admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,721-47,730 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kde 3 probléma #1894557
    admin
    Adminisztrátor

      Helló!

      Uhu-nál a JPEG-ek nem látszanak, GIMP-be át kell menteni PNG-be
      (lehet, hogy elég átnevezni, de a GIMP tuti megy)

      PP

      Hozzászólás: videokártya kérdések #1894651
      admin
      Adminisztrátor

        Ezzel én is szívok, csak éppen radeon 8500-zal, ATI honlap, keresd meg a drivert hozzá (bár ez nkem se igazán megy 🙁 , de azért próbáld meg, ha nem akkor dri.sourceforge.net

        Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891974
        admin
        Adminisztrátor

          Megy vo X11 -el a cuccos, de állandóan sikítozik, hogy lassú a gép, meg stb. 800 -as Duronom van 256 MB memóriával. Nem lehet, hogy a videókártya okozza a gondot. Az egy elég régi ATI Rage Pro 128 -as 8 MB -os.

          A DVD -nél egy idõ után valami buffer probléma miatt a hang lehal.

          Az egyéb videófájloknál akkor sikítozik, ha full képernyõre teszem. Viszont, ha nem így nézem, némelyik DivX film elég „aprócska felületen látszik és az nem az igazi. Kipróbáltam a framedrop -ot is meg a chache -t is állítgattam, végül is megy, de még mindíg él bennem a gyanú, hogy muszáj lesz valami erõsebb videókártyát beújítanom.

          Most van egy ASUS v3800 TVR TNT2 Pro chipsetes a láthatáron egészen elfogadható árban… ez szerintetek megoldja a problémát? Egy újraforgatást megérne 🙂

          Hozzászólás: Kde 3 probléma #1894556
          admin
          Adminisztrátor

            Az a probléma hogy akkor sem tudom õket beállítani ha rootként vagyok benn egyébként UHU linuxot használok.

            admin
            Adminisztrátor

              Sziasztok!

              Idokozben kiokoskodtam, hogy 7.2-es Red Hat van a gepemen, viszont tovabbra sem tudom, hogy merre talalok benne olyan progit, amivel a csomagokat tudom hozzaadni, vagy a feleslegeseket kitorolni.

              Udv,
              Alex

              admin
              Adminisztrátor
                admin
                Adminisztrátor
                  Hozzászólás: Proxy/Home server #1893078
                  admin
                  Adminisztrátor

                    na igen, csakhogy a Webmin LILo-t használ, az UHU pedig GRUB-ot…

                    Hozzászólás: 3 némelyeknek egyszerû #1894563
                    admin
                    Adminisztrátor

                      hali :))

                      elõször is: nem mindegy, hogy Gnome-t vagy KDE-t használsz… mivel mindkettõnél be kell állítani… :)))
                      egyébként pedig mindegyiknél van auto-login engedélyezés, sõt a KDE-ben azt is beállíthatod, hogy adott idõ után automatikusan beléptessen.
                      ja még valami: az UHU vezérlõpultban csak a gdm-et, vagy a kdm-et engedélyezd, különben összeakadhatnak, én épp ma délelõtt jártam így… :)))
                      szóval: terminálból a gnomecc, vagy a KDE menüben a KDM /ennek nem tudom a terminálparancsát, és azt nézegesd végig… sok sikert! :))

                      Hozzászólás: RedHat 8.0 & Pinnacle PCTV pro #1894136
                      admin
                      Adminisztrátor

                        nekem is RH8am PCTV pro-m van

                        nállam a xawtv megtalál mindent (fel le nyilak)

                        csak hang nincs

                        Ha lesz nálad hang mond egy hogy csináltad

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,721-47,730 / 49,394