admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,731-47,740 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Redhat 8 – nvidia VESA mod :( #1894632
    admin
    Adminisztrátor
      Hozzászólás: RedHat 8.0 & Pinnacle PCTV pro #1894135
      admin
      Adminisztrátor

        senki többet?

        Hozzászólás: hOGYAN LESZ ISO CD-B #1894622
        admin
        Adminisztrátor

          Szia!

          Az iso fileokat kel kicsomagolni egy Cd-re. Linux alatt nemtudom, hogy mikeppen mukodik, de windows-os kornyezetben, a legtobb cd iro proginak van olyan funkcioja, ahol keri az iso filet, es azt automatikusan kiirja cd-re. Egyebkent nem ertem, hogy mikeppen adtak kozre ilyen formaban a dolgot, mivel egy-egy iso file eleve akkora, mint egy cd 650 vagy 700 MB. Ha pedig vettek a faradsagot, hogy ezt felvegyek cd-re (ami ugye ilyen forman nem is fer ra egyre), akkor miert nem eleve at install valtozat kerult ra? Szoval szerintem ott nem egeszen kerek valami. Az iso file egyebkent nem egy tomorites, ha jol tudom, csupan egyetlen fileba van osszeszedve a cd osszes konyvtara. Igy letoltesnel eleg egy filet tolteni, es nem kell egy rakas osszetevot levadasznod.

          Udv,
          Alex

          Hozzászólás: Optikai Egér #1894617
          admin
          Adminisztrátor

            Az UHU gpm-et hasznal, mas disztribben is fel tudod rakni, kell neked a gpm es a gpmconfig nevu csomag
            gpmconfig-al beallitod es a responsiveness-el szorakozz, amig el nem talalod jora, esetleg megnezed uhuban mennyi.
            Xnek azt adod meg, hogy /dev/gpmdata az egered, es ennyi.

            Petya

            Hozzászólás: PHP Nuke hogyan?????? #1894591
            admin
            Adminisztrátor

              Sziasztok!

              Mar egesz jol haladok a dologban. Fut a gepemen az Apache, a MySql, es a PHP, ha minden igaz. Newman 1 leirasa alapjan, kicsomagoltam a var/www/php-nuke konyvtarba a dolgokat. Megcsinaltam a mysqladmin create nuke
              majd mysql [ nuke.sql
              Idaig minden oke. Most kellene megneznem a jogosultsagokat a chmod 666 meg a chmod 777. Ezt hogy csinaljam?

              Ha behivom a Konqueror-ba a [url url=http://localhost/php-nuke/html/admin.php]http://localhost/php-nuke/html/admin.php[/url] oldalt, akkor ezt irja ki:

              Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 301

              Warning: Failed opening ‘language/lang-.php’ for inclusion (include_path=’.:/php/includes:/usr/share/php’) in /var/www/html/php/html/mainfile.php on line 75

              Warning: Failed opening ‘admin/language/lang-.php’ for inclusion (include_path=’.:/php/includes:/usr/share/php’) in /var/www/html/php/html/mainfile.php on line 89

              Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 253

              Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 301

              Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 357

              Warning: Failed opening ‘themes//theme.php’ for inclusion (include_path=’.:/php/includes:/usr/share/php’) in /var/www/html/php/html/header.php on line 31

              Fatal error: Call to undefined function: themeheader() in /var/www/html/php/html/header.php on line 47

              Mit csinalok rosszul???

              Udv,
              Alex

              Hozzászólás: Netscape 7.0 Mandrake-hez #1893593
              admin
              Adminisztrátor

                Fagyni nem fagy, viszont van amikor hosszú percekig dermed, de ha türelmesen kivárod , akkor általában észheztér, még egyszer sem kellet kikillelnem.

                Szeretem a tab-ok használatát, mondjuk regisztráció bosszantó, de istenem mi tökéletes ezen a világon? 🙂

                Hozzászólás: Miért nem vinfos? #1893494
                admin
                Adminisztrátor

                  Látom, hogy már nem annyira szakmai, mint inkább szubjektív a beszélgetés a linux vs. windows ügyben, így – mivel keveset értek hozzá – elõadom a saját verziómat.

                  A fórum különbözõ hasábjain feltett kérdéseimbõl és nyomoraimból leszûrhetõ volt, hogy nem sokat értek a linuxhoz. Az én helyzetemben nem válhat egyik disztribúció sem egyedüli megoldássá, kell a windows mellette. Miért? Mert a linuxot üzemeltetni (nem a használatre gondolok, hanem a „karbantartásra”) hatványozottan nehezebb, mint a win-t. Egy-egy beállítás, módosítás elvégzése iszonyatos tud lenni, ilyen „/etc/turorudi/mittudomen/kutyagumi.conf fájlok szerkesztgetése, meg programfordítás egyszerû telepítés helyett, azért valljuk be már kissé idejétmúlt a XXI. században. Azt kell mondanom, hogy felhasználóbarátság terén – egy kezdõnek éppen nem mondható, de hozzá nem értõ ember szemszögébõ – a linux még a jó öreg dos+win3.1 mögött is elmarad, ismétlem, felhasználóbarátság terén.

                  Tudomásul kellene venni a linux részeit fejlesztõknek, hogy ez a szemlélet, a „programozók és guruk készítik programozóknak és guruknak” nem rossz, meg mûködik is, de akkor ne várják el tömegek áttérését a win-rõl, mert a tömegek se nem guruk és se nem programozók. Azért vagyok ebben a témában ilyen merev, mert láttunk már normális telepítõprogramot (pl. Staroffice) is linux alá, tehát nem igaz hogy csak make meg make install létezik a világon.

                  Ha magamat veszem példának, akkor miért használnék „fõ mûsoridõben” linuxot?

                  Hozzászólás: Sendmail #1891567
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Vicces fiúk voltak akik a postfixet csinálták…
                    Most nem tudom sírjak vagy nevessek. Próbáltam a postfixet konfigurálni, szerencsére van wizard az ilyen bénáknak mint én. Kéri az ip-ket meg a gépnevet. Ha a defaulton kívül bármi mást beadok, az nem megy. A default értékeket meg ha végig viszem, akkor kiírja a végé, a legvégén hogy valami baj volt, és menjek le megkérdezni a nagy fekete embert a földszinten. KOMOLY! Ez most mi lehet? Persze nem mûködik…

                    Hozzászólás: Automatikus internetcsatlakozás #1894610
                    admin
                    Adminisztrátor

                      sajnálom, még mindig nem megy….
                      rendszerindítási beállításoknál nekem annyi van, hogy akarom-e hogy az x automatikusan elinduljon, és hogy akarom-e hogy egy felhasználót auto bejelentkeztessen. kész. a szolgáltatásoknál meg nem találtam olyat, ami az automatikus csatlakozásra utalna. olyan szolgáltatás meg, hogy internet, az auto-n van….

                      Hozzászólás: TV Tunert vennék #1893435
                      admin
                      Adminisztrátor

                        A pctv pro-t én is ajánlom, DE mostanába új tunerrel szereleik, ezért nem biztos, hogy a linux egybõl be tudja állítani neked.

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,731-47,740 / 49,394