Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerintem a Rendszer/Szolgáltatások dologra gondolt.
Mivel most bekötötték a kábeles netet, így ami annak idején gond volt a postfixhogy fix ip-t kért, az kiküszöbölõdött. Majd megpróbálom megint, hátha így több sikerrel járok.
hasznalj grub-ot, annak meg lehet adni, hogy melyik vinyo MBR-jebeakarod hogy telepuljon.
pl tegyuk fel, hogy a windowsod a /dev/hda1-en a linuxod pedig a /dev/hdc1-en van.
Akkor ehhez meg kell scinalnod eloszor a menu.lst filet, ami esetedben valahogy igy nez ki:
title linux
root (hd2,0)
kernel /vmlinuz root=/dev/hda5 ititle DOS/windows
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1ahol hd0,0=hda1 hd0,1=hda2 hd1,0=hdb1… stb.
Ezutan el kell inditanod a grubot.
kapsz egy parancssort:
grub]
ide root(hd2,0)ide amugy lehet, hogy a windows miatt rootnoverify kell es a wines particio, sajnos en ezt most nem
tudom kiprobalni, majd ezt valaki mas megmondja:)
majd setup(hd0)es kesz, menubol bootol neked meg minden.
Petya
Nekem pinnacle pctv pro-m van, nagyon jó kártya, ez s sztereo, jár hozzá távirányító, és ami nekem nagyon fontos, van rajta rádiótuner is, ami természetesen szintén sztereo. Szóval ez is egy nagyon ajánlott típus, mivel a fent említett Bt chipet használja ez is, a progik és a linux is szeretettel támogatja. 😛
Ha már netscape 7.0, akkor írjátok már meg hogy nektek is annyit fagy-e?
Nekem rengetegszer!!! Olyan fagyásokat csinál, hogy az xkill-lel ki kell lõni magát az ablakot, mert totál bekrássolt… aztán meg persze nem lehet indítani még egy netscape-et, se mozillát, mert azt mondja, hogy a profil használatban van.
Ugyanez windüz 98 alatt is „mûködik”, egy barátom gépén xp alatt soha nem fagy…. :casstet:Hello!
Látom senki sem válaszolt 🙁 , úgyhogy majd én fogok, de ne vedd a válaszomat valami guruisztikus megfellebbezhetetlen igazságnak, mert magam is kezdõ vagyok.
Szerencsédre azért hozzá tudok szólni a témához, mert magam is ilyen cipõben jártam. Ha a mobilrekkre van telepítve a linux, és a rack nincs a gépben, vagy csak ki van kapcsolva, akkor a lilo induláskor egy csomó trutyit ír ki a képernyõre és nem akar elindulni, ugye? hehe… 😎Szóval a megoldás egyszerû, és nem is annyira számtekk mint logikai jellegû: én úgy oldottam meg a dolgot, hogy nem a vincsire (mbr), hanem floppyra kértem a lilo telepítését. A lilo-ét, és nem pedig indítólemez létrehozását kértem, ugyanis indítólemezzel baromira lassú a boot. Szóval azt mondod a Control Centerben, hogy a lilo-t tegye egy floppyra (nem árt ha két ilyet is csinálsz, hátha tönkremegy az egyik), és ha linuxozni akarsz, akkor beteszed a lemezt, ha meg windowsolni, elég ha nincs is ment lemez (floppy), mert a master boot recordból úgyis a win fog indulni.
Hi
Már régen állitottam be a mandrake 8.2 -t de még 1 helyen be kell állitani mégpedig ott ahol a boot beállitások vannak ott van 1 rész ahol be lehet jelolni azokat a dolgokat amik kellenek induláskor.Itt jelold be azt ami neked van : nekem adsl volt , nem tudom a tvnetet hogy jeloli de valahogy biztos.Amikor beállitottad akkor nyilván emlékszel arra.A lényeg hogy a kontrolcenter boot részénél van és ott is az elsok kozt
Tudom hogy totál égés de nem találom hogy mit kellene beikszelni, hogy „startup”
Odáig oké, hogy Control Center, internetbeállítások, de sehol sincs olyan hogy startup…Valamivel részletesebben nem lehetne….? 🙁
Fú én ezekhez a dolgokhoz nagyon kóbász vagyok….
NEm értem miért nem mûködik egy kártya, ha elõtte egy másik ugyanolyanhoz volt beállítva.
Nincs valami egyszerûbb módja a „driver” újratelepítéséhez? Mondjuk á lá windows, lefuttatok egy exe-t? Nem kötözködésképp, de én ennyit nem nagyon akarok vele szenvedni… csak úgy, egyszerûen nem lehet? :casstet:Nemtudom melyk redhatról van szó, a 8-asnál a start here ikonra kkattintva van lehetõséged beállításokat állítgatni, ott van olyan, hogy package manager, valamint ha megnyitsz eg rpm csomagot egy filekezelõben automatikusan felajánlja a telepítését.
-
SzerzőBejegyzés