Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Helló!
Uhu-nál a JPEG-ek nem látszanak, GIMP-be át kell menteni PNG-be
(lehet, hogy elég átnevezni, de a GIMP tuti megy)PP
Ezzel én is szívok, csak éppen radeon 8500-zal, ATI honlap, keresd meg a drivert hozzá (bár ez nkem se igazán megy 🙁 , de azért próbáld meg, ha nem akkor dri.sourceforge.net
Megy vo X11 -el a cuccos, de állandóan sikítozik, hogy lassú a gép, meg stb. 800 -as Duronom van 256 MB memóriával. Nem lehet, hogy a videókártya okozza a gondot. Az egy elég régi ATI Rage Pro 128 -as 8 MB -os.
A DVD -nél egy idõ után valami buffer probléma miatt a hang lehal.
Az egyéb videófájloknál akkor sikítozik, ha full képernyõre teszem. Viszont, ha nem így nézem, némelyik DivX film elég „aprócska felületen látszik és az nem az igazi. Kipróbáltam a framedrop -ot is meg a chache -t is állítgattam, végül is megy, de még mindíg él bennem a gyanú, hogy muszáj lesz valami erõsebb videókártyát beújítanom.
Most van egy ASUS v3800 TVR TNT2 Pro chipsetes a láthatáron egészen elfogadható árban… ez szerintetek megoldja a problémát? Egy újraforgatást megérne 🙂
Az a probléma hogy akkor sem tudom õket beállítani ha rootként vagyok benn egyébként UHU linuxot használok.
Sziasztok!
Idokozben kiokoskodtam, hogy 7.2-es Red Hat van a gepemen, viszont tovabbra sem tudom, hogy merre talalok benne olyan progit, amivel a csomagokat tudom hozzaadni, vagy a feleslegeseket kitorolni.
Udv,
Alexna igen, csakhogy a Webmin LILo-t használ, az UHU pedig GRUB-ot…
hali :))
elõször is: nem mindegy, hogy Gnome-t vagy KDE-t használsz… mivel mindkettõnél be kell állítani… :)))
egyébként pedig mindegyiknél van auto-login engedélyezés, sõt a KDE-ben azt is beállíthatod, hogy adott idõ után automatikusan beléptessen.
ja még valami: az UHU vezérlõpultban csak a gdm-et, vagy a kdm-et engedélyezd, különben összeakadhatnak, én épp ma délelõtt jártam így… :)))
szóval: terminálból a gnomecc, vagy a KDE menüben a KDM /ennek nem tudom a terminálparancsát, és azt nézegesd végig… sok sikert! :))nekem is RH8am PCTV pro-m van
nállam a xawtv megtalál mindent (fel le nyilak)
csak hang nincs
Ha lesz nálad hang mond egy hogy csináltad
-
SzerzőBejegyzés