Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nekem ez így zavaros. De azt is tudom hogy hülye vagyok.
Esetleg forrásból akarod feltenni a legújabbat? Mert akkor sok problémába fogsz ütközni.Nekem ez így zavaros. De azt is tudom hogy hülye vagyok.
Esetleg forrásból akarod feltenni a legújabbat? Mert akkor sok problémába fogsz ütközni.zotya794 wrote:OK Átépítettem a gépet,ahogy kérted:)Most az lspci és az lsmod parancs kimenete kéne konsole-ban kiadva, root-ként:
lspci > lspci.txt
lsmod > lsmod.txtDe ha úgy gondolod, egyből benézhetsz a Yast hangbeállító részlegébe hogy behangold a kártyát rendszer alapértelmezettre. Ha feltoltad a hangerőt a mixer-ben, és nincs hang, akkor kellenek a fenti parancsok kimenetei.
Ja, egyébként milyen alkalmazás alatt nem volt hang eddig?zotya794 wrote:OK Átépítettem a gépet,ahogy kérted:)Most az lspci és az lsmod parancs kimenete kéne konsole-ban kiadva, root-ként:
lspci > lspci.txt
lsmod > lsmod.txtDe ha úgy gondolod, egyből benézhetsz a Yast hangbeállító részlegébe hogy behangold a kártyát rendszer alapértelmezettre. Ha feltoltad a hangerőt a mixer-ben, és nincs hang, akkor kellenek a fenti parancsok kimenetei.
Ja, egyébként milyen alkalmazás alatt nem volt hang eddig?zotya794 wrote:mondjuk a Sound Blaster- t szeretném használni.Akkor azt bele, arra ügyelj hogy ne a videókártya melletti PCI slot-ban legyen. A BIOS-ban tiltsd le az alaplapi hangcsipet. Kapcsold be a hangszórókat, kösd össze a madzagokat.
zotya794 wrote:mondjuk a Sound Blaster- t szeretném használni.Akkor azt bele, arra ügyelj hogy ne a videókártya melletti PCI slot-ban legyen. A BIOS-ban tiltsd le az alaplapi hangcsipet. Kapcsold be a hangszórókat, kösd össze a madzagokat.
Szerintem akkor előbb döntsd el hogy a három közül melyiket akarod használni, és azt tedd be a gépbe. Az alaplapit ugye már nem kell. Utána folytatjuk. Tegyél szóközt az írásjelek után.
Szerintem akkor előbb döntsd el hogy a három közül melyiket akarod használni, és azt tedd be a gépbe. Az alaplapit ugye már nem kell. Utána folytatjuk. Tegyél szóközt az írásjelek után.
aerogarcia wrote:ok siekrült.Igen, ahogy mondtam, semmilyen átalakítóprogram nem érhető el a gépeden. Ami a logból kiderül, hogy pl az mplayer sincs meg. Ez elég furcsa, eltávolítottad?!
Ami még furcsább, hogy a lame-t úgy emlékszem függőségbe raktam, még sincs a listában.Ezeket a parancsokat futtassad le és másold ide nekem az eredményét, a saját felhasználód alatt nyitott konzolban kell futtatni:
echo $PATH
which mplayer && which lame && which oggencEzután ha az alsó sor nem adott eredményt akkor root joggal is kérném! Illetve még ezt:
rpmquery -a | grep mplayer
rpmquery -a | grep lameaerogarcia wrote:ok siekrült.Igen, ahogy mondtam, semmilyen átalakítóprogram nem érhető el a gépeden. Ami a logból kiderül, hogy pl az mplayer sincs meg. Ez elég furcsa, eltávolítottad?!
Ami még furcsább, hogy a lame-t úgy emlékszem függőségbe raktam, még sincs a listában.Ezeket a parancsokat futtassad le és másold ide nekem az eredményét, a saját felhasználód alatt nyitott konzolban kell futtatni:
echo $PATH
which mplayer && which lame && which oggencEzután ha az alsó sor nem adott eredményt akkor root joggal is kérném! Illetve még ezt:
rpmquery -a | grep mplayer
rpmquery -a | grep lame -
SzerzőBejegyzés