admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Videó dokumentáció kérése #2171643
    admin
    Adminisztrátor

      Kezdők és gyakorlott felhasználók! Aki nem szerette eddig a konzol használni, most egyszerűen imádni fogja az egyszerűségét!

      Bővült a videó-dokumentumok listája a„Ezt a konzolt szeretni fogod! Újdonságok a v10.1-ben” mozival.

      Jó szórakozást ! :D)

      Hozzászólás: Videó dokumentáció kérése #2171644
      admin
      Adminisztrátor

        Kezdők és gyakorlott felhasználók! Aki nem szerette eddig a konzol használni, most egyszerűen imádni fogja az egyszerűségét!

        Bővült a videó-dokumentumok listája a„Ezt a konzolt szeretni fogod! Újdonságok a v10.1-ben” mozival.

        Jó szórakozást ! :D)

        Hozzászólás: Kocsma topik #1952424
        admin
        Adminisztrátor
          vizsla wrote:
          v3cŧ0r wrote:
          bacsi2 wrote:
          Áh, nem, az ő gonosz-ikertesója Windózt fejleszt és csak Vistában utazik, nem pedig metrón. 😀

          Dehogy… Az a jobbik! A gonosz, az bizony Ubuntu-s…….

          Hehe, és az Ubis milyen gépjárművel furikázik?

          Találok én neki ki valami roncsot, olyat ami hű az Ubuntu-hoz :D) Pl.: Barkas?  Az elég ócska .D)

          Hozzászólás: Kocsma topik #1952422
          admin
          Adminisztrátor
            bacsi2 wrote:
            Áh, nem, az ő gonosz-ikertesója Windózt fejleszt és csak Vistában utazik, nem pedig metrón. 😀

            Dehogy… Az a jobbik! A gonosz, az bizony Ubuntu-s…….

            Hozzászólás: Suse Linux 11.0 jogosultsági probléma #2196416
            admin
            Adminisztrátor

              OpenSuSE_11.1 kézikönyv magyarul

              Sajnos olvasás nélkül nem megy.

              Hozzászólás: Suse Linux 11.0 jogosultsági probléma #2196417
              admin
              Adminisztrátor

                OpenSuSE_11.1 kézikönyv magyarul

                Sajnos olvasás nélkül nem megy.

                Hozzászólás: Kocsma topik #1952419
                admin
                Adminisztrátor
                  bacsi2 wrote:
                  Vector!

                  Nem láthattalak ma a 2-es metrón? Lehet nem te voltál, katasztrófa az arc (/név/dátum/stb.) memóriám. 🙂

                  Nekem rettentően jó az arcmemóriám (azaz fiatal koromban jó volt:)) így észrevettelek volna. Nem voltam sehol, meg amíg kész nem lesz a 10.1 nem is megyek…

                  Hozzászólás: Suse Linux 11.0 jogosultsági probléma #2196412
                  admin
                  Adminisztrátor
                    vazo72 wrote:
                    telepíteni, hiányolta a libdvdnavmini nevű csomagot. Erre olvastam (slackware.hu), hogy az essential nevű kodek csomagot be kell tenni az usr kvt megfelelő helyére.

                    Az lehet, csakhogy ha utánanézel, akkor rájöhetsz, hogy a slackware nem pont a kezdő felhasználók számára készült disztribúció. A hiányzó csomagok miatt a telepítési források között kellett volna körülnézni és beállítani a Videolan és a pacman telepítési forrást.

                    Hozzászólás: Suse Linux 11.0 jogosultsági probléma #2196413
                    admin
                    Adminisztrátor
                      vazo72 wrote:
                      telepíteni, hiányolta a libdvdnavmini nevű csomagot. Erre olvastam (slackware.hu), hogy az essential nevű kodek csomagot be kell tenni az usr kvt megfelelő helyére.

                      Az lehet, csakhogy ha utánanézel, akkor rájöhetsz, hogy a slackware nem pont a kezdő felhasználók számára készült disztribúció. A hiányzó csomagok miatt a telepítési források között kellett volna körülnézni és beállítani a Videolan és a pacman telepítési forrást.

                      Hozzászólás: wifi #2174950
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Ehhez biztos, hogy egy zárt firmware kell. Ahhoz, hogy megmondjam melyik, kellenének ezek:
                        lspcidrake | grep Ra

                        ha nincs eredmény akkor

                        lspci
                        és még jó lenne egy

                        lsmod | grep rt

                        Ha kernel ismeri (szerintem igen) akkor a syslogban látszik, hogy milyen firmware-t keres. Ehhez nem kell mást csinálni mint bekapcsolni egy root konzolban, ha nem fut:
                        service syslog restart

                        majd futtatni a tail-t ami mutatja a syslog-ot:
                        tail -f /var/log/syslog

                        Itt üss le pár entert, hogy lássad amikor bedugod az eszközt, azaz el tudd különíteni. Na és most beugod az USB-be és árgus szemekkel keresel olyan sort, hogy : firmware vagy load error, stb.

                        Esetleg ezt a firmware-t is telepítheted: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Drivers/rtxx/rt61-firmware-1.2-3bP.noarch.rpm

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 49,394