Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Semmi változás!
Ha nagy bûvészkedés árán elõvarázsolok egy terminált és beírom, hogy kudzu ==] akkor hirtelen megjavul, és ugyanezt el kell játszanom a következõ indításkor!Elõtte Savage4 kártya volt a gépben, azzal minden szuper volt!
Donales!Mar itten is okoskodsz!Szenyo:)
Hi
Consolon rootként usd be : setup , és tudod állitani ez egér tipusát.
Ezután már csak X ujrainditás és kész!Hi
Simán GNOME -ban ird be xscreensaver és megjelenik a beállito!
Az alabbi ketto igen:
Debian Woody 3.0
OpenOffice.org 1.0
Az operat nem tudom.Laci
igen azt, de nem akarta az igazságot !
lényeg a lényeg, már megy az X, csak az egér nem![Szerkesztve: 25/10/2002 xmen]
Milyen Drivert raktál fel nagy szenvedés után?
A kernel+GLX source.tgz-t???
Miért nagy szenvedés után???🙂
Bocsi, hogy nem részleteztem ki, de mivel grafikus felületû a beállító progi nem részleteztem ki,
hogy melyik gombra kattints, mert ez magától értendõ.HI !
Most sikerült Mandrake 9.0 beüzemelni a terminal servert. Grafikus feluleten
egy konzolban elindítod a drakTermServ nevû progit ez grafikus felületû
programot indít el magyarul. Alap telepítesnel szólni fog, hogy le vesz egy pár csomagot
amik a normal nfs -hez kellenek, majd egy tucatot telepít.
A grafikus feluleten meg kell adnod a dhcp szervernek, hogy mia halózat száma, mi a dns neve és ip címe
meg ilyeneket. Majd tudnod kell a kliens gép hálókártyájának a MAC címét, mert a kliensek hozzáadásánál
meg kell adnod a kliens nevét, ipcímét amit használni fog, majd azt a hálózati kártyához illõ progit amivel bebootol
a lanon, ha ez megvan hozzá kel addni a kliens listához.Felhasználókat is hozzá kell adni akik használhatják a terminal szervert. (régi felhasználó nem fog mûködni, mert a szerver nem veszi át a régi jelszavakat, tehát új helhasználókat kell hozzáadni, azokkal minden rendben lesz)
ezek után egy üres floopyra a megfelelõ gobra kattinva elkészítheted a boot floppyt.
Ki kell választanod az az imagét ami a kliens gépben lévõ hálózati kártyához passzol.
Kiliik a boot floppy létrehozására. kb: 2 pásodperc és kész a floppy
ez a rész egy kicsit bibis, ha így nem megy a helpben le van írva hogyan kell konzolon ez elkészíteni.HA ez mind meg van akkor indulhat a szerver és a kiszolgáló . HA hibákat kapsz vissza
akkor indítsd el a portmap démont mert anélkül nem megy az NFS.Ha ez mind sikerült akkor írány a kliens és indulhat a boot folyamat merevlemez nélkül a floppyról.
Ha ez nem mûködne mert pl.: számokat ír ki maj ennyit, hogy err, akkor a floppy nem jól sikerült. (probald újra a floppy gyártást)
HA elindul a boot de kiírja, hogy a hálokártya nem az amit keres, akkor probáld egy másik nbi fájlala a klienesek felvételénél.
Ha ezt is leküküzdötted, akkor próba újra, ha minden ok, akkor egy szabályos linusz indulást fogsz látni ami kb 40 másodpercig tar, majd a kdm bejelentkezõ ablakát.
Alap beállításként a /etc/X11 ben lévõ valami X11config-client-4 állománnyal indul, ha nem megy az egér vagy a képernyõ flebontása gázos akkor itt tudod a beállításokat megváltoztatni.
Nekem megy a ps/2 egér (görgõ nem) ja és megy a monitorhoz való képfrissítés valamint az nvidia drivere (GL).
A hangot még nem sikerült megszólaltatni.
100 mb/s- hálózaton egy 815-ös pIII 733 és 256 Mb ram -os gépen kipróbáltam 15 klienssel és teljesen használható
🙂Albi
Probald meg a kovetkezot:
Parancssor
lsmod
kivalasztasz egy modulnevet
aztan mondjuk az mc filekeresoben beallitod az utvonalat /etc-re, a fajlokat *-ra, a keresendo szoveg pedig a modulnev, amit kivalasztottal.
Elvileg igy meg kellene talalni a keresett fajlt.Laci
Ui:biztos van egyszerubb megoldas is, de hirtelen ez jutott eszembe :))))
-
SzerzőBejegyzés