Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia!
Kuszkodtem mar en is ezzel korabban (SuSe Linuxon), es en nem birtam slave vinyora telepiteni. Pedig tutira lehet, csak en vagyok/voltam a bena….
Javaslatom a kovetkezo:
Probald meg masterkent konfigolni ezt a vinyot, es ha igy mar hajlando lenne elkezdeni a telepitest, akkor megvan a problema (bar sokkal elorebb nem jutottal). Ennyit meger.Gino
Divx-nél:
root-ként lépj be, majd konzolt indítsd.
Utána lépj be a könyvtárba, ahol a divx fájlok vannak,aztán sh install.sh
Ha nincs semmi hibaüzenet, akkor jól felment.
Számlázó progit nem próbáltam, mert nekem nem kell itthonra.Nem fogalmaztam elég pontosoan. Felteszem máshogy a kérdést: mi annak a fájlnak a neve RH8-ban,
aminek Debian-ban /etc/modules?A válaszokat köszönöm: Tamás
Szia!
Ezt akérdést már én is feltettem nemrégiben, meg kell, hogy találd a témát. Sajnos nem vezetett eredményre. Azt javasolták, hogy imaget hozzak létre és abban szinkronizáljak (nekem az udf filerendszer szinkronizáció miatt kellene), de szerintem ez nem mûködik windows alatt, amásik, hogy a cd írás is tovább tart (bár ez nem olyan lényeges).
A Mandrake alatt egyébként fel lehet udf-re mountolni a cd-t, de nekem csak olvasásra sikerült. A másik, hogy hiába állítottam az fstabban auto-ra a filerendszert, az udf-et is felmountolta iso-ként. Tehát az udf-es cd-t kézzel mountolom. Na nem halok bele, csak az Oldalbordám már nem hajlandó így használni.
Ha egyébként az interneten rákeresel, akkor megtalálod a projekt weboldalát. Egyelõre gyerekcipõben jár a dolog, nem marad más csak várni.Azért, ha többre jutsz mint én, akkor légyszíves tájékoztass!
Pedig csak így tudod!
Beírod ,hogy gnomecc(vezérlõpult) és ott van egy képernyõkimélõ menüpont.
Ennyi.
Remélem tudtam segíteni. 😉Tom
Hasonló témát már futtattam itt elõzõleg, és a kapott válaszokat kipróbáltam, de a probléma még mindig fennáll. (Ld. „nem t’om telepíteni az uhu-t” téma ugyanebben a témacsoportban) Mind teljesen üres, mind elõre particionált lemeznél ugyanazt a választ adja a telepítõ: „A programokhoz szükséges hely 1,6 GB. A lemezen található terület 0 GB.” Csak Vega üzemmódban engedi indítani a telepítõt, amivel aztán fel sem települ. Legalábbis a fent említett eset után nem megy tovább. Segítség!!! :casstet:
Szuper!!!!
Nem igazán értem, mert átböngésztem a teljes Jogtár CD-t és nem találtam ilyen Linux telepítõt, de azért nagyon köszönöm, megnézem még egyszer, végülis megeshet, hogy átsiklottam rajta.
Ami igazán érdekessé vált: tegnapig az UHU teljesen jól mûködött. Este leültem elé, bekapcsoltam a gépet és a boot leakadt a kernek és a rendszer naplózásnál. 🙁
Egy kicsit vártam, de nem mozdult semmi – hiba semmi -] egyszerüen megállt. Kikapcs – Bekapcs után rendszer elindul, de ugyanott leakad megint. 😡
Kész vagyok. Most valószínûleg installálhatom újra.Erconel
Van még egy másik problémám a SuSE-vel. Lehet, hogy rosszul van konfigurálva, mert rendkívül instabil. Miért van az pl., hogy ha le akarok játszani egy mp3 fájlt, az irgalmatlanul lefagyasztja az egész X-et, de annyira, hogy nem lehet átváltani konzolra, hogy kilõjem??? Csak resetelni lehet. Továbbá akkor is lefagy néha az X, ha a KDE Beállító Központban a képernyõ beállításaira kattintok.
Az xf86config fileban biztos be tudod allitani, azaz a virtualis kepernyot nagyobb legyen-e,mint a tenyleges kepmeret….
nézz el a http://www.mostang.com/sane oldalra, nézd meg hogy a támogatott scannerek között szerepel -e a tied.
Ha igen akkor az /etc/sane.d könyvtárban nézz körül, editált a dll.conf -ot, amennyiben a te scannered elõtt „#”
jel található töröld ki.
indits egy xsane progit, elvileg annak automatikusan meg kell találnia.de lehet hogy suse alatt létezik valami mágikus beállítóprogram is, ezt sajnos nem tudom
-
SzerzőBejegyzés