Lehet nem te voltál, katasztrófa az arc (/név/dátum/stb.) memóriám. 🙂
Nekem rettentően jó az arcmemóriám (azaz fiatal koromban jó volt:)) így észrevettelek volna. Nem voltam sehol, meg amíg kész nem lesz a 10.1 nem is megyek…
vazo72 wrote:telepíteni, hiányolta a libdvdnavmini nevű csomagot. Erre olvastam (slackware.hu), hogy az essential nevű kodek csomagot be kell tenni az usr kvt megfelelő helyére.Az lehet, csakhogy ha utánanézel, akkor rájöhetsz, hogy a slackware nem pont a kezdő felhasználók számára készült disztribúció. A hiányzó csomagok miatt a telepítési források között kellett volna körülnézni és beállítani a Videolan és a pacman telepítési forrást.
vazo72 wrote:telepíteni, hiányolta a libdvdnavmini nevű csomagot. Erre olvastam (slackware.hu), hogy az essential nevű kodek csomagot be kell tenni az usr kvt megfelelő helyére.Az lehet, csakhogy ha utánanézel, akkor rájöhetsz, hogy a slackware nem pont a kezdő felhasználók számára készült disztribúció. A hiányzó csomagok miatt a telepítési források között kellett volna körülnézni és beállítani a Videolan és a pacman telepítési forrást.
Ehhez biztos, hogy egy zárt firmware kell. Ahhoz, hogy megmondjam melyik, kellenének ezek:
lspcidrake | grep Raha nincs eredmény akkor
lspci
és még jó lenne egylsmod | grep rt
Ha kernel ismeri (szerintem igen) akkor a syslogban látszik, hogy milyen firmware-t keres. Ehhez nem kell mást csinálni mint bekapcsolni egy root konzolban, ha nem fut:
service syslog restartmajd futtatni a tail-t ami mutatja a syslog-ot:
tail -f /var/log/syslogItt üss le pár entert, hogy lássad amikor bedugod az eszközt, azaz el tudd különíteni. Na és most beugod az USB-be és árgus szemekkel keresel olyan sort, hogy : firmware vagy load error, stb.
Esetleg ezt a firmware-t is telepítheted: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Drivers/rtxx/rt61-firmware-1.2-3bP.noarch.rpm
-
SzerzőBejegyzés