Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
jozsef1 wrote:Üdv !
Jelenleg BPOS 4.2használok nemrégtől hogyan lehet BPOS 5.2.8-ra frissíteni?Már DVD-n van az 5.2.8-as! Bootoljak be és kezdjem telpíteni? Hasonlóan mint a Windows nál és lecserélődik a a régi?
Még egy dolgot megkérdeznék !Az 5.2.8 mikor bootol elérkezik addig hogy „munkaasztal betöltése” utána „képernyőkezelő inicializása”majd .itt elhagyom az elejét”local host login:”Itt ezután sötét képernyő bal felső sarokban a kurzor csak áll,még egy darabig használja a HDD-t aztán ennyi ! Ezt sokszor a laptopnál megcsinálja ! Viszont az aztali gépemnél nemszokta ez elkövetni!Ha rosszul bootol midig itt áll meg Lehet ez szerintetek DVD probléma Viszont a laptopra szeretném telepíteni mert a 4.2 ezen fut.
Köszönöm a választ!Ne frissíts, hanem formázd újra azt a partíciót amin a régebbi van. Ha nem indul el a grafikus felület lehet, hogy nem jól olvassa a lemezt, vagy hibázik az olvasó. Erre nagyon
kell figyelni mert a telepítés is hibás lehet.Milyen VGA van a gépben? Az 5.2.8 mikor megáll a „selector” programnál ott van lehetőség beállítani a grafikus felületet is, illetve safe módban indítani. Ilyenkor VESA beállításokat használ. Ez a telepített rendszeren aztán már könnyen beállítható.
Ami fontos, pl: ReiserFS fájlrendszerre formázd a lemezt és, hogy jól kiírt és jó olvasóval
telepíts.jozsef1 wrote:Üdv !Jelenleg BPOS 4.2használok nemrégtől hogyan lehet BPOS 5.2.8-ra frissíteni?Már DVD-n van az 5.2.8-as! Bootoljak be és kezdjem telpíteni? Hasonlóan mint a Windows nál és lecserélődik a a régi?
Még egy dolgot megkérdeznék !Az 5.2.8 mikor bootol elérkezik addig hogy „munkaasztal betöltése” utána „képernyőkezelő inicializása”majd .itt elhagyom az elejét”local host login:”Itt ezután sötét képernyő bal felső sarokban a kurzor csak áll,még egy darabig használja a HDD-t aztán ennyi ! Ezt sokszor a laptopnál megcsinálja ! Viszont az aztali gépemnél nemszokta ez elkövetni!Ha rosszul bootol midig itt áll meg Lehet ez szerintetek DVD probléma Viszont a laptopra szeretném telepíteni mert a 4.2 ezen fut.
Köszönöm a választ!Ne frissíts, hanem formázd újra azt a partíciót amin a régebbi van. Ha nem indul el a grafikus felület lehet, hogy nem jól olvassa a lemezt, vagy hibázik az olvasó. Erre nagyon
kell figyelni mert a telepítés is hibás lehet.Milyen VGA van a gépben? Az 5.2.8 mikor megáll a „selector” programnál ott van lehetőség beállítani a grafikus felületet is, illetve safe módban indítani. Ilyenkor VESA beállításokat használ. Ez a telepített rendszeren aztán már könnyen beállítható.
Ami fontos, pl: ReiserFS fájlrendszerre formázd a lemezt és, hogy jól kiírt és jó olvasóval
telepíts.durumdara2 wrote:Ui: nem olvastam a bannert… Dógoztam közben. sRY…Rakjak ide pára, hogy el tudd „olvasni” ?:)
durumdara2 wrote:Ui: nem olvastam a bannert… Dógoztam közben. sRY…Rakjak ide pára, hogy el tudd „olvasni” ?:)
aerogarcia wrote:szia! nekem ez a localhost nem tetszik… a munkacsoportba localhost-ra akar kapcsolódni mondjuk talán a gépem ip címére kéne állítani? vagy nem tudom.. tehát lehet hogy a megosztás menne de maga a kapcsolódás nem sikerül a gépemhez.Az nem is jó, de mi ezzel a probléma? add meg az IP-t
aerogarcia wrote:szia! nekem ez a localhost nem tetszik… a munkacsoportba localhost-ra akar kapcsolódni mondjuk talán a gépem ip címére kéne állítani? vagy nem tudom.. tehát lehet hogy a megosztás menne de maga a kapcsolódás nem sikerül a gépemhez.Az nem is jó, de mi ezzel a probléma? add meg az IP-t
Ehhez kellene a samba megosztásra vonatkozó része illetve opcionálisan a samba alapconf-ja is ha változtattad.
Ui: blackPanther OS, kérlek!
Szerk: Már nem leszek itt, de itt egy minta egy megosztott és mindenkinek elérhető mappára:
/etc/samba/smb.conf végére
Code:[100GIB]
path = /media/100GiB/
comment = Media
browseable = yes
public = yes
writable = yes
create mask = 0777Egyébként a rendszerbeállítások>blackPanther OS> Samba megosztás
alatti programmal frankón be lehet állítani mindent…Ehhez kellene a samba megosztásra vonatkozó része illetve opcionálisan a samba alapconf-ja is ha változtattad.
Ui: blackPanther OS, kérlek!
Szerk: Már nem leszek itt, de itt egy minta egy megosztott és mindenkinek elérhető mappára:
/etc/samba/smb.conf végére
Code:[100GIB]
path = /media/100GiB/
comment = Media
browseable = yes
public = yes
writable = yes
create mask = 0777Egyébként a rendszerbeállítások>blackPanther OS> Samba megosztás
alatti programmal frankón be lehet állítani mindent… -
SzerzőBejegyzés