admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,701-47,710 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Net #1894670
    admin
    Adminisztrátor

      xconfig -ban:
      Networking options-]IP:DHCP support

      Laci

      Hozzászólás: Miért nem vinfos? #1893496
      admin
      Adminisztrátor

        Sziasztok!

        Igazan nem szeretnek megbantani senkit de:
        Meglepo modon senki se szidja mondjuk az IRIX-et, mert nem ismeri fel a TV kartyajat, szkenneret es meg millio egyeb hardvert. Nem arra lett kitalalva.
        Az, hogy a Linux-on nincsenek megfelelo driverek, reszben igaz, de hat a gyartok nem, igazan jeleskednek ebben a temaban, mondjuk azt is sejtem, hogy miert. (penz, penz, penz)
        Az hogy egy Winakarmelyik verziot konnyebb lenne karban tartani mint a linuxot, hat egy kisse megmosolyogtato. A titok annyi, hogy erteni kell hozza.
        Nem hiszem hogy bonyolultabb mondjuk az fstab-ot editalni mint HkeyLocalMachineakarminemtudomenenvagyokazertek=0dda9f000, ahol az ertek meg veletlen sincs dokumentalva. Persze ha valaki tudja mit irjon oda, annek konnyu, de ha nem, akkor max tipelget.
        Sajnos magyarorszagon gyakori problema, hogy az emberek nem tudnak, vagy nem hajlandoak olvasni, illetve ha hajlandoak, akkor rogton olyasmit olvasnak el, amihez meg szukseg lenne minimum 1000 oldal alapra. Ezekutan jonnek a kerdesek, amiket hiaba valaszol meg valaki, mert a valaszt se ertik.
        Eleg rendszeresen probalok segiteni itt a forumon, volt egy-ket eset, amikor szajbaragos voltam, de ilyen tobbe nem fordul elo. Ha valaki meg akarja oldani a problemajat, akkor tanulja meg az ehhez szukseges alapokat, vagy ha erre nem kepes, nincs ideje, akkor forduljon szakemberhez. (Itt nem a rulez haverra gondolok a szomszedbol.)
        En nem mondom a grafikus dolgokra, hogy nincs letjogosultsaguk, mert ez baromsag. Viszont egy rosszul megirt grafikus varazsloval valo 3 hetes szivasnal mindenkeppen egyszerubbnek erzem a nehany ora tanulas+ editalas 2 perc alatt megoldast.

        Bocs, ha kicsit hosszura sikeredtem.

        Laci

        Hozzászólás: hOGYAN LESZ ISO CD-B #1894625
        admin
        Adminisztrátor

          mount -o loop hol/akarmi.iso /path2_hova
          …es nem kell hozza semmi extra. Meg a pirito sem.

          Ghosty

          Hozzászólás: Net #1894669
          admin
          Adminisztrátor

            DHCP-client az mondjuk nincs de kernelfordítás elõtt sincs akkor meg megy . Szerintem valamit a kernelbe kéne befordítani de nem tudom mit /persze ez nem biztos csak szerintem/ log nincs az eth0 -at amikor az elején configolja …..done csak amikor böngészõvel akarok csatlakozni nem sikerül se játékkal se icq-val de ezek a játék kivételével mind megy kernelford elõt .

            Hozzászólás: hOGYAN LESZ ISO CD-B #1894624
            admin
            Adminisztrátor

              A Linux alatt is fel tudod írni CD -re az iso fájlokat, hogy megkapd a telepítõ CD -ket. Az X-CD Roast tudja ezt.

              Az iso fájl mérete pedig általában egy kicsivel több, mint a belõle keletkezõ CD adattartalom mérete, mert az iso fájl plusz infokat is tartalmaz, amik nem kifejezetten a CD tartalmat fedik (pl CD label, könyvtárszerkezet felépítés stb) ezért ha valamivel nagyobbacska az iso fájl mérete, mint mondjuk az íráshoz használandó CD lemez, még nem kell megijedni. A Mandrake 9.0 3 CD -s telepítõjéhez 2 db 700 -as és egy db 650 -es CD kell.

              Hozzászólás: Net #1894667
              admin
              Adminisztrátor

                Igen a háló müxszik ha fix ip-t adok neki de mihelyt DHCP nyek.

                Hozzászólás: Net #1894666
                admin
                Adminisztrátor

                  Halokartya modul?

                  Laci

                  Hozzászólás: Nem mûködik a graf. felület #1894492
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Használj VESA -t! 😀 😉

                    Hozzászólás: videokártya kérdések #1894653
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hello!
                      Nem akarok senkit elkeseríteni, de: nemrég én is eleget szenvedtem 1 régebbi ATI-s kártyámmal (Rage Fury Pro), ami tulajdonképpen szuper volt a maga idejében (’99-tõl idén nyárig), aztán gyõztem az X-et konfigolni, próbáltam a DRI-re rávenni, többé-kevésbé összejött, végül meguntam!
                      Most egy NoName kártyán levõ GeForce2 MX 400-al az égvilágon semmi gondom nincs, korrektül mûködik az nVidia driver-eivel! Nem akartam megválni az ATI-tól, de… az eredmény azt mutatja, hogy érdemes volt!

                      Hozzászólás: 2 hálókártya :paranormális dolgok #1894660
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Attol, hogy a masik slot-ba teszed, nem biztos, hogy megjavul a dolog.
                        Ui boot-kor toltogeti a modulokat: insmod ne2k insmod tulip …….
                        es igy tovabb. Na ez szamit.
                        Mar felteve, hogy nincsenek befordiditva a kernelbe, mert akkor nem tudom, mi hatarozza meg a sorrendet.
                        Viszont ha megvan mind a ket kartya, akkor mar max a kabeleket kell felcserelni.

                        Laci

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,701-47,710 / 49,394