Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia!
Könnyen.
Ha telepítve van, akkor az /etc/init.d könyvtárban van egy „smb” nevû file.
Ezzel kell majd indítanod. Lépj be az említett könyvtárba (konzolról) és írd be:
./smb start
De még mielõtt ezt megtennéd konfiguráld igényeidnek megfelelõen az /etc/samba/smb.conf file
használatával.
Ha minden bekapcsoláskor automatikus indítást szeretnél, akkor használd a YAST2-t. Ezen belül a futási szint szerkesztõt, kapcsold be a 2, 3, 5 futási szinteket az smb sornál.Sziasztok
Köszi a válaszokat, sejtettem hogy ez van, de ez csak az rc1. Majd talán a fejlesztések eredménye olyan lesz hogy egyszer a telepítõnél vagy a control panelen kapásból állítható lesz a 3d. A suse-t én is probáltam ott tökéletesen ment. De ott a yast2-ben csak be kellett x-elni hogy melyik modult akarom használni a 3d-nál és utána ment is. Nem kellett tökölni a configurációs fájlokkal, meg nem kellett hozzá letölteni mindenféle drivert. ettõl eltekintve és a tömérdek hibát ami még az uhurc1-ben van szerintem nagyon jó. Legalábbis nekem tetszik.
Edem
Hello!
Grafikus felület alatt disztribfüggõ az indítóprogi, csak nem írtad melyiket használod. Szövegesen az
$ ifup ppp0
vagy
$ /sbin/ifup ppp0
paranccsal tudod elindítani a kapcsolatot.
Nem azert, hogy okoskodjak, de nagyjabol ezt irtam mar az elso valaszomban.
Viszont ugy latszik nem volt eleg egyertelmu :))))))
Na mindegy, a lenyeg, hogy mukodik.Laci
Akkor ez nalam azert nem gaz, mert a szerverem bindery modban is fut.
Ezert aztan nem is foglalkoztam vele.Laci
Kösszencs a segítséget!
leirom a fejleményeket:
sikerült máshogyan megoldanom.mivel az eggyik kártya UTPs és 100 as a másik meg BNCés és 10 es ezért nem lehett kábeltcserélni.a slotban való csere se jött be.
szoval lilo.conf bol kiszedtem az appendos sort,
mert a modules.conf ba csak pillázgattam. végülis etc/network/interfaces ben
beirtam mindent még1szer csak eth1 re majd az eth0 át átirtam az uj ipcimekre.
ifdown ifup aztán kalapkábát müködik:o)Megoldódott a probléma 🙂
Szépen felrántja a Novellt is. Még egy -b opcióval kellett kiegészítenem az utasítást (Force bindery login to NDS servers)
Tekintettel arra az aprosagra, hogy ez egy picit bonyolultabb rendszer mint az ms-dos, igy nem lehet.
De minden Distrib tartalmaz telepito floppyt, ami aztan vagy a net-rol, vagy cd-rol, vagy ftp-rol telpiti a rendszert.
Konkretan mire vagy kivancsi?Laci
csak pár csomagot szeretnék felrakni, és azt is manuálisan ,mert kicsi a winyo amire pakolnám.
tehát addig megvan h bootfloppy+root lemez legyártása és akkor van egy müködö linuxom. és csak ezt a 2 floppy-nyi dolgot + 6 dolgot kéne felraknom.
vagyis boot rekord a partició elejére + csak a futo kernel.elõre is köszi.
//ui:ha tudsz erröl valamit HOW-TO ahonnan meg tudom nézni,annak is nagyon örülnék.(a kis méret miatt nem jöhet szoba,valami nagyobb disztrib.)
A segitsége kéne valkinek:
a kde ben ha hátteret akarok berakni csak a png kiterjesztesu fajlokat latom viszont a desktopon, a jpg kepek sehogy sem akarnak elojonni,, miert?Koszonom szepen
minden ok
az xp-s dllek is jok -
SzerzőBejegyzés