admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,771-47,780 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: még mindig NEMT’OM telepíteni az uhut #1893865
    admin
    Adminisztrátor

      Szia!

      Kuszkodtem mar en is ezzel korabban (SuSe Linuxon), es en nem birtam slave vinyora telepiteni. Pedig tutira lehet, csak en vagyok/voltam a bena….

      Javaslatom a kovetkezo:
      Probald meg masterkent konfigolni ezt a vinyot, es ha igy mar hajlando lenne elkezdeni a telepitest, akkor megvan a problema (bar sokkal elorebb nem jutottal). Ennyit meger.

      Gino

      Hozzászólás: progik telepítése SUSE 8.0 alá #1894541
      admin
      Adminisztrátor

        Divx-nél:

        root-ként lépj be, majd konzolt indítsd.
        Utána lépj be a könyvtárba, ahol a divx fájlok vannak,aztán sh install.sh
        Ha nincs semmi hibaüzenet, akkor jól felment.
        Számlázó progit nem próbáltam, mert nekem nem kell itthonra.

        Hozzászólás: modules #1894530
        admin
        Adminisztrátor

          Nem fogalmaztam elég pontosoan. Felteszem máshogy a kérdést: mi annak a fájlnak a neve RH8-ban,
          aminek Debian-ban /etc/modules?

          A válaszokat köszönöm: Tamás

          Hozzászólás: UDF #1894542
          admin
          Adminisztrátor

            Szia!

            Ezt akérdést már én is feltettem nemrégiben, meg kell, hogy találd a témát. Sajnos nem vezetett eredményre. Azt javasolták, hogy imaget hozzak létre és abban szinkronizáljak (nekem az udf filerendszer szinkronizáció miatt kellene), de szerintem ez nem mûködik windows alatt, amásik, hogy a cd írás is tovább tart (bár ez nem olyan lényeges).
            A Mandrake alatt egyébként fel lehet udf-re mountolni a cd-t, de nekem csak olvasásra sikerült. A másik, hogy hiába állítottam az fstabban auto-ra a filerendszert, az udf-et is felmountolta iso-ként. Tehát az udf-es cd-t kézzel mountolom. Na nem halok bele, csak az Oldalbordám már nem hajlandó így használni.
            Ha egyébként az interneten rákeresel, akkor megtalálod a projekt weboldalát. Egyelõre gyerekcipõben jár a dolog, nem marad más csak várni.

            Azért, ha többre jutsz mint én, akkor légyszíves tájékoztass!

            Hozzászólás: uhu_gnome_screensaver_hogyan? #1894499
            admin
            Adminisztrátor

              Pedig csak így tudod!
              Beírod ,hogy gnomecc(vezérlõpult) és ott van egy képernyõkimélõ menüpont.
              Ennyi.
              Remélem tudtam segíteni. 😉

              Tom

              Hozzászólás: még mindig NEMT’OM telepíteni az uhut #1893864
              admin
              Adminisztrátor

                Hasonló témát már futtattam itt elõzõleg, és a kapott válaszokat kipróbáltam, de a probléma még mindig fennáll. (Ld. „nem t’om telepíteni az uhu-t” téma ugyanebben a témacsoportban) Mind teljesen üres, mind elõre particionált lemeznél ugyanazt a választ adja a telepítõ: „A programokhoz szükséges hely 1,6 GB. A lemezen található terület 0 GB.” Csak Vega üzemmódban engedi indítani a telepítõt, amivel aztán fel sem települ. Legalábbis a fent említett eset után nem megy tovább. Segítség!!!  :casstet:  

                admin
                Adminisztrátor

                  Szuper!!!!

                  Nem igazán értem, mert átböngésztem a teljes Jogtár CD-t és nem találtam ilyen Linux telepítõt, de azért nagyon köszönöm, megnézem még egyszer, végülis megeshet, hogy átsiklottam rajta.
                  Ami igazán érdekessé vált: tegnapig az UHU teljesen jól mûködött. Este leültem elé, bekapcsoltam a gépet és a boot leakadt a kernek és a rendszer naplózásnál. 🙁
                  Egy kicsit vártam, de nem mozdult semmi – hiba semmi -] egyszerüen megállt. Kikapcs – Bekapcs után rendszer elindul, de ugyanott leakad megint. 😡
                  Kész vagyok. Most valószínûleg installálhatom újra.

                  Erconel

                  Hozzászólás: SuSE 7.0 nem áll le + egyéb apróságok #1894532
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Van még egy másik problémám a SuSE-vel. Lehet, hogy rosszul van konfigurálva, mert rendkívül instabil. Miért van az pl., hogy ha le akarok játszani egy mp3 fájlt, az irgalmatlanul lefagyasztja az egész X-et, de annyira, hogy nem lehet átváltani konzolra, hogy kilõjem??? Csak resetelni lehet. Továbbá akkor is lefagy néha az X, ha a KDE Beállító Központban a képernyõ beállításaira kattintok.

                    Hozzászólás: KDE beállítás hogyan? #1894527
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Az xf86config fileban biztos be tudod allitani, azaz a virtualis kepernyot nagyobb legyen-e,mint a tenyleges kepmeret….

                      Hozzászólás: Suse8.0 & Mustek Bearpaw 1200 #1894528
                      admin
                      Adminisztrátor

                        nézz el a http://www.mostang.com/sane oldalra, nézd meg hogy a támogatott scannerek között szerepel -e a tied.
                        Ha igen akkor az /etc/sane.d könyvtárban nézz körül, editált a dll.conf -ot, amennyiben a te scannered elõtt „#”
                        jel található töröld ki.
                        indits egy xsane progit, elvileg annak automatikusan meg kell találnia.

                        de lehet hogy suse alatt létezik valami mágikus beállítóprogram is, ezt sajnos nem tudom

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,771-47,780 / 49,394