admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,761-47,770 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • admin
    Adminisztrátor

      Semmi változás!
      Ha nagy bûvészkedés árán elõvarázsolok egy terminált és beírom, hogy kudzu ==] akkor hirtelen megjavul, és ugyanezt el kell játszanom a következõ indításkor!

      Elõtte Savage4 kártya volt a gépben, azzal minden szuper volt!

      Hozzászólás: Ingyenes programok? #1894585
      admin
      Adminisztrátor

        Donales!Mar itten is okoskodsz!Szenyo:)

        admin
        Adminisztrátor

          Hi
          Consolon rootként usd be : setup , és tudod állitani ez egér tipusát.
          Ezután már csak X ujrainditás és kész!

          Hozzászólás: uhu_gnome_screensaver_hogyan? #1894500
          admin
          Adminisztrátor

            Hi

            Simán GNOME -ban ird be xscreensaver és megjelenik a beállito!

            Hozzászólás: Ingyenes programok? #1894584
            admin
            Adminisztrátor

              Az alabbi ketto igen:
              Debian Woody 3.0
              OpenOffice.org 1.0
              Az operat nem tudom.

              Laci

              admin
              Adminisztrátor

                igen azt, de nem akarta az igazságot !
                lényeg a lényeg, már megy az X, csak az egér nem!

                [Szerkesztve: 25/10/2002 xmen]

                admin
                Adminisztrátor

                  Milyen Drivert raktál fel nagy szenvedés után?
                  A kernel+GLX source.tgz-t???
                  Miért nagy szenvedés után???

                  Hozzászólás: x11 terminál #1894404
                  admin
                  Adminisztrátor

                    🙂
                    Bocsi, hogy nem részleteztem ki, de mivel grafikus felületû a beállító progi nem részleteztem ki,
                    hogy melyik gombra kattints, mert ez magától értendõ.

                    Hozzászólás: x11 terminál #1894403
                    admin
                    Adminisztrátor

                      HI !
                      Most sikerült Mandrake 9.0 beüzemelni a terminal servert. Grafikus feluleten
                      egy konzolban elindítod a drakTermServ nevû progit ez grafikus felületû
                      programot indít el magyarul. Alap telepítesnel szólni fog, hogy le vesz egy pár csomagot
                      amik a normal nfs -hez kellenek, majd egy tucatot telepít.
                      A grafikus feluleten meg kell adnod a dhcp szervernek, hogy mia halózat száma, mi a dns neve és ip címe
                      meg ilyeneket. Majd tudnod kell a kliens gép hálókártyájának a MAC címét, mert a kliensek hozzáadásánál
                      meg kell adnod a kliens nevét, ipcímét amit használni fog, majd azt a hálózati kártyához illõ progit amivel bebootol
                      a lanon, ha ez megvan hozzá kel addni a kliens listához.

                      Felhasználókat is hozzá kell adni akik használhatják a terminal szervert. (régi felhasználó nem fog mûködni, mert a szerver nem veszi át a régi jelszavakat, tehát új helhasználókat kell hozzáadni, azokkal minden rendben lesz)

                      ezek után egy üres floopyra a megfelelõ gobra kattinva elkészítheted a boot floppyt.
                      Ki kell választanod az az imagét ami a kliens gépben lévõ hálózati kártyához passzol.
                      Kiliik a boot floppy létrehozására. kb: 2 pásodperc és kész a floppy
                      ez a rész egy kicsit bibis, ha így nem megy a helpben le van írva hogyan kell konzolon ez elkészíteni.

                      HA ez mind meg van akkor indulhat a szerver és a kiszolgáló . HA hibákat kapsz vissza
                      akkor indítsd el a portmap démont mert anélkül nem megy az NFS.

                      Ha ez mind sikerült akkor írány a kliens és indulhat a boot folyamat merevlemez nélkül a floppyról.

                      Ha ez nem mûködne mert pl.: számokat ír ki maj ennyit, hogy err, akkor a floppy nem jól sikerült. (probald újra a floppy gyártást)

                      HA elindul a boot de kiírja, hogy a hálokártya nem az amit keres, akkor probáld egy másik nbi fájlala a klienesek felvételénél.

                      Ha ezt is leküküzdötted, akkor próba újra, ha minden ok, akkor egy szabályos linusz indulást fogsz látni ami kb 40 másodpercig tar, majd a kdm bejelentkezõ ablakát.

                      Alap beállításként a /etc/X11 ben lévõ valami X11config-client-4 állománnyal indul, ha nem megy az egér vagy a képernyõ flebontása gázos akkor itt tudod a beállításokat megváltoztatni.

                      Nekem megy a ps/2 egér (görgõ nem) ja és megy a monitorhoz való képfrissítés valamint az nvidia drivere (GL).
                      A hangot még nem sikerült megszólaltatni.
                      100 mb/s- hálózaton egy 815-ös pIII 733 és 256 Mb ram -os gépen kipróbáltam 15 klienssel és teljesen használható
                      🙂

                      Albi

                      Hozzászólás: modules #1894531
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Probald meg a kovetkezot:

                        Parancssor
                        lsmod
                        kivalasztasz egy modulnevet
                        aztan mondjuk az mc filekeresoben beallitod az utvonalat /etc-re, a fajlokat *-ra, a keresendo szoveg pedig a modulnev, amit kivalasztottal.
                        Elvileg igy meg kellene talalni a keresett fajlt.

                        Laci

                        Ui:biztos van egyszerubb megoldas is, de hirtelen ez jutott eszembe :))))

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,761-47,770 / 49,394