Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Még egy fájl volna a .mc.menu a man alapján, de az nincs. És igen, minden szöveges és futtatható fájlnál ugyanaz a helyzet.
amikor az UHU-sok be akarták vezetni, hogy céges használatra mindenkinek meg kell vennie egy példányt (az árra már nem emlékszem pontosan talán 7-10 eFt?). Ekkor a levlistákon sokan a nemtetszésüket fejezték ki
És sajnos itt jöttek rá, hogy rossz eszméket ültettek el a fejekben ezért gyorsan ki is szálltak belőle, talán kicsit későn ébredtek fel …
Addig amíg az egész Linux eszme arra épül, hogy „ingyen” meg „szabad”, és ez nem fog elhatárolódni az üzleti szférától, addig Mo.-on, értelmetlen azt hinni, hogy a dédelgetett közösség egy árva kanyilót is fog valamiért fizetni. Hát, hogy képzeled?! Hiszen ingyen le lehet tölteni, hiszen ingyen lehet használni! Meg olyat is olvastam már, hogy szégyelje magát az aki ilyen szoftverekből pénzt keres…. Na ezért nincs egy cég sem biztonságban a jövőre nézve. A nincsből nem lehet adót fizetni vagy családot etetni. Ez kellene felfognia pár hangadónak és megértenie, hogy a jövőt csak gazdasági alapokon lehet biztosítani.amikor az UHU-sok be akarták vezetni, hogy céges használatra mindenkinek meg kell vennie egy példányt (az árra már nem emlékszem pontosan talán 7-10 eFt?). Ekkor a levlistákon sokan a nemtetszésüket fejezték ki
És sajnos itt jöttek rá, hogy rossz eszméket ültettek el a fejekben ezért gyorsan ki is szálltak belőle, talán kicsit későn ébredtek fel …
Addig amíg az egész Linux eszme arra épül, hogy „ingyen” meg „szabad”, és ez nem fog elhatárolódni az üzleti szférától, addig Mo.-on, értelmetlen azt hinni, hogy a dédelgetett közösség egy árva kanyilót is fog valamiért fizetni. Hát, hogy képzeled?! Hiszen ingyen le lehet tölteni, hiszen ingyen lehet használni! Meg olyat is olvastam már, hogy szégyelje magát az aki ilyen szoftverekből pénzt keres…. Na ezért nincs egy cég sem biztonságban a jövőre nézve. A nincsből nem lehet adót fizetni vagy családot etetni. Ez kellene felfognia pár hangadónak és megértenie, hogy a jövőt csak gazdasági alapokon lehet biztosítani.durumdara2 wrote:A nagy kérdés, hogy akkor minek a grafikus konfigurátor, ha úgysem megy és úgyis a konzolos a tuti??????Ez tényleg nagy kérdés! De a válasz egyszerűbb. Az ócska divatos Ubuntu-ba mindegy mit raksz, ha nem működnek a dolgok akkor is azt a „menő” használni ahogy mondod. Így ha menő akarsz lenni akkor nézegesd az ócska gui-t és használd a konzolt.
aerogarcia wrote:ha kell akkor erről is tudok screenshot-ot küldeni.)A plasmoidok helye a képernyő méretből „számolódik”. Két megoldás van, mivel leírtam már, hogy ez egy lanchelot hiányosság, nem lehet vele mit kezdeni, ha megváltoztatod az alapkoncepciót akkor vagy másik menüt kell használnod (pl: kickoff), vagy állítsad be a felbontást újra, de ne a KDE-ben hanem az X-szerver beállításoknál.
Illetve ha elég bátor vagy, állítsad be a v10.1 repókat és frissítsed a rendszered az újabbra.
Ui: valami eszembe jutott, ha a tálca magasságát átméretezed, akkor felvesz az új méretet a lancelot, mert újraszámolja a pozíciót
aerogarcia wrote:ha kell akkor erről is tudok screenshot-ot küldeni.)A plasmoidok helye a képernyő méretből „számolódik”. Két megoldás van, mivel leírtam már, hogy ez egy lanchelot hiányosság, nem lehet vele mit kezdeni, ha megváltoztatod az alapkoncepciót akkor vagy másik menüt kell használnod (pl: kickoff), vagy állítsad be a felbontást újra, de ne a KDE-ben hanem az X-szerver beállításoknál.
Illetve ha elég bátor vagy, állítsad be a v10.1 repókat és frissítsed a rendszered az újabbra.
Ui: valami eszembe jutott, ha a tálca magasságát átméretezed, akkor felvesz az új méretet a lancelot, mert újraszámolja a pozíciót
Mi ért ne értenénk egyet? Mi ebben az új?
Az viszont tévhit, hogy nincs vírus Linuxra. Tény viszont, hogy a térhódításával és a lehetőséggel, hogy az MS programokat futtassad, exponenciálisan nő a vírus veszély. Később pedig a vírusok, kémprogramok fejlesztése.Mivel rászabadult a Linuxra a lamer-tábor, bármilyen fertőzés sokkal hatékonyabban tud működni mint MS környezetben..
Mi ért ne értenénk egyet? Mi ebben az új?
Az viszont tévhit, hogy nincs vírus Linuxra. Tény viszont, hogy a térhódításával és a lehetőséggel, hogy az MS programokat futtassad, exponenciálisan nő a vírus veszély. Később pedig a vírusok, kémprogramok fejlesztése.Mivel rászabadult a Linuxra a lamer-tábor, bármilyen fertőzés sokkal hatékonyabban tud működni mint MS környezetben..
kisbetu wrote:v3cŧ0r wrote:kisbetu wrote:Kedvesem!………….íKezd „melegedni” a hangulat :D)))))))))))))))
Bocsánat, de úgy tanultam jobban nevelt fórumokon, hogy kedvesnek kell lenni egymással.
Ezzel nincs is semmi gond :D) Sőt melegedni is trendi mostanában.
kisbetu wrote:v3cŧ0r wrote:kisbetu wrote:Kedvesem!………….íKezd „melegedni” a hangulat :D)))))))))))))))
Bocsánat, de úgy tanultam jobban nevelt fórumokon, hogy kedvesnek kell lenni egymással.
Ezzel nincs is semmi gond :D) Sőt melegedni is trendi mostanában.
-
SzerzőBejegyzés