Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hi
A vezérlokozpontba van az Internet beállitás.Ott x-eld be azt hogy startup és induláskor felcsatlakozik
Szia!
Koszi a segitseget. Idokozben rajottem magamtol is, hogy majdnem minden alapban benne van, csak telepiteni kell. Kicsit egyszerubb, mint a windows, ahol ossze kell vadaszni mindent, de tudod, minden vicc uj, minden ujszulottnek, igy nekem is minden uj, mivel most terek at fokozatosan a linuxra. Ez azt jelenti, hogy mar lassan tobbet hasznalom, mint a windowst. Persze meg nem egeszen dontottem el, hogy melyik linux lesz a vegleges a gepemen. Most eppen Red Hat van rajta, mivel a Mandrake 9.0-val tobb gondom is volt. Neha el el tunt belole egy ket program a K menubol, meg ilyesmi. A Red Hat most szepen muzsikal egyenlore, itt viszont nem talalom, hogy hol lehet sz install-t frissiteni. Megtudna valaki mondani? Az Apache szervert mar megtalaltam, legalabb is, a beallitasat. Ez rendben is lenne, csak mikeppen futtatom? Hol talalom a MySQL-t, es a PHP-t?
Masik nagy gondom, hogy a rendszer nem telepitett egy mount pontot a D: vinyomhoz. Ezt mikeppen tudom megtenni?
Udv,
AlexSzerintem probáld meg a live evalt. Nem kell igazán telepíteni, csak csinál magának 2 fájlt a windows particióra, és azokban tárolja ami neki kell. Bár a cd olvasót egy kicsit megviseli, mivel a cdnek állandó a benne kell lenni-e.
Bár biztos van igazi megoldás is, de most hirtelen ez jutott eszembe.
Ja én már kipróbáltam, mûködött. Igaz csak rövid ideig használtam.Remélem segítettem.
zsolt
Na nézzük csak:
MDK 9-et használsz. Akkor minek akarod máshonnan leszedni az apache+php+mysql cuccokat? Alapból benne van! Telepítéskor válaszd ki, hogy ezek is kellenek neked.
Abban az esetben, ha már felhúztad a rendszert, akkor Install Software és ott rákeresel ezekre:
apache, php, mysql
Szépen feltelepíted õket a CD-rõl.Az opera nem az, legalabbis regen nem volt az!
kpp-nel jol johet ha a modem fulon a query modem ( modem lekerdezese) gombocskara kattintasz! —
— ja 1ebkent kicsinny gond szokik lenni a kpp- PAM modullal ugyhogy javallom a sudo-s hasznalatat.. nekem igy muxTamsA
bthomyka!
ha az squid konfiguralasaval vanik bajod akkor rakjad fel a WEBMIN-t es ott grafikus feluleten lehet koniguralni tobbek kozott az squid-t is.
TamsA
Sziasztok!
Idokozben megtalaltam azokat a helyeket, ahonnan le lehet tolteni a szukseges progikat. Ha mas is belevag a dologba rajtam kivul, akkor a kovetkezo helyeken keresgelhet:
Apache:
http://xenia.sote.hu/ftp/linux/mirrors/www.apache.org/
http://apache.mirrors.ebizlab.hit.bme.hu/letoltes:
http
http://xenia.sote.hu/ftp/linux/mirrors/www…org/dist/httpd/
http://apache.mirrors.ebizlab.hit.bme.hu/dist/httpd/ftp
ftp://ebizlab.hit.bme.hu/pub/apache/dist/httpd/Ha minden igaz, akkor a letoltendo file a httpd-2.0.43.tar.gz (ebben legyszi erositsetek meg)
Php:
hu.php.net
hu2.php.netItt valasszatok a downloads menupontot. Ha minden igaz, akkor itt a letoltendo file a php-4.2.3.tar.gz
Egyenlore ennyit sikerult felderitenem. A fenti progikat eppen most toltogetem le. Ha tudja valaki, akkor kerem irja meg, ha kesz a letoltes, akkor mit tegyek.
Udv,
AlexSzia kesigomu!
Láttam valamelyik mostani CD mellékleten is ilyen írtókat.
Majd küldöm.
Szia!
Köszi a segítséget Albi!
-
SzerzőBejegyzés