admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kicad telepites Ubuntu 7.10 -re #2196372
    admin
    Adminisztrátor

      Nekem ez így zavaros. De azt is tudom hogy hülye vagyok.
      Esetleg forrásból akarod feltenni a legújabbat? Mert akkor sok problémába fogsz ütközni.

      Hozzászólás: Kicad telepites Ubuntu 7.10 -re #2196373
      admin
      Adminisztrátor

        Nekem ez így zavaros. De azt is tudom hogy hülye vagyok.
        Esetleg forrásból akarod feltenni a legújabbat? Mert akkor sok problémába fogsz ütközni.

        Hozzászólás: nincs hang(opensuse 11.1) #2196312
        admin
        Adminisztrátor
          zotya794 wrote:
          OK Átépítettem a gépet,ahogy kérted:)

          Most az lspci és az lsmod parancs kimenete kéne konsole-ban kiadva, root-ként:

          lspci > lspci.txt
          lsmod > lsmod.txt

          De ha úgy gondolod, egyből benézhetsz a Yast hangbeállító részlegébe hogy behangold a kártyát rendszer alapértelmezettre. Ha feltoltad a hangerőt a mixer-ben, és nincs hang, akkor kellenek a fenti parancsok kimenetei.
          Ja, egyébként milyen alkalmazás alatt nem volt hang eddig?

          Hozzászólás: nincs hang(opensuse 11.1) #2196313
          admin
          Adminisztrátor
            zotya794 wrote:
            OK Átépítettem a gépet,ahogy kérted:)

            Most az lspci és az lsmod parancs kimenete kéne konsole-ban kiadva, root-ként:

            lspci > lspci.txt
            lsmod > lsmod.txt

            De ha úgy gondolod, egyből benézhetsz a Yast hangbeállító részlegébe hogy behangold a kártyát rendszer alapértelmezettre. Ha feltoltad a hangerőt a mixer-ben, és nincs hang, akkor kellenek a fenti parancsok kimenetei.
            Ja, egyébként milyen alkalmazás alatt nem volt hang eddig?

            Hozzászólás: nincs hang(opensuse 11.1) #2196308
            admin
            Adminisztrátor
              zotya794 wrote:
              mondjuk a Sound Blaster- t szeretném használni.

              Akkor azt bele, arra ügyelj hogy ne a videókártya melletti PCI slot-ban legyen. A BIOS-ban tiltsd le az alaplapi hangcsipet. Kapcsold be a hangszórókat, kösd össze a madzagokat.

              Hozzászólás: nincs hang(opensuse 11.1) #2196309
              admin
              Adminisztrátor
                zotya794 wrote:
                mondjuk a Sound Blaster- t szeretném használni.

                Akkor azt bele, arra ügyelj hogy ne a videókártya melletti PCI slot-ban legyen. A BIOS-ban tiltsd le az alaplapi hangcsipet. Kapcsold be a hangszórókat, kösd össze a madzagokat.

                Hozzászólás: nincs hang(opensuse 11.1) #2196300
                admin
                Adminisztrátor

                  Szerintem akkor előbb döntsd el hogy a három közül melyiket akarod használni, és azt tedd be a gépbe. Az alaplapit ugye már nem kell. Utána folytatjuk. Tegyél szóközt az írásjelek után.

                  Hozzászólás: nincs hang(opensuse 11.1) #2196301
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Szerintem akkor előbb döntsd el hogy a három közül melyiket akarod használni, és azt tedd be a gépbe. Az alaplapit ugye már nem kell. Utána folytatjuk. Tegyél szóközt az írásjelek után.

                    Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191429
                    admin
                    Adminisztrátor
                      aerogarcia wrote:
                      ok siekrült.

                      Igen, ahogy mondtam, semmilyen átalakítóprogram nem érhető el a gépeden. Ami a logból kiderül, hogy pl az mplayer sincs meg. Ez elég furcsa, eltávolítottad?!
                      Ami még furcsább, hogy a lame-t úgy emlékszem függőségbe raktam, még sincs a listában.

                      Ezeket a parancsokat futtassad le és másold ide nekem az eredményét, a saját felhasználód alatt nyitott konzolban kell futtatni:
                      echo $PATH
                      which mplayer && which lame && which oggenc

                      Ezután ha az alsó sor nem adott eredményt akkor root joggal is kérném! Illetve még ezt:
                      rpmquery -a | grep mplayer
                      rpmquery -a | grep lame

                      Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191430
                      admin
                      Adminisztrátor
                        aerogarcia wrote:
                        ok siekrült.

                        Igen, ahogy mondtam, semmilyen átalakítóprogram nem érhető el a gépeden. Ami a logból kiderül, hogy pl az mplayer sincs meg. Ez elég furcsa, eltávolítottad?!
                        Ami még furcsább, hogy a lame-t úgy emlékszem függőségbe raktam, még sincs a listában.

                        Ezeket a parancsokat futtassad le és másold ide nekem az eredményét, a saját felhasználód alatt nyitott konzolban kell futtatni:
                        echo $PATH
                        which mplayer && which lame && which oggenc

                        Ezután ha az alsó sor nem adott eredményt akkor root joggal is kérném! Illetve még ezt:
                        rpmquery -a | grep mplayer
                        rpmquery -a | grep lame

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 49,394