Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Van egy Toshiba Satellite A70-em ezen a laptopon IDE-vezérlővel. Bármilyen rendszert raktam eddig rá, valami nevetségesen lassú a merevlemez kezelés benne. És nem a HDD miatt mert ugyanaz a lemez más gépben klasszisokkal jobb. Akkor van egy S5100-am, szintén IDE, de teljesen normális sebességadatokat mérek. Aztán van még Toshiba-ból egy Satellite P100 -am is. Ebben a gépben már SATA van és iszonyat gyors. Viszont egyikkel sem voltak soha bootolási vagy indulási problémáim…
„
Tudtok valami ötletet, hogy mit és hogyan kell csinálni, hogy a Linuxi maxi indulás után is elérje a HDD-t és tudjon róla boot-olni?„
ezt bocs de nem értem..(ui: a gépeimen sosem volt Ubuntu)
Van egy Toshiba Satellite A70-em ezen a laptopon IDE-vezérlővel. Bármilyen rendszert raktam eddig rá, valami nevetségesen lassú a merevlemez kezelés benne. És nem a HDD miatt mert ugyanaz a lemez más gépben klasszisokkal jobb. Akkor van egy S5100-am, szintén IDE, de teljesen normális sebességadatokat mérek. Aztán van még Toshiba-ból egy Satellite P100 -am is. Ebben a gépben már SATA van és iszonyat gyors. Viszont egyikkel sem voltak soha bootolási vagy indulási problémáim…
„
Tudtok valami ötletet, hogy mit és hogyan kell csinálni, hogy a Linuxi maxi indulás után is elérje a HDD-t és tudjon róla boot-olni?„
ezt bocs de nem értem..(ui: a gépeimen sosem volt Ubuntu)
individor wrote:de a tálca valahogy nem az igazi, akárhogy manőverezek a futó alkalmazások nem jelennek meg rajta
szóval ha valamit „lerakok” azt többé nem tudom visszaállítani (csatolva a képernyőkép)
mit lehetne tenni ez ügyben?a másik kérdés:
az automatikus frissítéskeresőt hogy tudom leállítani?Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.
individor wrote:de a tálca valahogy nem az igazi, akárhogy manőverezek a futó alkalmazások nem jelennek meg rajta
szóval ha valamit „lerakok” azt többé nem tudom visszaállítani (csatolva a képernyőkép)
mit lehetne tenni ez ügyben?a másik kérdés:
az automatikus frissítéskeresőt hogy tudom leállítani?Az első kérdésre a válaszolva, úgy nézem addig trükköztél a panellal, hogy én inkább a ./kde4 mappát törölném elsőkörben.
vizsla wrote:És azért van két Európa, mert az két külön tükrözés. Tehát ugyanaz.Pont nem ugyanaz. Sőt pont a különbség a lényeg. Az európa2 tartalmazza a magyar nyelvi fájlokat, azaz ezt futtatva live módban választható a magyar nyelv.
vizsla wrote:És azért van két Európa, mert az két külön tükrözés. Tehát ugyanaz.Pont nem ugyanaz. Sőt pont a különbség a lényeg. Az európa2 tartalmazza a magyar nyelvi fájlokat, azaz ezt futtatva live módban választható a magyar nyelv.
jozsef1 wrote:Mint mondtam most teszem meg az első lépéseket a LINUX -al és legalább felhasználói szinten szeretném kezelni kielégítően .TNincs ezzel semmi gond, várjuk a kérdésedet…
jozsef1 wrote:Mint mondtam most teszem meg az első lépéseket a LINUX -al és legalább felhasználói szinten szeretném kezelni kielégítően .TNincs ezzel semmi gond, várjuk a kérdésedet…
kisbetu wrote:(Látom, már közeleg Vector, és kivág bennünket, mint macskát szarni.)Dehogy. Már eleve sok minden nem volt világos, kezdve a topic címétől. Aztán a történetben sehol nincs szó USB-ről
kisbetu wrote:(Látom, már közeleg Vector, és kivág bennünket, mint macskát szarni.)Dehogy. Már eleve sok minden nem volt világos, kezdve a topic címétől. Aztán a történetben sehol nincs szó USB-ről
-
SzerzőBejegyzés