Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
strapal wrote:Érdekes, hogy egyesek tiltakoznak amikor valaki a Windows-t winfosnak nevezi, de amikor bubuntunak és $ubuntunak írják le az Ubuntu-t, akkor mély hallgatás van. Nem jó ez így…
Talán mert az $ubuntunak van értelme? De levezetem:
if [ $KDE_SESSION = true ];then
ubuntu=kubuntu
elif [ $GNOME_SESSION = true ];then
ubuntu=ubuntu
else
ubuntu=xubuntu
fistrapal wrote:Érdekes, hogy egyesek tiltakoznak amikor valaki a Windows-t winfosnak nevezi, de amikor bubuntunak és $ubuntunak írják le az Ubuntu-t, akkor mély hallgatás van. Nem jó ez így…Talán mert az $ubuntunak van értelme? De levezetem:
if [ $KDE_SESSION = true ];then
ubuntu=kubuntu
elif [ $GNOME_SESSION = true ];then
ubuntu=ubuntu
else
ubuntu=xubuntu
fiaerogarcia wrote:Köszi mindkettőtöknek. A Ktimer bejött. Lenne még 1 apróság. Hol lehet beállítani hogy mentse a KDE a kilépésnél hogy minden maradjon úgy ahogy hagytam. pl.: Nyitva maradt pár ablak meg program és ha indítom az oprendszert akkor azok nyíljanak meg maguktól mintha csak elmentem volna géptől. 🙂Vezérlőközpont > Speciális > Munkafolyamatok
(ez az funkció a „hibás” folyamatot is visszaállítja)
aerogarcia wrote:Köszi mindkettőtöknek. A Ktimer bejött. Lenne még 1 apróság. Hol lehet beállítani hogy mentse a KDE a kilépésnél hogy minden maradjon úgy ahogy hagytam. pl.: Nyitva maradt pár ablak meg program és ha indítom az oprendszert akkor azok nyíljanak meg maguktól mintha csak elmentem volna géptől. 🙂Vezérlőközpont > Speciális > Munkafolyamatok
(ez az funkció a „hibás” folyamatot is visszaállítja)
Milyen viselkedés ez egy majdnem kezdő júzerrel?! Egyszerűen adjátok meg neki az $ubuntu fórum címét, és ott ez nem tűnik ki.
Milyen viselkedés ez egy majdnem kezdő júzerrel?! Egyszerűen adjátok meg neki az $ubuntu fórum címét, és ott ez nem tűnik ki.
aerogarcia wrote:szia! azt szeretném megkérdezni hogy létezik-e valami olyan program a black panther-re ami kitudja kapcsolni a gépet időre. pl. este zene hallgatás bealszok és a gép kikapcsol mondjuk éjfélkor. Előre is köszi! 😉melyik programmal hallgatod a zenét? Ha Amarok abban van ilyen funkció…
Illetve egy rakat program létezik, pl: ktimer vagy kshutdownUI: az előttemszólónak igaza van, ha egy egyszerű megoldást akarsz akkor csak ennyit kell tenned egy nyitott konzolban:
sleep 100 && haltA 100 másodpercben van megadva, tetszőlegesen módosítható és az idő eltelte után futtatja a „halt” parancsot
aerogarcia wrote:szia! azt szeretném megkérdezni hogy létezik-e valami olyan program a black panther-re ami kitudja kapcsolni a gépet időre. pl. este zene hallgatás bealszok és a gép kikapcsol mondjuk éjfélkor. Előre is köszi! 😉melyik programmal hallgatod a zenét? Ha Amarok abban van ilyen funkció…
Illetve egy rakat program létezik, pl: ktimer vagy kshutdownUI: az előttemszólónak igaza van, ha egy egyszerű megoldást akarsz akkor csak ennyit kell tenned egy nyitott konzolban:
sleep 100 && haltA 100 másodpercben van megadva, tetszőlegesen módosítható és az idő eltelte után futtatja a „halt” parancsot
tzoli333 wrote:sajna a játékok stabil futtatása miatt mégis csak kell win. 🙁 )Ha játszani akarsz, akkor igazából csak két megoldást tudok elképzelni, amivel nem kell újraindítani.
1. veszel egy konzolt és azon játszol
2. veszel egy másik gépet és azon játszolAz ok egyszerű az emulált rendszer már eleve kevesebb erőforrásokból gazdálkodik + még a linux driverek is gyengébbek + virtualbox 3D-s támogatása sem olyan régi -> tehát a komolyabb játékok még wine alatt is nagyobb eséllyel fognak menni (játszhatóan), mint virtualbox-ban futtatott win alatt.
A shared folders pedig nem igazán folyamatos írás-olvasásra van kitalálva. Onnan aligha tudsz játékokat futtatni.
tzoli333 wrote:sajna a játékok stabil futtatása miatt mégis csak kell win. 🙁 )Ha játszani akarsz, akkor igazából csak két megoldást tudok elképzelni, amivel nem kell újraindítani.
1. veszel egy konzolt és azon játszol
2. veszel egy másik gépet és azon játszolAz ok egyszerű az emulált rendszer már eleve kevesebb erőforrásokból gazdálkodik + még a linux driverek is gyengébbek + virtualbox 3D-s támogatása sem olyan régi -> tehát a komolyabb játékok még wine alatt is nagyobb eséllyel fognak menni (játszhatóan), mint virtualbox-ban futtatott win alatt.
A shared folders pedig nem igazán folyamatos írás-olvasásra van kitalálva. Onnan aligha tudsz játékokat futtatni.
-
SzerzőBejegyzés