admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,791-47,800 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • admin
    Adminisztrátor

      CD-Jogtar:
      Kell neki egy compex nevû felhasználó, és azzal bejelentkezve lehet telepíteni. A CD-jén rajta van, hogy hogy kell feltenni. Kicsit fapados az install (no GUI) de utána megy a dolog.
      Nekem a betûtípusokkal volt egy kis prob., de ha beállítod utána nem lesz apró a szöveg (általában 120-160% közé kell tenni õket)

      wincepinter at freemail dot hu

      admin
      Adminisztrátor

        Szia !

        Ha meg mindig erdekes: A CD-Jogtarnak VAN linux telepitoje, megpedig a /unix/install.sh.

        Laci

        Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893907
        admin
        Adminisztrátor

          T. bigtimer!
          Köszi a segitséget sikerrel jártam.
          Mûködik a kártya, már csak az xmms-t kell valahogy megszólaltatni.
          A CD lejátszás ragyogóan megy.

          NAGYON-NAGYON K

          Hozzászólás: Virus irto #1894505
          admin
          Adminisztrátor

            Szerintem akkor van igazán jelentõsége, ha mondjuk szervert üzemeltetsz és nem szeretnéd, hogy a mailszervereden vagy egyéb szervereden keresztül nyomassák a wormokat… van olyan szolgáltató, akinél a vírusfertõzött leveleket mellékletbe vágja és egy Virus Warning -os levéllel küldi meg. Ha nem is a Linuxnál van nagy jelentõsége, de ha nem muszáj nem kell segítséget sem nyújtani a Windows alatt zajló vírus war -nak 😀

            Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891971
            admin
            Adminisztrátor

              Hello  
              A DVD -vel kapcsolatos osszes eszkoz telepitesre kerult (configure detektalta)? Melyik  -vo   opciot probaltad?

              Megmondom õszintén, hogy amikor beforgattam és már a GUI -val is elindult, a Grafikus felületû változatban szerettem volna lejátszani a DVD lemezt. Igazából semmilyen -vo opciót nem állítottam. Mire jó ez a -vo opció? Ezt már csak azért is kérdezem, mert a terminálból kimentett hibaüzenetben láthatsz Te is egy

              VDec: vo config request – 704 x 576 (preferred csp: Mpeg PES)
              Couldn’t find matching colorspace – retrying with -vop scale…
              Opening video filter: [scale]
              Sorry, selected video_out device is incompatible with this codec.

              Namármost ezek szerint meg kellene adnom neki -vo opciónál a 704 x 576 os ablakméretet? Ezt configfájlban határozzam meg, vagy csak konzolban lehet így variálni? Azért jó lenne, ha nem kellene DVD lejátszás esetén konzolból startolni… olyan szuper a grafikus felület 😀 Ha ezt megadom, ezután még gondolom ki lehet tenni full képernyõre?

              Hozzászólás: Problémák – vélemény #1893252
              admin
              Adminisztrátor

                UHU-controlcenter-ben

                – és a képernyõ frissítési frekvenciát, hogy meg is jegyezze? (ahányszor belemegyek, mindig visszaáll alapra)

                Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891969
                admin
                Adminisztrátor

                  Csaba2: a DVD -t élbõl felismerte, még amikor a 9.0 -t telepítettem, legalábbis a Vezérlõ központban nem CD-ROM -ot, hanem DVD -t jelenít meg. Az engedélyezve van a userek részére is.

                  newman1: valszeg beforgatom még1szer, végül is ráérek, mert most már átlátom a rendszert 😉 [úgy nagyjából 🙂 ] Remélem ezzel megoldódik a probléma…

                  Hozzászólás: Webrõl a féreg… #1894514
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Na !

                    A Junkbusters-nek nezz utana http://www.junkbusters.com/
                    Meg nemi magyar informacio is van.
                    Egyebkent nagyon konnyu beallitani, de en mar regen foglalkoztam vele.
                    Ebbn be tudod allitani, a korlatozasokat.
                    Tobbet igy nem tudok segiteni, olvass!! :))))

                    Laci

                    Hozzászólás: Webrõl a féreg… #1894513
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia Laci!

                      Az elsõ pontban foglaltakat már végrehajtottuk, többször is. A másik kettõre egyenlõre nincs mód.

                      Hozzászólás: Webrõl a féreg… #1894512
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Meg valami!

                        http://www.openantivirus.org/projects.php
                        Itt a squid-vscan a baratod, hogy mit hogyan kell, azt olvasd el, mert nem tudom.

                        Laci

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,791-47,800 / 49,394