admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,811-47,820 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Miért nem vinfos? #1893491
    admin
    Adminisztrátor

      Sziasztok!

      Hozzászólás: Nem mûködik a graf. felület #1894491
      admin
      Adminisztrátor

        Egy újratelepítéssel sikerült megoldanom (ezt egy másik uhu-s ajánlotta) átálítottam egy-két beállítást a képernyõ felbontásával és sikerült elindítanom. 😀

        Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891966
        admin
        Adminisztrátor

          Sziasztok!

          Felpakoltam a 9.0 Mandrake alá az MPlayert.
          Amit letöltöttem:
          – az MPlayer 0.90pre8 forrása a http://www.mplayerhq.hu oldalról
          – default skin
          – iso-8859-2 -es fontok
          – win32 codecs csomag

          Amit a fordítás elõtt fel kellett telepítenem: [ezek a telepítõ CD -ken rajta vannak]
          – libpng
          – gcc 3.2
          – gtk
          (a forditás során, ha valami nem ok, akkor kiirja a konzolban, hogy mi hiányzik, erre rá lehet keresni a szoftvertelepítõ részben és fel kell telepíteni, majd újból elkezdeni a ./configure -t)

          mivel guisan szerettem volna fordítani: ./configure –enable-gui aztán rátenyerelés az enter billentyûre
          ezután ha végez: „make” (ez eltartott egy darabi, nálam 6 perc) és ha ezzel is végez, akkor: „make install” Nekem már a DivX codecec fel voltak már elõtte is telepítve, így gyorsan ki is próbáltam konzolból és ezzel meg is volt az elsõ indítás:

          „mplayer /mnt/cdrom/akarmi.avi”

          Szépen el is indult.

          Ezután a fontokat betettem a /usr/local/share/mplayer/font/ helyre
          A Skineket a /usr/local/share/mplayer/Skin/ helyre ezt azért betettem a /home/kesigomu/.mplayer/Skin/ helyre is biztonság kedvéért
          A win32 codecs -eket pedig a /usr/lib/win32/ útvonalra másoltam be.

          nos GUI -s indítást konzolból: a gmplayer -el lehet megtenni, de én létrehoztam egy ikont az asztalon, amihez van ikonkép is a forráskönyvtárban a /Gui/mplayer/pixmaps/ikon.xpm néven található.

          Szépen mennek a filmek, de a DVD lejátszás még mindig nem megy. Van valakinek ötlete. Az MPlayer is elindítja, de pillanatok alatt ki is lép.
          Itt az error üzenet. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
          Amit tudni kell a gépem amin használni szeretném:
          800 MHz AMD Duron
          LG DVD
          LG CD-RW
          ATI Rage Pro 128 videokártya [8MB]
          SB Live 1024
          512 MB RAM

          A „hibaüzenet”:

          Playing /mnt/cdrom/video_ts/vts_02_1.vob
          Detected MPEG-PS file format!
          VIDEO:  MPEG2  704×576  (aspect 2)  25,00 fps  12250,0 kbps (1531,2 kbyte/s)
          ==========================================================================
          Detected audio codec: [a52] afm:liba52 (AC3-liba52)
          Opening audio decoder: [liba52] AC3 decoding with liba52
          Using 3DNowEx optimized IMDCT transform
          AC3: 2.0 (stereo)  48000 Hz  192,0 kbit/s
          Using MMX optimized resampler
          AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, sfmt: 0x10 (2 bps), ratio: 24000-]192000 (192,0 kbit)
          ==========================================================================
          Opening video decoder: [mpegpes] MPEG 1/2 Video passthrough
          VDec: vo config request – 704 x 576 (preferred csp: Mpeg PES)
          Couldn’t find matching colorspace – retrying with -vop scale…
          Opening video filter: [scale]
          Sorry, selected video_out device is incompatible with this codec.
          VDecoder init failed 🙁
          Opening video decoder: [libmpeg2] MPEG 1/2 Video decoder v2.0
          libmpeg2: Using MMXEXT for IDCT transform
          libmpeg2: Using MMXEXT for motion compensation
          VDec: vo config request – 704 x 576 (preferred csp: Planar YV12)
          VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
          Movie-Aspect is 1,33:1 – prescaling to correct movie aspect.
          VO: [xv] 704×576 =] 768×576 Planar YV12
          Detected video codec: [mpeg12] vfm:libmpeg2 (MPEG 1 or 2)
          ==========================================================================
          AO: [oss] 48000Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian)
          Start playing…
          [ws] Error in display.
          [ws]  Error code: 11 ( BadAlloc (insufficient resources for operation) )
          [ws]  Request code: 141
          [ws]  Minor code: 19
          [ws]  Modules: vo_check_events
          [kesigomu@kesiwork arial-24]$

          A probléma valami megjelenítési lehet? Ahogy saccolom….
          (képernyõ felbontásom 1024×768 24 bites 16 Mill color)
          ötleteket és a segítséget elõre is köszönöm!

          Hozzászólás: Miért nem vinfos? #1893490
          admin
          Adminisztrátor

            Eltudjátok képzelni, hogy ennyire adakozó kedvû az m$.Teleházaknak ingyen szoftver, szerintem kaptak õk érte milliókat rendesen.Egyébként én is az egyik Teleházban dolgozom.Nálunk havonta kell újra telepíteni minden gépen a winfost.Egyszerûen összeomlanak.Bár szerintem a gépek sem valami jó kieresztésbõl valók.

            Hozzászólás: ext2 bibi #1894357
            admin
            Adminisztrátor

              Szia Kovi!

              Maganak a Reisernek valoban nincsenek ilyen gondjai, de konkretan a Suse 7.3 gyari kernelevel ez a helyzet.
              En is szomoru lettem, hogy el kell aproznom a fajlokat, de akkor meg nem volt idom, energiam egy uj kernelt forditani.

              Laci

              Hozzászólás: Miért nem vinfos? #1893489
              admin
              Adminisztrátor

                A teleházzal kapcsolatban: Ha átállítotok egy gépet linuxra, át kell állítani mindet, hacsak nincs megV

                Hozzászólás: USB PRINTER #1894496
                admin
                Adminisztrátor

                  Amennyiben hp a nyomtatód, én a helyedben megpróbálokznék a Hp – ijs linuxos driver letöltésével.
                  Régebbi redhatoknál is ez volt a megoldás (bár ott szólt hogy õ nem tudja de ha letöltöd neki a drivert akkor kezeli). Valószinüleg az UHUban is csak a támogatás leledzik, maga a driver nem.
                  UHU ügyileg nem tudom, egyszer feltettem kiványcsiságból ( nyomtato nekem sem mûködött), de pár percnél tovább nem nézegetett a vinyón. (na nem mintha olyan rossz lenne.)

                  Hozzászólás: Miért nemlesz jo ha felirom az ISO-t??? #1894457
                  admin
                  Adminisztrátor

                    md5sum -c filename.iso paranccsal tudod ellenõrizni.

                    Nero-val írd ki az iso-t! Tök egyszerû nero express-t indítod és kiválaszot az image fileok opciót….

                    Vagy rakd fel a windosra a winrar3.0 és commanderrel kitudod csomagolni az iso-t és írd ki sima file-ként

                    Hozzászólás: Mandrake 9.0 tv kartya & modem & scanner #1894449
                    admin
                    Adminisztrátor

                      A tipusa Miro PCTV.

                      Ennek a kártyának tuti mennie kell a Mandrake 9.0 alatt, mert én ugyanezt használom.
                      Telepítéskor legyen bennt a kártya a gépben és legyen antenna kábel is rácsatlakoztatva.

                      Harmadik problemam: Van egy HP ScanJet 5p lapolvasom. A control centerben be is allitottam, ugy tunt, minden oke. A control center sugoban, azt irjak, hogy hasznaljam az XSane programot hozza. Ez rendben is lenne, csakhogy nem talalom eme ominozus programot, a tobbi multimedias tartozekkal egyutt. Nincs video es audio lejatszo sem.

                      A telepítésnél pedig kapásból felteszi ezeket, ha fel vannak csatlakoztatva az eszközök a gépre és bejelölted a Multimédiás Munkaállomás opciót.

                      Ha letoltom a 9.0 vegleges verziojat, az segit a gondomon, vagy a fentiek nem verziofuggok?

                      Ha csak nem tesztelni akarsz, akkor érdemes mindig megvárni a végleges verziókat, sõt egy picit még azon túl is várni, mert akkor már javításokkal együtt kapsz egy komplett rendszert….

                      Hozzászólás: Mandrake 9.0 tv kartya & modem & scanner #1894448
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia!

                        Azt kijavitottam, meg tegnap, amikor probaltam. Ugyan ugy nem mukodott. Arra gondoltam, talan az lehet a baj, hogy RC2-es verzio. Most megprobalom letolteni a vegleges 9.0-t, es azzal ujra probalkozok. Minden esetre koszi, hogy megprobaltal segiteni.

                        Udv,
                        Alex

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,811-47,820 / 49,394