Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bár nagyon elégedett vagyok a linuxszal, de mégis a problémáimat feszegetném, hogy tökéletesen elégedett legyek. Amellett, hogy szinte mindent meg tudok csinálni linux alatt, mégis a következõ dolgok miatt win-re kell bootolnom:
1. udf-es cd írás
2. könyvtárszinkronizáció (a windows commandert installáltam winex alatt, de nem igazán jól muzsikál)
3. szótárprogram (Egyelõre otthon nincs netem és a netes szótárok sajnos nem olyan jók, mint az akadémiai nagyszótárak. A gib-et ugyan telepítettem winex alatt, de valamiért nem ismeri fel a saját filejait, legalábbis ezt a hibaüzenetet küldi.)Ez a lista egyébként 1 éve 2x ilyen hosszú volt, 2 éve pedig kb 5x. Szóval mind én, mind pedig a linux jelentõs elõrelépéseket tettünk egymás irányába.
Emellett azonban fenntartom a véleményem, hogy a linux és windows közötti különbséget nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni, de az elsõ és legfontosabb kérdés, hogy egy rendszer minden használati igényemet kielégíti-e. Luxusnak érzem, hogy két rendszert tartsak fent, csak azért, hogy ezzel azt csinálom, azzal meg azt, és a feladatoktól függõen bootoljak.
Ez elmult 4 evben meg nem talalkoztam virussal, de ez nem jelenti azt, hogy nem letezik.
Egyebkent http://sourceforge.net/projects/openantivirus/ ez ingyenes.Laci
1. A tisztelt kollega megrendszabalyozasa. (Ez a legolcsob)
2. Folyamatos virusirto futtatasa (14 eFt-/gep) +Junkbusters proxy, abban eleg jol lehet a szabalyokat beallitani. Egyebkent a Squid-ban is lehet, de egy kicsit nehezkesebb.
3. Kiirtani a Win csoadakat a gepekrol. :))) (Tudom, hogy ez nem mindig megoldhato.Laci
Ez talán hülye kérdés, de mikor másoltad a /usr/lib/win32-be a win32 codeceket?
Mintha azt írtad volna, hogy lefordítottad, kipróbáltad, aztán skint, meg fontot másoltál, és ide írtad a win32-t is.
Na akkor itt lehet a probléma. A divx-es cuccot azért viszi, mert volt már divx telepítve, tehát azt detektálta. DE! Le is van írva az mplayer leírásában, hogy a win32 codeceket fordítás elõtt kell bemásolni, különben nem detektálja.
Szóval egyszerû a teendõ, fordítsd újra a cuccot – mivel a win32 már megvan a helyén -, és utána menni fog.Köszi blaci!
Nem is gondoltam a keresöre.Az hogy minek?Igaz hogy még soha nem volt virusom a linux alatt de most felmerült bennem hogy miert ne legyen.Talán a linuxot nem szokta megtámadni semmi?
1. Minek ?
2. Ha megis ragaszkodsz hozza:
H+BEDV http://www.antivir.de/
Kaspersky http://www.kaspersky.com/
F-prot http://www.f-prot.com/download/getfplinfree.html
Panda http://www.pandasoftware.com/com/linux/linux.asp
Sophos http://www.sophos.com/products/software/antivirus/savunix.htmlEgyebkent http://www.google.com -]antivirus linux ENTER 428,000 talalat !!!!
Laci
Szia bubo!
Eloszor is kerdes, hogy ki a kabeles szolgaltatod? A TvNet es a Chello eseteben, a DHCP szerver azonositja a halokartyat, es csak ezutan ad IP cimet. Szoval eloszor is, nezd meg, hogy azt a halokartyat hasznalod e, melyet regisztraltak a szolgaltatashoz. Ha ez megvan, akkor a beallitasoknal ellenorizd, hogy DHCP-re van e allitva az IP cim keres. Ha nem akkor allitsd at erre. Igy mukodnie kellene a dolognak.
Ha hibakat talaltok az Uhuban, akkor irjatok a keszitoknek a http://www.uhulinux.hu/bugtrack?sid=KUXWYDQIUKBCAFAG cimre. Ok biztos tudnak segiteni benne, hogy mikeppen lehet megoldani ezt az allando torolgetes gondot.
Udv,
AlexSziasztok!
Odaig mar eljutottam, hogy a GPRS mukodik szepen, szoval netezni tudok linux alol is.
Scanner ugyileg sokasodtak a gondok. Valoszinuleg a scanner beallitasaban van valami hiba az RC2-ben. Mivel eleinte „biztos ami biztos” mindent telepitettem, igy most ujra kezdtem az egeszet. Szinte a minimumot telepitettem. Mikor ujra indult a gep, megvolt minden program, ami a multimediahoz szukseges. Ezutan irany a Mandrake Control Center, a scanner beallitas. Kikerestem a listabol a megfelelo modelt, amit ugy nez ki, a progi szepen be is allit. Ezutan jott a meglepetes. A multimedia programok kozul, minden eltunt. Nem lehet, hogy ezert nem mukodika tv kartyam? Egyebkent telepiteskor a gepben van, es az antenna is csatlakoztatva van hozza. A kartyat meg is talalja a program, csak a csatornakat nem talalja meg.
Az eddigi valaszokat koszonom mindenkinek.
Udv,
AlexHello!!
Nekem is chello-m van, és ugyszint néha nincs net.
Nem tudom mi lehet a probléma, de ha ez mindig így lesz, az nagyon nem lesz jó.
Ha esetleg valaki tudna valami megoldás arra hogy ne kelljen törölgetnem, meg ilyesmi, akkor plíz………
KösszSecondery slave Fujitsu MPA 3035ATU 3,6Gb
-
SzerzőBejegyzés