admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,641-47,650 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba suse 8.0 alatt? #1894750
    admin
    Adminisztrátor

      Szia!
      Könnyen.
      Ha telepítve van, akkor az /etc/init.d könyvtárban van egy „smb” nevû file.
      Ezzel kell majd indítanod. Lépj be az említett könyvtárba (konzolról) és írd be:
      ./smb start
      De még mielõtt ezt megtennéd konfiguráld igényeidnek megfelelõen az /etc/samba/smb.conf file
      használatával.
      Ha minden bekapcsoláskor automatikus indítást szeretnél, akkor használd a YAST2-t. Ezen belül a futási szint szerkesztõt, kapcsold be a 2, 3, 5 futási szinteket az smb sornál.

      Hozzászólás: videokártya kérdések #1894655
      admin
      Adminisztrátor

        Sziasztok

        Köszi a válaszokat, sejtettem hogy ez van, de ez csak az rc1. Majd talán a fejlesztések eredménye olyan lesz hogy egyszer a telepítõnél vagy a control panelen kapásból állítható lesz a 3d. A suse-t én is probáltam ott tökéletesen ment. De ott a yast2-ben csak be kellett x-elni hogy melyik modult akarom használni a 3d-nál és utána ment is. Nem kellett tökölni a configurációs fájlokkal, meg nem kellett hozzá letölteni mindenféle drivert. ettõl eltekintve és a tömérdek hibát ami még az uhurc1-ben van szerintem nagyon jó. Legalábbis nekem tetszik.

        Edem

        Hozzászólás: adsl indítása linux alatt #1894747
        admin
        Adminisztrátor

          Hello!

          Grafikus felület alatt disztribfüggõ az indítóprogi, csak nem írtad melyiket használod. Szövegesen az

          $ ifup ppp0

          vagy

          $ /sbin/ifup ppp0

          paranccsal tudod elindítani a kapcsolatot.

          Hozzászólás: 2 hálókártya :paranormális dolgok #1894663
          admin
          Adminisztrátor

            Nem azert, hogy okoskodjak, de nagyjabol ezt irtam mar az elso valaszomban.
            Viszont ugy latszik nem volt eleg egyertelmu :))))))
            Na mindegy, a lenyeg, hogy mukodik.

            Laci

            Hozzászólás: Novell fájlrendszerhez csatlakozás? #1894398
            admin
            Adminisztrátor

              Akkor ez nalam azert nem gaz, mert a szerverem bindery modban is fut.
              Ezert aztan nem is foglalkoztam vele.

              Laci

              Hozzászólás: 2 hálókártya :paranormális dolgok #1894662
              admin
              Adminisztrátor

                Kösszencs a segítséget!

                leirom a fejleményeket:
                sikerült máshogyan megoldanom.mivel az eggyik kártya UTPs és 100 as a másik meg BNCés és 10 es ezért nem lehett kábeltcserélni.a slotban való csere se jött be.
                szoval lilo.conf bol kiszedtem az appendos sort,
                mert a modules.conf ba csak pillázgattam. végülis etc/network/interfaces ben
                beirtam mindent még1szer csak eth1 re majd az eth0 át átirtam az uj ipcimekre.
                ifdown ifup aztán kalapkábát müködik:o)

                Hozzászólás: Novell fájlrendszerhez csatlakozás? #1894397
                admin
                Adminisztrátor

                  Megoldódott a probléma 🙂

                  Szépen felrántja a Novellt is. Még egy -b opcióval kellett kiegészítenem az utasítást (Force bindery login to NDS servers)

                  Hozzászólás: rendszer #1894697
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Tekintettel arra az aprosagra, hogy ez egy picit bonyolultabb rendszer mint az ms-dos, igy nem lehet.
                    De minden Distrib tartalmaz telepito floppyt, ami aztan vagy a net-rol, vagy cd-rol, vagy ftp-rol telpiti a rendszert.
                    Konkretan mire vagy kivancsi?

                    Laci

                    csak pár csomagot szeretnék felrakni, és azt is manuálisan ,mert kicsi a winyo amire pakolnám.
                    tehát addig megvan h bootfloppy+root lemez legyártása és akkor van egy müködö linuxom. és csak ezt a 2 floppy-nyi dolgot + 6 dolgot kéne felraknom.
                    vagyis boot rekord a partició elejére + csak a futo kernel.

                    elõre is köszi.

                    //ui:ha tudsz erröl valamit HOW-TO ahonnan meg tudom nézni,annak is nagyon örülnék.(a kis méret miatt nem jöhet szoba,valami nagyobb disztrib.)

                    Hozzászólás: háttér #1894741
                    admin
                    Adminisztrátor

                      A segitsége kéne valkinek:
                      a kde ben ha hátteret akarok berakni csak a png kiterjesztesu fajlokat latom viszont a desktopon, a jpg kepek sehogy sem akarnak elojonni,, miert?

                      Hozzászólás: Kazaa #1894726
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Koszonom szepen
                        minden ok
                        az xp-s dllek is jok

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,641-47,650 / 49,394