admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,831-47,840 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE Linux #1894055
    admin
    Adminisztrátor

      Sziasztok!

      Szeretnék 2 gép között párhuzamos kábellel kapcsolatot létesíteni. Egyik gépen van Win98, a másikon SuSE 7.3 Linux.
      Lehetséges-e ez mint 2 Win98-as gép között a közvetlen kábelkapcsolat? Hálózati kártya nincs (ezért akarom a párhuzamoson).
      Elõre is köszi.

      Taylor

      Hozzászólás: TV kártya mandrake alatt #1894486
      admin
      Adminisztrátor
        Hozzászólás: Tanácsot kérek IPCOP-hoz ! #1894375
        admin
        Adminisztrátor

          Kedves Thom és Mindenki !

          Linux-os megoldás alatt értem, hogy az IPCop helyett kéne linux, mert kezdjük knõni hálózatunk lehetõségeit. Szükségünk van egy cuccra, ami file szerver és router vagy IP masq egyben. Ugyanezen 2 ethernetes megoldás érdekel, ugyanígy, hogy a red a net, green meg a lokális háló, meg hogy a red-en ne jöjjön már be senki…
          Samba nem ügy, seperc alatt konfigolom, DHCPD talán megy. Azt szeretném tudni, hogy miként kell megvalósítani a tûzfalat. Várok minden édemes választ.

          Pápá: bthomyka

          Hozzászólás: Wine és a gamék ? #1894460
          admin
          Adminisztrátor

            Ez bejött!!!!! Kössz szépen.

            Hozzászólás: UMAX szkenner #1894485
            admin
            Adminisztrátor
              Hozzászólás: SuSE 7.3 + GPRS inet pls help :-( #1894040
              admin
              Adminisztrátor

                ]A connect összejön úgy, ahogy kell, de a böngészõk nem találják a kapcsolatot.

                Nálam (SuSE 7.3) a DNS szerver megadása yast2-vel megoldotta a problémát. Valszeg addig nem volt engedélyezve a DHCP!?

                Hozzászólás: Wine és a gamék ? #1894459
                admin
                Adminisztrátor
                  Hozzászólás: Driver telepítés hogyan ? #1894435
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Halika!

                    Van egy kis bibi. Tegnap próbáltam az „insmod med3202” parancsot, de a válasz a következõ volt: nincs kernel verzió vagy valami ilyesmi. Amúgy én RedHat 7.1-est használok, 2.4-es kernele van. Apropó! Ez az egész a Jungo WinDriver for Linux (http://www.jungo.com) alatt készült, és ha nincs betöltve a windrvr modul, akkor nem tölti be a med3202-t. Na akkor most mi legyen ?

                    Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893906
                    admin
                    Adminisztrátor

                      T. Vendég!

                      Az 1.1.2-es állományoknál nekem is ezt a hibaüzenetet adta vissza:

                      /usr/src/linux/include/linux/malloc.h:4:2: #error linux/malloc.h is deprecated,
                      use linux/slab.h instead.
                      .
                      .
                      .
                      make: *** [au_audio.o] Error 1

                      deprecated = helytelen (szótár rulz :)) )
                      A megoldás az, hogy a Makefile-ban, ott ahol a malloc.h-ra hivatkozik, lecseréled slab.h-ra. Azt, hogy mûködni fog-e, nem tudom, mert amikor nem akart ezzel menni, mindjárt a CVS-bõl szedtem le a forrásállományokat, mert mindenki arra hivatkozott az aureal.sourceforge.net forumán.

                      A következõt javasolnám az RH 8.0 felhasználóknak. Hagyni kell a fenébe az 1.1.2-es állományokat és innen le kell tölteni a legfrissebbeket:

                      http://cvs.sourceforge.net/cgi-bin/viewcvs…/aureal/aureal/

                      Ezt fordítsátok le és telepítsétek. Nálam megy és már azt szeretném, ha Nálatok is mûködne. 🙂

                      A másik kérdésre a válasz CVS = Concurrent Versions System
                      http://www.cvshome.org

                      Hozzászólás: SuSE 7.3 – Kylix #1893771
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Letöltöttem a Kylix 3-at a Borlad-tól, a regfile is meg van, mûködik is csak minden program fordítása után létrejövõ „futtatható állomány” nem fut hanem hibával leáll!

                        (El sem indul!) :casstet:

                        Balázs

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,831-47,840 / 49,394