admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027740
    admin
    Adminisztrátor
      aerogarcia wrote:
      köszönöm. most sikerült hibátlanul feltennem a gyárit. nem értemi mi votl a para jelenség oka amikor már többször is probáltam grafikus felület nélkül feltenni, mégse ment, de most hibátlanul működik minden! Még1szer köszönöm szépen! 🙂

      Nincs mit, azért ha időd engedi, a varázsló működésével kapcsolatban minden információ jól jön.  Sajnos nálunk nem jelentkezett az általad említett hiba, így nem tudjuk javítani sem addig amíg nem reprodukálható..

      Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027738
      admin
      Adminisztrátor
        aerogarcia wrote:
        A jelszót nem kérte, de gondolom azért, mert beállítottam hogy ne kérjen semmihez se jelszót. Tehát bejön a telepítő ablak (mint a vindózba az installshield) és ott rányomok a telepítésre, aztán se kép se hang. 🙁

        A héten érkezett egy hasonló jelentés, de még a hibát nem tudtuk reprodukálni, így arra gondolunk, hogy a rendszerben történt valami egyedi változtatás ami ezt okozza. Amíg megoldjuk a hibát a jobbklikkes megoldás működik alternatívaként.

        A másik megoldás, hogy felrakod a „gyárit”, itt egy jó leírás:
        http://linuxhogyanok.blogspot.com/2009/11/hivatalos-nvidia-meghajto-telepitese.html

        Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027736
        admin
        Adminisztrátor
          aerogarcia wrote:
          de kifagy az rpm csomagkezelő… 😮

          A telepítés előtt vagy után? A jelszó bekérés megtörtént?

          Ui: van egy alternatív telepítési lehetőség, a jobbklikk> megnyitás alatt.. De a hiba kijavítása érdekében szükség lenne a fenti kérdések válaszaira, köszi.

          Hozzászólás: Nvidia driver probléma #2027734
          admin
          Adminisztrátor

            hello,

            A csomagezelőben található driver nem működik valamilyen oknál fogva, viszont a v10.1 repóban található driver jó. Innen tudod őket leszedni:
            ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media7/

            Egyébként az Nvidia-s meghajtót is fel lehet rakni, itt a fórumon írt is valaki róla. Szerintem elértetted az üzenetet, azt mondhatta, hogy állítsad le az X-et.. Csak ezután lehet felrakni.

            Ui: blackPanther OS , kérlek!

            Hozzászólás: kde panel „tálca” #2195893
            admin
            Adminisztrátor

              1. Add hozzá a tálcához a feladatkezelőt.
              2. Indítsd el a KpackageKit-et és nézz körül a beállítások fülön.

              Üdv

              Hozzászólás: kde panel „tálca” #2195894
              admin
              Adminisztrátor

                1. Add hozzá a tálcához a feladatkezelőt.
                2. Indítsd el a KpackageKit-et és nézz körül a beállítások fülön.

                Üdv

                Hozzászólás: Ubuntu es Toshiba Satellite L300 (PS*) #2195903
                admin
                Adminisztrátor
                  zulej wrote:
                  A SATA(ahci) vs IDE mód nem oka a problémának. Semmilyen sebességbeli  különbség nincs a két mód között, ugyanazon vinyót vizsgálva.

                  Ez akkor igaz ha azonos chip-ről van szó. Az általam említett esetben az IDE vezérlő a gyatra…

                  zulej wrote:
                  A linuxok min. 3 éve (korábbról nincsenek ilyen irányú tapasztalataim) probléma nélkül kezelik a sata hdd-ket – pontosabban a sata vezérlőket – mindkét módban. Azaz a hiba máshol keresendő.

                  Nekem van úgy 10 év távlatában, de az elmúlt 3 év is csak részben igaz  de javuló tendenciát mutat kifejezetten.

                  Ha nem használsz Ubuntu-t, mit használsz?

                  A pontosabb talán a „mit csinálsz” lenne :D)
                  Nagyobb banner már zavaró lenne az aláírásomban, nem ?:))))

                  Hozzászólás: Ubuntu es Toshiba Satellite L300 (PS*) #2195904
                  admin
                  Adminisztrátor
                    zulej wrote:
                    A SATA(ahci) vs IDE mód nem oka a problémának. Semmilyen sebességbeli  különbség nincs a két mód között, ugyanazon vinyót vizsgálva.

                    Ez akkor igaz ha azonos chip-ről van szó. Az általam említett esetben az IDE vezérlő a gyatra…

                    zulej wrote:
                    A linuxok min. 3 éve (korábbról nincsenek ilyen irányú tapasztalataim) probléma nélkül kezelik a sata hdd-ket – pontosabban a sata vezérlőket – mindkét módban. Azaz a hiba máshol keresendő.

                    Nekem van úgy 10 év távlatában, de az elmúlt 3 év is csak részben igaz  de javuló tendenciát mutat kifejezetten.

                    Ha nem használsz Ubuntu-t, mit használsz?

                    A pontosabb talán a „mit csinálsz” lenne :D)
                    Nagyobb banner már zavaró lenne az aláírásomban, nem ?:))))

                    Hozzászólás: kde panel „tálca” #2195889
                    admin
                    Adminisztrátor
                      balzamon wrote:
                      Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.

                      törölve… (not supported os)

                      Hozzászólás: kde panel „tálca” #2195890
                      admin
                      Adminisztrátor
                        balzamon wrote:
                        Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.

                        törölve… (not supported os)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 49,394