admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,751-47,760 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Automatikus internetcsatlakozás #1894606
    admin
    Adminisztrátor

      Hi

      A vezérlokozpontba van az Internet beállitás.Ott x-eld be azt hogy startup és induláskor felcsatlakozik

      Hozzászólás: PHP Nuke hogyan?????? #1894590
      admin
      Adminisztrátor

        Szia!

        Koszi a segitseget. Idokozben rajottem magamtol is, hogy majdnem minden alapban benne van, csak telepiteni kell. Kicsit egyszerubb, mint a windows, ahol ossze kell vadaszni mindent, de tudod, minden vicc uj, minden ujszulottnek, igy nekem is minden uj, mivel most terek at fokozatosan a linuxra. Ez azt jelenti, hogy mar lassan tobbet hasznalom, mint a windowst. Persze meg nem egeszen dontottem el, hogy melyik linux lesz a vegleges a gepemen. Most eppen Red Hat van rajta, mivel a Mandrake 9.0-val tobb gondom is volt. Neha el el tunt belole egy ket program a K menubol, meg ilyesmi. A Red Hat most szepen muzsikal egyenlore, itt viszont nem talalom, hogy hol lehet sz install-t frissiteni. Megtudna valaki mondani? Az Apache szervert mar megtalaltam, legalabb is, a beallitasat. Ez rendben is lenne, csak mikeppen futtatom? Hol talalom a MySQL-t, es a PHP-t?

        Masik nagy gondom, hogy a rendszer nem telepitett egy mount pontot a D: vinyomhoz. Ezt mikeppen tudom megtenni?

        Udv,
        Alex

        Hozzászólás: Több Linux 1 gépen hogyan? #1894597
        admin
        Adminisztrátor

          Szerintem probáld meg a live evalt. Nem kell igazán telepíteni, csak csinál magának 2 fájlt a windows particióra, és azokban tárolja ami neki kell. Bár a cd olvasót egy kicsit megviseli, mivel a cdnek állandó a benne kell lenni-e.
          Bár biztos van igazi megoldás is, de most hirtelen ez jutott eszembe.
          Ja én már kipróbáltam, mûködött. Igaz csak rövid ideig használtam.

          Remélem segítettem.

          zsolt

          Hozzászólás: PHP Nuke hogyan?????? #1894589
          admin
          Adminisztrátor

            Na nézzük csak:

            MDK 9-et használsz. Akkor minek akarod máshonnan leszedni az apache+php+mysql cuccokat? Alapból benne van! Telepítéskor válaszd ki, hogy ezek is kellenek neked.
            Abban az esetben, ha már felhúztad a rendszert, akkor Install Software és ott rákeresel ezekre:
            apache, php, mysql
            Szépen feltelepíted õket a CD-rõl.

            Hozzászólás: Ingyenes programok? #1894586
            admin
            Adminisztrátor

              Az opera nem az, legalabbis regen nem volt az!

              Hozzászólás: Segítség, NET-en lõttek… #1893598
              admin
              Adminisztrátor

                kpp-nel jol johet ha a modem fulon a query modem ( modem lekerdezese) gombocskara kattintasz! —
                — ja 1ebkent kicsinny gond szokik lenni a kpp- PAM modullal ugyhogy javallom a sudo-s hasznalatat.. nekem igy mux

                TamsA

                Hozzászólás: Webrõl a féreg… #1894515
                admin
                Adminisztrátor

                  bthomyka!

                  ha az squid konfiguralasaval vanik bajod akkor rakjad fel a WEBMIN-t es ott grafikus feluleten lehet koniguralni tobbek kozott az squid-t is.

                  http://www.webmin.com

                  TamsA

                  Hozzászólás: PHP Nuke hogyan?????? #1894588
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Sziasztok!

                    Idokozben megtalaltam azokat a helyeket, ahonnan le lehet tolteni a szukseges progikat. Ha mas is belevag a dologba rajtam kivul, akkor a kovetkezo helyeken keresgelhet:

                    Apache:

                    http://xenia.sote.hu/ftp/linux/mirrors/www.apache.org/
                    http://apache.mirrors.ebizlab.hit.bme.hu/

                    letoltes:
                    http
                    http://xenia.sote.hu/ftp/linux/mirrors/www…org/dist/httpd/
                    http://apache.mirrors.ebizlab.hit.bme.hu/dist/httpd/

                    ftp
                    ftp://ebizlab.hit.bme.hu/pub/apache/dist/httpd/

                    Ha minden igaz, akkor a letoltendo file a httpd-2.0.43.tar.gz (ebben legyszi erositsetek meg)

                    Php:

                    hu.php.net
                    hu2.php.net

                    Itt valasszatok a downloads menupontot. Ha minden igaz, akkor itt a letoltendo file a php-4.2.3.tar.gz

                    Egyenlore ennyit sikerult felderitenem. A fenti progikat eppen most toltogetem le. Ha tudja valaki, akkor kerem irja meg, ha kesz a letoltes, akkor mit tegyek.

                    Udv,
                    Alex

                    Hozzászólás: Virus irto #1894506
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia kesigomu!

                      Láttam valamelyik mostani CD mellékleten is ilyen írtókat.

                      Majd küldöm.

                      Szia!

                      Hozzászólás: x11 terminál #1894405
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Köszi a segítséget Albi!

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,751-47,760 / 49,394