admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: BPOS 4.2 frissítés 5.2.8-ra? #2195955
    admin
    Adminisztrátor
      jozsef1 wrote:
      Üdv !

      Jelenleg BPOS 4.2használok nemrégtől hogyan lehet BPOS 5.2.8-ra frissíteni?Már DVD-n van az 5.2.8-as! Bootoljak be és kezdjem telpíteni? Hasonlóan mint a Windows nál és lecserélődik a a régi?
      Még egy dolgot megkérdeznék !Az 5.2.8 mikor bootol elérkezik addig hogy „munkaasztal betöltése” utána „képernyőkezelő inicializása”majd .itt elhagyom az elejét”local host login:”Itt ezután sötét képernyő bal felső sarokban a kurzor csak áll,még egy darabig használja a HDD-t aztán ennyi ! Ezt sokszor a laptopnál megcsinálja ! Viszont az aztali gépemnél nemszokta ez elkövetni!Ha rosszul bootol midig itt áll meg Lehet ez szerintetek DVD probléma Viszont a laptopra szeretném telepíteni mert a 4.2 ezen fut.
      Köszönöm a választ!

      Ne frissíts, hanem formázd újra azt a partíciót amin a régebbi van. Ha nem indul el a grafikus felület lehet, hogy nem jól olvassa a lemezt, vagy hibázik az olvasó. Erre nagyon
      kell figyelni mert a telepítés is hibás lehet.

      Milyen VGA van a gépben? Az 5.2.8 mikor megáll a „selector” programnál ott van lehetőség beállítani a grafikus felületet is, illetve safe módban indítani. Ilyenkor VESA beállításokat használ. Ez a telepített rendszeren aztán már könnyen beállítható.

      Ami fontos, pl: ReiserFS fájlrendszerre formázd a lemezt és, hogy jól kiírt és jó olvasóval
      telepíts.

      Hozzászólás: BPOS 4.2 frissítés 5.2.8-ra? #2195956
      admin
      Adminisztrátor
        jozsef1 wrote:
        Üdv !

        Jelenleg BPOS 4.2használok nemrégtől hogyan lehet BPOS 5.2.8-ra frissíteni?Már DVD-n van az 5.2.8-as! Bootoljak be és kezdjem telpíteni? Hasonlóan mint a Windows nál és lecserélődik a a régi?
        Még egy dolgot megkérdeznék !Az 5.2.8 mikor bootol elérkezik addig hogy „munkaasztal betöltése” utána „képernyőkezelő inicializása”majd .itt elhagyom az elejét”local host login:”Itt ezután sötét képernyő bal felső sarokban a kurzor csak áll,még egy darabig használja a HDD-t aztán ennyi ! Ezt sokszor a laptopnál megcsinálja ! Viszont az aztali gépemnél nemszokta ez elkövetni!Ha rosszul bootol midig itt áll meg Lehet ez szerintetek DVD probléma Viszont a laptopra szeretném telepíteni mert a 4.2 ezen fut.
        Köszönöm a választ!

        Ne frissíts, hanem formázd újra azt a partíciót amin a régebbi van. Ha nem indul el a grafikus felület lehet, hogy nem jól olvassa a lemezt, vagy hibázik az olvasó. Erre nagyon
        kell figyelni mert a telepítés is hibás lehet.

        Milyen VGA van a gépben? Az 5.2.8 mikor megáll a „selector” programnál ott van lehetőség beállítani a grafikus felületet is, illetve safe módban indítani. Ilyenkor VESA beállításokat használ. Ez a telepített rendszeren aztán már könnyen beállítható.

        Ami fontos, pl: ReiserFS fájlrendszerre formázd a lemezt és, hogy jól kiírt és jó olvasóval
        telepíts.

        Hozzászólás: IBM Thinkpad R51e memória probléma #2195927
        admin
        Adminisztrátor
          Hozzászólás: IBM Thinkpad R51e memória probléma #2195928
          admin
          Adminisztrátor
            Hozzászólás: Ubuntu es Toshiba Satellite L300 (PS*) #2195907
            admin
            Adminisztrátor
              durumdara2 wrote:
              Ui: nem olvastam a bannert… Dógoztam közben. sRY… 

              Rakjak ide pára, hogy el tudd „olvasni” ?:)

              Hozzászólás: Ubuntu es Toshiba Satellite L300 (PS*) #2195908
              admin
              Adminisztrátor
                durumdara2 wrote:
                Ui: nem olvastam a bannert… Dógoztam közben. sRY… 

                Rakjak ide pára, hogy el tudd „olvasni” ?:)

                Hozzászólás: Hálózati probléma #2195712
                admin
                Adminisztrátor
                  aerogarcia wrote:
                  szia! nekem ez a localhost nem tetszik… a munkacsoportba localhost-ra akar kapcsolódni mondjuk talán a gépem ip címére kéne állítani? vagy nem tudom.. tehát lehet hogy a megosztás menne de maga a kapcsolódás nem sikerül a gépemhez.

                  Az nem is jó, de mi ezzel a probléma? add meg az IP-t

                  Hozzászólás: Hálózati probléma #2195711
                  admin
                  Adminisztrátor
                    aerogarcia wrote:
                    szia! nekem ez a localhost nem tetszik… a munkacsoportba localhost-ra akar kapcsolódni mondjuk talán a gépem ip címére kéne állítani? vagy nem tudom.. tehát lehet hogy a megosztás menne de maga a kapcsolódás nem sikerül a gépemhez.

                    Az nem is jó, de mi ezzel a probléma? add meg az IP-t

                    Hozzászólás: Hálózati probléma #2195707
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Ehhez kellene a samba megosztásra vonatkozó része illetve opcionálisan a samba alapconf-ja is ha változtattad.

                      Ui: blackPanther OS, kérlek!

                      Szerk: Már nem leszek itt, de itt egy minta egy megosztott és mindenkinek elérhető mappára:

                      /etc/samba/smb.conf  végére

                      Code:
                      [100GIB]
                         path = /media/100GiB/
                         comment = Media
                         browseable = yes
                         public = yes
                         writable = yes
                         create mask = 0777

                      Egyébként a rendszerbeállítások>blackPanther OS> Samba megosztás
                      alatti programmal frankón be lehet állítani mindent…

                      Hozzászólás: Hálózati probléma #2195708
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Ehhez kellene a samba megosztásra vonatkozó része illetve opcionálisan a samba alapconf-ja is ha változtattad.

                        Ui: blackPanther OS, kérlek!

                        Szerk: Már nem leszek itt, de itt egy minta egy megosztott és mindenkinek elérhető mappára:

                        /etc/samba/smb.conf  végére

                        Code:
                        [100GIB]
                           path = /media/100GiB/
                           comment = Media
                           browseable = yes
                           public = yes
                           writable = yes
                           create mask = 0777

                        Egyébként a rendszerbeállítások>blackPanther OS> Samba megosztás
                        alatti programmal frankón be lehet állítani mindent…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 49,394