admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191419
    admin
    Adminisztrátor
      aerogarcia wrote:
      Szia!
      Az opera hova tűnt a testing könyvtárból? 🙂

      A tesztelési időre vannak csak a csomagok a testing-ben. Ha program/csomag rendben van akkor bekerülnek a stabil tárolóba a  Devel alá.. Talán a media2-be raktam.

      Ui: a témát leválasztottam az ilyen és ehhez hasonló kérdéseknek, ezt is oda fogom mozgatni, kérlek oda írj legközelebb
      http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=32989.msg305052#new

      Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191420
      admin
      Adminisztrátor
        aerogarcia wrote:
        Szia!
        Az opera hova tűnt a testing könyvtárból? 🙂

        A tesztelési időre vannak csak a csomagok a testing-ben. Ha program/csomag rendben van akkor bekerülnek a stabil tárolóba a  Devel alá.. Talán a media2-be raktam.

        Ui: a témát leválasztottam az ilyen és ehhez hasonló kérdéseknek, ezt is oda fogom mozgatni, kérlek oda írj legközelebb
        http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=32989.msg305052#new

        Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196125
        admin
        Adminisztrátor
          norbert0630 wrote:
          …….. kiutálják az ubuntu felhasználókat és lenézik őket szép .

          Ki?! Kik?! Én biztos nem tennék ilyet! 

          :D))))))

          Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196126
          admin
          Adminisztrátor
            norbert0630 wrote:
            …….. kiutálják az ubuntu felhasználókat és lenézik őket szép .

            Ki?! Kik?! Én biztos nem tennék ilyet! 

            :D))))))

            Hozzászólás: blackPanther !flam! #2196205
            admin
            Adminisztrátor

              A varázsszó elég lett volna, akkor is jövök, meg a „kémek” jelentenek is :D)

              Na akkor tegyük világossá a teljesség igénye nélkül… (mert sajnos a valóság sokkal bonyolultabb)

              – Vector itt vagy a HUP.hu-n bejelentette, hogy készít egy blackPanther OS nevű magyar Linux terjesztést Mandrake (vagy már akkor Mandriva) alapokon.

              Ez nem teljesen így volt. Egyszer volt, hol nem volt, volt egy cég (az enyém), akinek a megfeneklett tárgyalásai miatt (igen a Mandake-val, aki a disztibúciós jogokért 2000 dollár forgalmat akart negyedévente, még ma is vicces nem 2002-2003-ban!) nagy szüksége volt egy disztribúcióra amit majd az ügyfeleinek feltálal szükség esetén. Na meg a három lelkes ember akik között volt egy olyan akiben túltengett már akkor is az ambíció, kreativitás, rettentően rugalmas és persze szépsége mellett csak a szerénysége volt nagyobb :D))))) Igen, ez is én vagyok. A másik két emberről nem írnék, mert nem tudom, hogy szívesen fogadnák-e amit most mondok: Szóval a másik két embernek „nagyobb volt a szeme mint a szája”, így mire már nálam egy bootoló rendszer volt, ők még a kommunikációs problémákat próbálták leküzdeni :D) (Ugye pint3r és pepo?! opsz, leírtam őket, bocs. Megjegyzem, hogy a viszonyunk nem rossz azóta sem, sőt pepo többször nyújtott on-fly segítséget perl-ben, sőt voltak közös üzleteink is) Az tény, hogy annak idején még hajlottam arra, hogy az UHU-val  kezdjek valamit, de olyan irányvonalat vett az egész amit nem tudtam megemészteni és az akkori Windows centrikus nézetek mellé a cégeknek nem ajánlottam volna. Továbbá az ötleteimre, javaslataimra sem voltak vevők még egy levél erejéig sem. Van aki még emlékszik, hogy én csináltam az UHUKC2-t. De jobb is, hogy nem mélyültek el a dolgok, mert
              a támogatás megvalósítása már problémákat okozott volna. Így sokkal később álltam volna neki egy saját rendszernek és ismét problémás lett volna mondjuk megetetni az ügyfelekkel az uhu csomagok után egy rpm-et. Szóval nekiálltam, de mivel a két önkéntes mellett egyedül kevésnek bizonyultam, mind tudás, mind kapacitás szinten ahhoz, hogy megvalósítsam, embereket vettem fel. A nevük most nem annyira lényeges, de az viszont fontos, hogy a fizetésért tartották a markukat, de hónapról-hónapra tolódtak a munkák. A vége az lett, hogy a nagy büdös semmi b@szott sokba került nekem. Majd felhúztam a kesztyűt és minden hiányzó elemet megcsináltam én. Ez jó volt nekem mert olyan dolgokat tanultam meg amit egyébként sosem sajátítottam volna el, de rettentően rossz volt, mert olyan hónapok következtek amiben az alvás szó ismeretlen cselekmény volt. Szóval egyedül megcsináltam a rendszert, az összes grafikai elemtől az össze programig a honlapot és közben vezettem a céget. Kb így kezdődött. Most gondolom sokan pofákat vágnak, de ha csak a „hálátlan” honlapot nézitek, az maga nem egyemberes és nem is egy napos munka volt…

              – Jött néhány kritika, nem mindegyik finoman megfogalmazva, meg egy része talán trollkodva is

              Nem kicsi energiát fektettem abba, hogy létrehozzam az egészet de sajnos erre ráment a családom is. Igen, egy súlyos válságba kerültem amiből nagyon nehezen tudtam kimászni. Ez mellett még dőlt be az ablakon a sok naplopó okostojás ész osztása, ami már a végén amolyan „hibavadászatba” ment át. Ekkor döntöttem úgy, ha nem kell senkinek akkor azért senki ne töltse le, hogy leírhassa egy fórumon, hogy milyen szar. Ami szerintem nem fedte a valóságot, hiszen naponta állítottunk át cégeket, sőt mai napig is van olyan hely ahol még a régi rendszer fut. Az egész úgy nézett ki, hogy próbálták ellehetetleníteni a rendszert. Az okokat nem nehéz kitalálni a szomorú az az, hogy ehhez közönséget is találtak. Aki azt hiszi, hogy itt a szabad szoftveres világ nem a pénzről szól az egyszerűen hülye. És elárulom, hogy nem milliókról, hanem százmilliókról van szó.

              Ettől elment a kedvem a kipróbálásától (én nem voltam a trollkódók között), de az az eddig kimondatlan elvem, ha valaki egy szabad szoftvert nem tesz általánosan elérhetővé, akkor az engem nem érdekel.

              Nekem is elment a kedvem sokszor, persze nálam ez átmeneti:) De főleg akkor van így, mikor azt látom, hogy külföldön közösségek épülnek a rendszer mellé, cikkeket írnak róla, itthon meg nem is akarják ismerni. Elfelejted, hogy csak magaddal b@sztál ki. Nekem nem érdekem, hogy te vagy mások blackPanther OS-t használ. Miért lenne? Már sokszor elmondtam, ha még 1milló ember is használná abból sem származik semmilyen hasznom, sőt csak sokkal több problémám. Több időm megy el arra, hogy a hülyébbnél-hülyébb levelekre válaszolgassak. (már kidobálom őket) Ha használod csak neked származik belőle hasznod, a választás a tiéd.

              Tudom azóta már jó ideje ismét szabadon letölthető, de még nem szántam rá magam, hogy kipróbáljam, mert akkor már inkább az eredeti Mandrivát próbálgatnám

              Jah, jó pár éve letölthető 🙂 De hát mindig az eredeti a jó. Itt ezzel csak egy bibi van, hogy a blackPanther OS-nek mára annyi a köze a Mandrivához, mint a Fedora-hoz, Suse-hez, vagy épp az ócska Ubuntu-hoz. Illetve ami látszik és a mai napig is a legjobb az a Mandriva-s drakxtools eszközök és ami vele jár. De irdatlan mennyiségű kódot portoltam más diszrikből illetve azok is a blackPanther OS-ből. Nagyjából 630 patch lett ebben az évben visszaküldve a fejlesztőknek, illetve ~13 programot fejlesztünk most, kb.: 20 javaslatot csináltam és küldtem el szoftverekhez, vagy terveztem újra, kb. 30.000 csomag lett legyártva amből már 5000 stabil az új beta repójában van. Mindaddig nem fogom elhagyni a drakxtools-ot amíg nincs jobb. Márpedig egyedül ez az eszközkészlet képes grafikusan beállítani az egész rendszert a TV-tunerektől a szkennerekig, vagy akár a webszerverig. Apropó szerver. Eddig a blackPanther Szerver változata fizetős volt. Ilyen mint a GRSEC/RSBAC kernelek csak akkor voltak elérhetőek ha valaki fizetett. Egy ideje ezek is kikerülnek az ftp-re, szabadon letölthetőek. A magyarázat egyszerű: a piac visszaesése érdektelenné tette számomra ezt a vonalat

              Miért is kellene nekem a blackPanther OS-t kipróbálnom?

              Nem kell! De talán egy dolog van, nem kettő: Mert egy hazai dolog, és én előbb veszek meg a piacon egy doboz tojást mint a Tesco-ban. És azért, hogy mikor rettentően okos emberek, akik sok ilyet csináltak és hatalmas rálátásuk van arra, hogy hogy kell csinálni ilyet, azok amikor elkezdik az eszmefuttatásaikat, el tudd dönteni, hogy mikor hazugság amit mondanak.  Mint ahogy már említettem nekem semmilyen előnyöm nem származik abból, hogy te használod a rendszert, így bocsánat de nem is érdekel.

              Egy példát azért felhoznék, hogy mitől jobb a blackPanther OS. Imádom ezt az oldalt, remélem még sok helyre be tudom linkelni :D)
              Ez az agyon hype-olt kedvencem: http://linuxhogyanok.blogspot.com/2009/10/hogyan-telepithetsz-dropboxot-ubuntu.html
              Ez pedig a blackPanther OS kontra: http://linuxhogyanok.blogspot.com/2009/11/dropbox-telepitese-blackpanther-os-9x.html

              Ugye milyen egyszerű?!  Jaj bocsánat az Ubuntu fertőzöttektől, de most és egyébként soha nem az Ubuntu az egyszerűbb, csak kérdés, hogy mit hisznek el…

              Ui: ennyi szövegnél ne várja el senki, hogy újra elolvassam mert arra rámehet a php amit most rakok össze…
              Ui2: Gondoltam levezetem röviden, hogy miért jó ha blackPanther OS szolgáltatásokat veszel igénybe:
              Akkor veszek fel embereket ez elősegíti a rendszer fejlődését na és ezek az emberek nem pályáznak már a „te” állásodra
              Mert egy nemzeti rendszer szem előtt tartja a nemzeti igényeket (pl: számlázóprogramot adunk ingyen, vagy több programot honosítunk)
              Mert ha szükséges egy ilyen cég kiáll az érdekeid mellett (Apeh, tiltakozás, harc hát legyen harc, hogy idézzek pár elmúlt eseményt)
              Mert első lenne a nemzeti összetartás…
              stb

              Az itt felsoroltak egyike sem érdekem jelen pillanatban mivel a külföldi felhasználók száma lassan meghaladja a Magyarországit és ezzel is egy baj van csak, hogy nekem ettől sem jobb.

              Hozzászólás: blackPanther !flam! #2196206
              admin
              Adminisztrátor

                A varázsszó elég lett volna, akkor is jövök, meg a „kémek” jelentenek is :D)

                Na akkor tegyük világossá a teljesség igénye nélkül… (mert sajnos a valóság sokkal bonyolultabb)

                – Vector itt vagy a HUP.hu-n bejelentette, hogy készít egy blackPanther OS nevű magyar Linux terjesztést Mandrake (vagy már akkor Mandriva) alapokon.

                Ez nem teljesen így volt. Egyszer volt, hol nem volt, volt egy cég (az enyém), akinek a megfeneklett tárgyalásai miatt (igen a Mandake-val, aki a disztibúciós jogokért 2000 dollár forgalmat akart negyedévente, még ma is vicces nem 2002-2003-ban!) nagy szüksége volt egy disztribúcióra amit majd az ügyfeleinek feltálal szükség esetén. Na meg a három lelkes ember akik között volt egy olyan akiben túltengett már akkor is az ambíció, kreativitás, rettentően rugalmas és persze szépsége mellett csak a szerénysége volt nagyobb :D))))) Igen, ez is én vagyok. A másik két emberről nem írnék, mert nem tudom, hogy szívesen fogadnák-e amit most mondok: Szóval a másik két embernek „nagyobb volt a szeme mint a szája”, így mire már nálam egy bootoló rendszer volt, ők még a kommunikációs problémákat próbálták leküzdeni :D) (Ugye pint3r és pepo?! opsz, leírtam őket, bocs. Megjegyzem, hogy a viszonyunk nem rossz azóta sem, sőt pepo többször nyújtott on-fly segítséget perl-ben, sőt voltak közös üzleteink is) Az tény, hogy annak idején még hajlottam arra, hogy az UHU-val  kezdjek valamit, de olyan irányvonalat vett az egész amit nem tudtam megemészteni és az akkori Windows centrikus nézetek mellé a cégeknek nem ajánlottam volna. Továbbá az ötleteimre, javaslataimra sem voltak vevők még egy levél erejéig sem. Van aki még emlékszik, hogy én csináltam az UHUKC2-t. De jobb is, hogy nem mélyültek el a dolgok, mert
                a támogatás megvalósítása már problémákat okozott volna. Így sokkal később álltam volna neki egy saját rendszernek és ismét problémás lett volna mondjuk megetetni az ügyfelekkel az uhu csomagok után egy rpm-et. Szóval nekiálltam, de mivel a két önkéntes mellett egyedül kevésnek bizonyultam, mind tudás, mind kapacitás szinten ahhoz, hogy megvalósítsam, embereket vettem fel. A nevük most nem annyira lényeges, de az viszont fontos, hogy a fizetésért tartották a markukat, de hónapról-hónapra tolódtak a munkák. A vége az lett, hogy a nagy büdös semmi b@szott sokba került nekem. Majd felhúztam a kesztyűt és minden hiányzó elemet megcsináltam én. Ez jó volt nekem mert olyan dolgokat tanultam meg amit egyébként sosem sajátítottam volna el, de rettentően rossz volt, mert olyan hónapok következtek amiben az alvás szó ismeretlen cselekmény volt. Szóval egyedül megcsináltam a rendszert, az összes grafikai elemtől az össze programig a honlapot és közben vezettem a céget. Kb így kezdődött. Most gondolom sokan pofákat vágnak, de ha csak a „hálátlan” honlapot nézitek, az maga nem egyemberes és nem is egy napos munka volt…

                – Jött néhány kritika, nem mindegyik finoman megfogalmazva, meg egy része talán trollkodva is

                Nem kicsi energiát fektettem abba, hogy létrehozzam az egészet de sajnos erre ráment a családom is. Igen, egy súlyos válságba kerültem amiből nagyon nehezen tudtam kimászni. Ez mellett még dőlt be az ablakon a sok naplopó okostojás ész osztása, ami már a végén amolyan „hibavadászatba” ment át. Ekkor döntöttem úgy, ha nem kell senkinek akkor azért senki ne töltse le, hogy leírhassa egy fórumon, hogy milyen szar. Ami szerintem nem fedte a valóságot, hiszen naponta állítottunk át cégeket, sőt mai napig is van olyan hely ahol még a régi rendszer fut. Az egész úgy nézett ki, hogy próbálták ellehetetleníteni a rendszert. Az okokat nem nehéz kitalálni a szomorú az az, hogy ehhez közönséget is találtak. Aki azt hiszi, hogy itt a szabad szoftveres világ nem a pénzről szól az egyszerűen hülye. És elárulom, hogy nem milliókról, hanem százmilliókról van szó.

                Ettől elment a kedvem a kipróbálásától (én nem voltam a trollkódók között), de az az eddig kimondatlan elvem, ha valaki egy szabad szoftvert nem tesz általánosan elérhetővé, akkor az engem nem érdekel.

                Nekem is elment a kedvem sokszor, persze nálam ez átmeneti:) De főleg akkor van így, mikor azt látom, hogy külföldön közösségek épülnek a rendszer mellé, cikkeket írnak róla, itthon meg nem is akarják ismerni. Elfelejted, hogy csak magaddal b@sztál ki. Nekem nem érdekem, hogy te vagy mások blackPanther OS-t használ. Miért lenne? Már sokszor elmondtam, ha még 1milló ember is használná abból sem származik semmilyen hasznom, sőt csak sokkal több problémám. Több időm megy el arra, hogy a hülyébbnél-hülyébb levelekre válaszolgassak. (már kidobálom őket) Ha használod csak neked származik belőle hasznod, a választás a tiéd.

                Tudom azóta már jó ideje ismét szabadon letölthető, de még nem szántam rá magam, hogy kipróbáljam, mert akkor már inkább az eredeti Mandrivát próbálgatnám

                Jah, jó pár éve letölthető 🙂 De hát mindig az eredeti a jó. Itt ezzel csak egy bibi van, hogy a blackPanther OS-nek mára annyi a köze a Mandrivához, mint a Fedora-hoz, Suse-hez, vagy épp az ócska Ubuntu-hoz. Illetve ami látszik és a mai napig is a legjobb az a Mandriva-s drakxtools eszközök és ami vele jár. De irdatlan mennyiségű kódot portoltam más diszrikből illetve azok is a blackPanther OS-ből. Nagyjából 630 patch lett ebben az évben visszaküldve a fejlesztőknek, illetve ~13 programot fejlesztünk most, kb.: 20 javaslatot csináltam és küldtem el szoftverekhez, vagy terveztem újra, kb. 30.000 csomag lett legyártva amből már 5000 stabil az új beta repójában van. Mindaddig nem fogom elhagyni a drakxtools-ot amíg nincs jobb. Márpedig egyedül ez az eszközkészlet képes grafikusan beállítani az egész rendszert a TV-tunerektől a szkennerekig, vagy akár a webszerverig. Apropó szerver. Eddig a blackPanther Szerver változata fizetős volt. Ilyen mint a GRSEC/RSBAC kernelek csak akkor voltak elérhetőek ha valaki fizetett. Egy ideje ezek is kikerülnek az ftp-re, szabadon letölthetőek. A magyarázat egyszerű: a piac visszaesése érdektelenné tette számomra ezt a vonalat

                Miért is kellene nekem a blackPanther OS-t kipróbálnom?

                Nem kell! De talán egy dolog van, nem kettő: Mert egy hazai dolog, és én előbb veszek meg a piacon egy doboz tojást mint a Tesco-ban. És azért, hogy mikor rettentően okos emberek, akik sok ilyet csináltak és hatalmas rálátásuk van arra, hogy hogy kell csinálni ilyet, azok amikor elkezdik az eszmefuttatásaikat, el tudd dönteni, hogy mikor hazugság amit mondanak.  Mint ahogy már említettem nekem semmilyen előnyöm nem származik abból, hogy te használod a rendszert, így bocsánat de nem is érdekel.

                Egy példát azért felhoznék, hogy mitől jobb a blackPanther OS. Imádom ezt az oldalt, remélem még sok helyre be tudom linkelni :D)
                Ez az agyon hype-olt kedvencem: http://linuxhogyanok.blogspot.com/2009/10/hogyan-telepithetsz-dropboxot-ubuntu.html
                Ez pedig a blackPanther OS kontra: http://linuxhogyanok.blogspot.com/2009/11/dropbox-telepitese-blackpanther-os-9x.html

                Ugye milyen egyszerű?!  Jaj bocsánat az Ubuntu fertőzöttektől, de most és egyébként soha nem az Ubuntu az egyszerűbb, csak kérdés, hogy mit hisznek el…

                Ui: ennyi szövegnél ne várja el senki, hogy újra elolvassam mert arra rámehet a php amit most rakok össze…
                Ui2: Gondoltam levezetem röviden, hogy miért jó ha blackPanther OS szolgáltatásokat veszel igénybe:
                Akkor veszek fel embereket ez elősegíti a rendszer fejlődését na és ezek az emberek nem pályáznak már a „te” állásodra
                Mert egy nemzeti rendszer szem előtt tartja a nemzeti igényeket (pl: számlázóprogramot adunk ingyen, vagy több programot honosítunk)
                Mert ha szükséges egy ilyen cég kiáll az érdekeid mellett (Apeh, tiltakozás, harc hát legyen harc, hogy idézzek pár elmúlt eseményt)
                Mert első lenne a nemzeti összetartás…
                stb

                Az itt felsoroltak egyike sem érdekem jelen pillanatban mivel a külföldi felhasználók száma lassan meghaladja a Magyarországit és ezzel is egy baj van csak, hogy nekem ettől sem jobb.

                Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196117
                admin
                Adminisztrátor
                  Tony Magic wrote:
                  Nekem a múlt héten vector forgatta le az ubuntumhoz a totalcommandert, így már ha ubuntut, ha windowst használok, mindig van egy jó kis fájl kezelő programom. Köszönöm vector.

                  most már tudom anya’d ménem szeret ! :D))))))))

                  Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196118
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Tony Magic wrote:
                    Nekem a múlt héten vector forgatta le az ubuntumhoz a totalcommandert, így már ha ubuntut, ha windowst használok, mindig van egy jó kis fájl kezelő programom. Köszönöm vector.

                    most már tudom anya’d ménem szeret ! :D))))))))

                    Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196101
                    admin
                    Adminisztrátor
                      bacsi2 wrote:
                      Tudnád most is XP alól írok. .)

                      Te eretnek! :D))))

                      Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196102
                      admin
                      Adminisztrátor
                        bacsi2 wrote:
                        Tudnád most is XP alól írok. .)

                        Te eretnek! :D))))

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 49,394