Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
aerogarcia wrote:köszönöm. most sikerült hibátlanul feltennem a gyárit. nem értemi mi votl a para jelenség oka amikor már többször is probáltam grafikus felület nélkül feltenni, mégse ment, de most hibátlanul működik minden! Még1szer köszönöm szépen! 🙂
Nincs mit, azért ha időd engedi, a varázsló működésével kapcsolatban minden információ jól jön. Sajnos nálunk nem jelentkezett az általad említett hiba, így nem tudjuk javítani sem addig amíg nem reprodukálható..
aerogarcia wrote:A jelszót nem kérte, de gondolom azért, mert beállítottam hogy ne kérjen semmihez se jelszót. Tehát bejön a telepítő ablak (mint a vindózba az installshield) és ott rányomok a telepítésre, aztán se kép se hang. 🙁A héten érkezett egy hasonló jelentés, de még a hibát nem tudtuk reprodukálni, így arra gondolunk, hogy a rendszerben történt valami egyedi változtatás ami ezt okozza. Amíg megoldjuk a hibát a jobbklikkes megoldás működik alternatívaként.
A másik megoldás, hogy felrakod a „gyárit”, itt egy jó leírás:
http://linuxhogyanok.blogspot.com/2009/11/hivatalos-nvidia-meghajto-telepitese.htmlaerogarcia wrote:de kifagy az rpm csomagkezelő… 😮A telepítés előtt vagy után? A jelszó bekérés megtörtént?
Ui: van egy alternatív telepítési lehetőség, a jobbklikk> megnyitás alatt.. De a hiba kijavítása érdekében szükség lenne a fenti kérdések válaszaira, köszi.
hello,
A csomagezelőben található driver nem működik valamilyen oknál fogva, viszont a v10.1 repóban található driver jó. Innen tudod őket leszedni:
ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media7/Egyébként az Nvidia-s meghajtót is fel lehet rakni, itt a fórumon írt is valaki róla. Szerintem elértetted az üzenetet, azt mondhatta, hogy állítsad le az X-et.. Csak ezután lehet felrakni.
Ui: blackPanther OS , kérlek!
1. Add hozzá a tálcához a feladatkezelőt.
2. Indítsd el a KpackageKit-et és nézz körül a beállítások fülön.Üdv
1. Add hozzá a tálcához a feladatkezelőt.
2. Indítsd el a KpackageKit-et és nézz körül a beállítások fülön.Üdv
zulej wrote:A SATA(ahci) vs IDE mód nem oka a problémának. Semmilyen sebességbeli különbség nincs a két mód között, ugyanazon vinyót vizsgálva.Ez akkor igaz ha azonos chip-ről van szó. Az általam említett esetben az IDE vezérlő a gyatra…
zulej wrote:A linuxok min. 3 éve (korábbról nincsenek ilyen irányú tapasztalataim) probléma nélkül kezelik a sata hdd-ket – pontosabban a sata vezérlőket – mindkét módban. Azaz a hiba máshol keresendő.Nekem van úgy 10 év távlatában, de az elmúlt 3 év is csak részben igaz de javuló tendenciát mutat kifejezetten.
Ha nem használsz Ubuntu-t, mit használsz?
A pontosabb talán a „mit csinálsz” lenne :D)
Nagyobb banner már zavaró lenne az aláírásomban, nem ?:))))zulej wrote:A SATA(ahci) vs IDE mód nem oka a problémának. Semmilyen sebességbeli különbség nincs a két mód között, ugyanazon vinyót vizsgálva.Ez akkor igaz ha azonos chip-ről van szó. Az általam említett esetben az IDE vezérlő a gyatra…
zulej wrote:A linuxok min. 3 éve (korábbról nincsenek ilyen irányú tapasztalataim) probléma nélkül kezelik a sata hdd-ket – pontosabban a sata vezérlőket – mindkét módban. Azaz a hiba máshol keresendő.Nekem van úgy 10 év távlatában, de az elmúlt 3 év is csak részben igaz de javuló tendenciát mutat kifejezetten.
Ha nem használsz Ubuntu-t, mit használsz?
A pontosabb talán a „mit csinálsz” lenne :D)
Nagyobb banner már zavaró lenne az aláírásomban, nem ?:))))balzamon wrote:Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.törölve… (not supported os)
balzamon wrote:Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.törölve… (not supported os)
-
SzerzőBejegyzés