admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196053
    admin
    Adminisztrátor
      strapal wrote:
      Érdekes, hogy egyesek tiltakoznak amikor valaki a Windows-t winfosnak nevezi, de amikor bubuntunak és $ubuntunak írják le az Ubuntu-t, akkor mély hallgatás van. Nem jó ez így…

      Talán mert az $ubuntunak van értelme? De levezetem:

      if [ $KDE_SESSION = true ];then
       ubuntu=kubuntu
      elif [ $GNOME_SESSION = true ];then
       ubuntu=ubuntu
      else
        ubuntu=xubuntu
      fi

      Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196054
      admin
      Adminisztrátor
        strapal wrote:
        Érdekes, hogy egyesek tiltakoznak amikor valaki a Windows-t winfosnak nevezi, de amikor bubuntunak és $ubuntunak írják le az Ubuntu-t, akkor mély hallgatás van. Nem jó ez így…

        Talán mert az $ubuntunak van értelme? De levezetem:

        if [ $KDE_SESSION = true ];then
         ubuntu=kubuntu
        elif [ $GNOME_SESSION = true ];then
         ubuntu=ubuntu
        else
          ubuntu=xubuntu
        fi

        Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196141
        admin
        Adminisztrátor
          aerogarcia wrote:
          Köszi mindkettőtöknek. A Ktimer bejött. Lenne még 1 apróság. Hol lehet beállítani hogy mentse a KDE a kilépésnél hogy minden maradjon úgy ahogy hagytam. pl.: Nyitva maradt pár ablak meg program és ha indítom az oprendszert akkor azok nyíljanak meg maguktól mintha csak elmentem volna  géptől. 🙂

          Vezérlőközpont > Speciális > Munkafolyamatok

          (ez az funkció a „hibás” folyamatot is visszaállítja)

          Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196142
          admin
          Adminisztrátor
            aerogarcia wrote:
            Köszi mindkettőtöknek. A Ktimer bejött. Lenne még 1 apróság. Hol lehet beállítani hogy mentse a KDE a kilépésnél hogy minden maradjon úgy ahogy hagytam. pl.: Nyitva maradt pár ablak meg program és ha indítom az oprendszert akkor azok nyíljanak meg maguktól mintha csak elmentem volna  géptől. 🙂

            Vezérlőközpont > Speciális > Munkafolyamatok

            (ez az funkció a „hibás” folyamatot is visszaállítja)

            Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196031
            admin
            Adminisztrátor

              Milyen viselkedés ez egy majdnem kezdő júzerrel?! Egyszerűen adjátok meg neki az $ubuntu fórum címét, és ott ez nem tűnik ki.

              Hozzászólás: Ubuntu 9.04 hasonló a total c. #2196032
              admin
              Adminisztrátor

                Milyen viselkedés ez egy majdnem kezdő júzerrel?! Egyszerűen adjátok meg neki az $ubuntu fórum címét, és ott ez nem tűnik ki.

                Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196137
                admin
                Adminisztrátor
                  aerogarcia wrote:
                  szia! azt szeretném megkérdezni hogy létezik-e valami olyan program a black panther-re ami kitudja kapcsolni a gépet időre. pl. este zene hallgatás bealszok és a gép kikapcsol mondjuk éjfélkor. Előre is köszi! 😉

                  melyik programmal hallgatod a zenét? Ha Amarok abban van ilyen funkció…
                  Illetve egy rakat program létezik, pl: ktimer vagy kshutdown

                  UI: az előttemszólónak igaza van, ha egy egyszerű megoldást akarsz akkor csak ennyit kell tenned egy nyitott konzolban:
                  sleep 100 && halt

                  A 100 másodpercben van megadva, tetszőlegesen módosítható és az idő eltelte után futtatja a „halt” parancsot

                  Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196138
                  admin
                  Adminisztrátor
                    aerogarcia wrote:
                    szia! azt szeretném megkérdezni hogy létezik-e valami olyan program a black panther-re ami kitudja kapcsolni a gépet időre. pl. este zene hallgatás bealszok és a gép kikapcsol mondjuk éjfélkor. Előre is köszi! 😉

                    melyik programmal hallgatod a zenét? Ha Amarok abban van ilyen funkció…
                    Illetve egy rakat program létezik, pl: ktimer vagy kshutdown

                    UI: az előttemszólónak igaza van, ha egy egyszerű megoldást akarsz akkor csak ennyit kell tenned egy nyitott konzolban:
                    sleep 100 && halt

                    A 100 másodpercben van megadva, tetszőlegesen módosítható és az idő eltelte után futtatja a „halt” parancsot

                    Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189145
                    admin
                    Adminisztrátor
                      tzoli333 wrote:
                      sajna a játékok stabil futtatása miatt mégis csak kell win. 🙁 )

                      Ha játszani akarsz, akkor igazából csak két megoldást tudok elképzelni, amivel nem kell újraindítani.
                      1. veszel egy konzolt és azon játszol
                      2. veszel egy másik gépet és azon játszol

                      Az ok egyszerű az emulált rendszer már eleve kevesebb erőforrásokból gazdálkodik + még a linux driverek is gyengébbek + virtualbox 3D-s támogatása sem olyan régi -> tehát a komolyabb játékok még wine alatt is nagyobb eséllyel fognak menni (játszhatóan), mint virtualbox-ban futtatott win alatt.

                      A shared folders pedig nem igazán folyamatos írás-olvasásra van kitalálva. Onnan aligha tudsz játékokat futtatni.

                      Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189146
                      admin
                      Adminisztrátor
                        tzoli333 wrote:
                        sajna a játékok stabil futtatása miatt mégis csak kell win. 🙁 )

                        Ha játszani akarsz, akkor igazából csak két megoldást tudok elképzelni, amivel nem kell újraindítani.
                        1. veszel egy konzolt és azon játszol
                        2. veszel egy másik gépet és azon játszol

                        Az ok egyszerű az emulált rendszer már eleve kevesebb erőforrásokból gazdálkodik + még a linux driverek is gyengébbek + virtualbox 3D-s támogatása sem olyan régi -> tehát a komolyabb játékok még wine alatt is nagyobb eséllyel fognak menni (játszhatóan), mint virtualbox-ban futtatott win alatt.

                        A shared folders pedig nem igazán folyamatos írás-olvasásra van kitalálva. Onnan aligha tudsz játékokat futtatni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 49,394