admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,671-47,680 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer hogyan #1894702
    admin
    Adminisztrátor
      Hozzászólás: sftp #1894287
      admin
      Adminisztrátor

        Ha senki nem tud sftp progit akkor legalabb vki arulja el, hogy kepes e a gftpvel sftp kapcsolatot letrehozni

        Hozzászólás: Novell fájlrendszerhez csatlakozás? #1894394
        admin
        Adminisztrátor

          Elvileg Mandrake alatt is igy kell, bar nem biztos, hogy a csomagnevek pont olyanok mint a Debianban.
          Ezeket telepitsd:
          1. ncpfs
          2. ipxutils
          Ezeket kell futtatni:
          ipx_configure
          ncpmount -S server -U user -p cp852 -y iso8859-2 /mnt/idekerem
          Ez be fogja mountolni a szerveren levo osszes volume–t a /mnt/idekerem konyvtar ala.

          Na ezt én is kipróbáltam. Az eredmény:

          ncpmount: No such entry (-601) in nds login
          Login denied.

          A következõ paramétereket használtam:
          ncpmount -S szervernév -U felhasználói nevem -P jelszavam -p cp852 -y iso8859-2 /mnt/novell

          A szervernevet megpróbáltam csupa nagybetûvel, csupa kisbetûvel és úgy is, ahogyan Win alatt látszik, tehát kis és nagybetûkkel vegyesen. Eredmény ugyanaz, mint amit fennt idéztem. Mi lehet a probléma? A felhasználói nevem és a jelszavam helyesen van megadva.

          Másik kérdés ezzel kapcsolatban. Ezt az egészet csak root -ként tudtam megejteni, de hogyan adhatok erre jogot magamnak sima userként?

          Hozzászólás: Fájlrendszer titkosítás linux alatt #1893386
          admin
          Adminisztrátor

            http://www.kerneli.org/ , kernel-space titkositas

            Hozzászólás: rendszer #1894696
            admin
            Adminisztrátor

              Tekintettel arra az aprosagra, hogy ez egy picit bonyolultabb rendszer mint az ms-dos, igy nem lehet.
              De minden Distrib tartalmaz telepito floppyt, ami aztan vagy a net-rol, vagy cd-rol, vagy ftp-rol telpiti a rendszert.
              Konkretan mire vagy kivancsi?

              Laci

              Hozzászólás: Fájlrendszer titkosítás linux alatt #1893385
              admin
              Adminisztrátor

                cryptfs
                Kernel patch

                Hozzászólás: Kde 3 probléma #1894561
                admin
                Adminisztrátor

                  Nem tomoritetlen az…

                  http://www.libpng.org/pub/png/

                  Hozzászólás: AMD cipszet? #1894605
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Köszi a segitséget

                    Hozzászólás: Kde 3 probléma #1894559
                    admin
                    Adminisztrátor

                      PP!

                      A png egy tomoritetlen bitmap, tehat ha a jpg-t atnevezed, akkor eleg erdekes kepet kapsz !

                      Laci

                      Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893968
                      admin
                      Adminisztrátor

                        hali,
                        nekem is sikerült az mplayert telepíteni, de dvd lejátszásnál eddig jut:

                        /dev/dvd lejátszása
                        libdvdread: Using libdvdcss version 1.2.2 for DVD access
                        A lemez struktúrájának olvasása, kérlek várj…
                        libdvdread: Can’t seek to block 256
                        libdvdread: Can’t open file VIDEO_TS.IFO.
                        Can’t open VMG info!

                        Az mpdvdkit detto ugyanerre jut.
                        Van valami ötletetek?
                        Köszi:

                        Tilla

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,671-47,680 / 49,394