admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu es Toshiba Satellite L300 (PS*) #2195897
    admin
    Adminisztrátor

      Van egy Toshiba Satellite A70-em ezen a laptopon IDE-vezérlővel. Bármilyen rendszert raktam eddig rá, valami nevetségesen lassú a merevlemez kezelés benne. És nem a HDD miatt mert ugyanaz a lemez más gépben klasszisokkal jobb.  Akkor  van egy S5100-am, szintén IDE, de teljesen normális sebességadatokat mérek. Aztán van még Toshiba-ból egy Satellite P100 -am is. Ebben a gépben már SATA van és iszonyat gyors. Viszont egyikkel sem voltak soha bootolási vagy indulási problémáim…

      Tudtok valami ötletet, hogy mit és hogyan kell csinálni, hogy a Linuxi maxi indulás után is elérje a HDD-t és tudjon róla boot-olni?

      ezt bocs de nem értem..

      (ui: a gépeimen sosem volt Ubuntu)

      Hozzászólás: Ubuntu es Toshiba Satellite L300 (PS*) #2195898
      admin
      Adminisztrátor

        Van egy Toshiba Satellite A70-em ezen a laptopon IDE-vezérlővel. Bármilyen rendszert raktam eddig rá, valami nevetségesen lassú a merevlemez kezelés benne. És nem a HDD miatt mert ugyanaz a lemez más gépben klasszisokkal jobb.  Akkor  van egy S5100-am, szintén IDE, de teljesen normális sebességadatokat mérek. Aztán van még Toshiba-ból egy Satellite P100 -am is. Ebben a gépben már SATA van és iszonyat gyors. Viszont egyikkel sem voltak soha bootolási vagy indulási problémáim…

        Tudtok valami ötletet, hogy mit és hogyan kell csinálni, hogy a Linuxi maxi indulás után is elérje a HDD-t és tudjon róla boot-olni?

        ezt bocs de nem értem..

        (ui: a gépeimen sosem volt Ubuntu)

        Hozzászólás: kde panel „tálca” #2195887
        admin
        Adminisztrátor
          individor wrote:
          de a tálca valahogy nem az igazi, akárhogy manőverezek a futó alkalmazások nem jelennek meg rajta
          szóval ha valamit „lerakok” azt többé nem tudom visszaállítani (csatolva a képernyőkép)
          mit lehetne tenni ez ügyben?

          a másik kérdés:
          az automatikus frissítéskeresőt hogy tudom leállítani?

          Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.

          Hozzászólás: kde panel „tálca” #2195888
          admin
          Adminisztrátor
            individor wrote:
            de a tálca valahogy nem az igazi, akárhogy manőverezek a futó alkalmazások nem jelennek meg rajta
            szóval ha valamit „lerakok” azt többé nem tudom visszaállítani (csatolva a képernyőkép)
            mit lehetne tenni ez ügyben?

            a másik kérdés:
            az automatikus frissítéskeresőt hogy tudom leállítani?

            Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.

            Hozzászólás: Megjelent a Mandriva Linux 2010 #2195853
            admin
            Adminisztrátor
              vizsla wrote:
              És azért van két Európa, mert az két külön tükrözés. Tehát ugyanaz.

              Pont nem ugyanaz. Sőt pont a különbség a lényeg. Az európa2 tartalmazza a magyar nyelvi fájlokat, azaz ezt futtatva live módban választható a magyar nyelv.

              Hozzászólás: Megjelent a Mandriva Linux 2010 #2195854
              admin
              Adminisztrátor
                vizsla wrote:
                És azért van két Európa, mert az két külön tükrözés. Tehát ugyanaz.

                Pont nem ugyanaz. Sőt pont a különbség a lényeg. Az európa2 tartalmazza a magyar nyelvi fájlokat, azaz ezt futtatva live módban választható a magyar nyelv.

                Hozzászólás: blackpanther usb segítség kérés #2195779
                admin
                Adminisztrátor
                  jozsef1 wrote:
                  Mint mondtam most teszem meg az első lépéseket a LINUX -al és legalább felhasználói szinten szeretném kezelni kielégítően .T

                  Nincs ezzel semmi gond, várjuk a kérdésedet…

                  Hozzászólás: blackpanther usb segítség kérés #2195780
                  admin
                  Adminisztrátor
                    jozsef1 wrote:
                    Mint mondtam most teszem meg az első lépéseket a LINUX -al és legalább felhasználói szinten szeretném kezelni kielégítően .T

                    Nincs ezzel semmi gond, várjuk a kérdésedet…

                    Hozzászólás: blackpanther usb segítség kérés #2195775
                    admin
                    Adminisztrátor
                      kisbetu wrote:
                      (Látom, már közeleg Vector, és kivág bennünket, mint macskát szarni.)

                      Dehogy. Már eleve sok minden nem volt világos, kezdve a topic címétől. Aztán a történetben sehol nincs szó USB-ről

                      Hozzászólás: blackpanther usb segítség kérés #2195776
                      admin
                      Adminisztrátor
                        kisbetu wrote:
                        (Látom, már közeleg Vector, és kivág bennünket, mint macskát szarni.)

                        Dehogy. Már eleve sok minden nem volt világos, kezdve a topic címétől. Aztán a történetben sehol nincs szó USB-ről

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 49,394