Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
senki többet?
Szia!
Az iso fileokat kel kicsomagolni egy Cd-re. Linux alatt nemtudom, hogy mikeppen mukodik, de windows-os kornyezetben, a legtobb cd iro proginak van olyan funkcioja, ahol keri az iso filet, es azt automatikusan kiirja cd-re. Egyebkent nem ertem, hogy mikeppen adtak kozre ilyen formaban a dolgot, mivel egy-egy iso file eleve akkora, mint egy cd 650 vagy 700 MB. Ha pedig vettek a faradsagot, hogy ezt felvegyek cd-re (ami ugye ilyen forman nem is fer ra egyre), akkor miert nem eleve at install valtozat kerult ra? Szoval szerintem ott nem egeszen kerek valami. Az iso file egyebkent nem egy tomorites, ha jol tudom, csupan egyetlen fileba van osszeszedve a cd osszes konyvtara. Igy letoltesnel eleg egy filet tolteni, es nem kell egy rakas osszetevot levadasznod.
Udv,
AlexAz UHU gpm-et hasznal, mas disztribben is fel tudod rakni, kell neked a gpm es a gpmconfig nevu csomag
gpmconfig-al beallitod es a responsiveness-el szorakozz, amig el nem talalod jora, esetleg megnezed uhuban mennyi.
Xnek azt adod meg, hogy /dev/gpmdata az egered, es ennyi.Petya
Sziasztok!
Mar egesz jol haladok a dologban. Fut a gepemen az Apache, a MySql, es a PHP, ha minden igaz. Newman 1 leirasa alapjan, kicsomagoltam a var/www/php-nuke konyvtarba a dolgokat. Megcsinaltam a mysqladmin create nuke
majd mysql [ nuke.sql
Idaig minden oke. Most kellene megneznem a jogosultsagokat a chmod 666 meg a chmod 777. Ezt hogy csinaljam?Ha behivom a Konqueror-ba a [url url=http://localhost/php-nuke/html/admin.php]http://localhost/php-nuke/html/admin.php[/url] oldalt, akkor ezt irja ki:
Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 301
Warning: Failed opening ‘language/lang-.php’ for inclusion (include_path=’.:/php/includes:/usr/share/php’) in /var/www/html/php/html/mainfile.php on line 75
Warning: Failed opening ‘admin/language/lang-.php’ for inclusion (include_path=’.:/php/includes:/usr/share/php’) in /var/www/html/php/html/mainfile.php on line 89
Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 253
Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 301
Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/php/html/includes/sql_layer.php on line 357
Warning: Failed opening ‘themes//theme.php’ for inclusion (include_path=’.:/php/includes:/usr/share/php’) in /var/www/html/php/html/header.php on line 31
Fatal error: Call to undefined function: themeheader() in /var/www/html/php/html/header.php on line 47
Mit csinalok rosszul???
Udv,
AlexFagyni nem fagy, viszont van amikor hosszú percekig dermed, de ha türelmesen kivárod , akkor általában észheztér, még egyszer sem kellet kikillelnem.
Szeretem a tab-ok használatát, mondjuk regisztráció bosszantó, de istenem mi tökéletes ezen a világon? 🙂
Látom, hogy már nem annyira szakmai, mint inkább szubjektív a beszélgetés a linux vs. windows ügyben, így – mivel keveset értek hozzá – elõadom a saját verziómat.
A fórum különbözõ hasábjain feltett kérdéseimbõl és nyomoraimból leszûrhetõ volt, hogy nem sokat értek a linuxhoz. Az én helyzetemben nem válhat egyik disztribúció sem egyedüli megoldássá, kell a windows mellette. Miért? Mert a linuxot üzemeltetni (nem a használatre gondolok, hanem a „karbantartásra”) hatványozottan nehezebb, mint a win-t. Egy-egy beállítás, módosítás elvégzése iszonyatos tud lenni, ilyen „/etc/turorudi/mittudomen/kutyagumi.conf fájlok szerkesztgetése, meg programfordítás egyszerû telepítés helyett, azért valljuk be már kissé idejétmúlt a XXI. században. Azt kell mondanom, hogy felhasználóbarátság terén – egy kezdõnek éppen nem mondható, de hozzá nem értõ ember szemszögébõ – a linux még a jó öreg dos+win3.1 mögött is elmarad, ismétlem, felhasználóbarátság terén.
Tudomásul kellene venni a linux részeit fejlesztõknek, hogy ez a szemlélet, a „programozók és guruk készítik programozóknak és guruknak” nem rossz, meg mûködik is, de akkor ne várják el tömegek áttérését a win-rõl, mert a tömegek se nem guruk és se nem programozók. Azért vagyok ebben a témában ilyen merev, mert láttunk már normális telepítõprogramot (pl. Staroffice) is linux alá, tehát nem igaz hogy csak make meg make install létezik a világon.
Ha magamat veszem példának, akkor miért használnék „fõ mûsoridõben” linuxot?
Vicces fiúk voltak akik a postfixet csinálták…
Most nem tudom sírjak vagy nevessek. Próbáltam a postfixet konfigurálni, szerencsére van wizard az ilyen bénáknak mint én. Kéri az ip-ket meg a gépnevet. Ha a defaulton kívül bármi mást beadok, az nem megy. A default értékeket meg ha végig viszem, akkor kiírja a végé, a legvégén hogy valami baj volt, és menjek le megkérdezni a nagy fekete embert a földszinten. KOMOLY! Ez most mi lehet? Persze nem mûködik…sajnálom, még mindig nem megy….
rendszerindítási beállításoknál nekem annyi van, hogy akarom-e hogy az x automatikusan elinduljon, és hogy akarom-e hogy egy felhasználót auto bejelentkeztessen. kész. a szolgáltatásoknál meg nem találtam olyat, ami az automatikus csatlakozásra utalna. olyan szolgáltatás meg, hogy internet, az auto-n van….A pctv pro-t én is ajánlom, DE mostanába új tunerrel szereleik, ezért nem biztos, hogy a linux egybõl be tudja állítani neked.
-
SzerzőBejegyzés