admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,881-47,890 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: HSP56 MR modem linux alá? #1894388
    admin
    Adminisztrátor

      Köszi szépen a jó tanácsot. Eljutottam az adott honlapra és az elõírásoknak megfelelõen jártam el, de tényleg szükség van kernel source-ra. Azt hiszem, hogy lecserélem ezt a modemet egy külsõre. Senki ilyet ne vegyen, ha linux alatt akarja használni, hacsak nem egy guru.

      Hozzászólás: Novell fájlrendszerhez csatlakozás? #1894393
      admin
      Adminisztrátor

        Elvileg Mandrake alatt is igy kell, bar nem biztos, hogy a csomagnevek pont olyanok mint a Debianban.
        Ezeket telepitsd:
        1. ncpfs
        2. ipxutils
        Ezeket kell futtatni:
        ipx_configure
        ncpmount -S server -U user -p cp852 -y iso8859-2 /mnt/idekerem
        Ez be fogja mountolni a szerveren levo osszes volume–t a /mnt/idekerem konyvtar ala.

        Udv Laci

        Ps: Kozben megneztem az rpmfind.net-en, ugyhogy a helyes csomagneveket irtam.

        Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891964
        admin
        Adminisztrátor

          Sziasztok!

          SUSE 8 alatt mc-vel belenézni a jelölt könyvtárakat bemásolni a helyükre

          Mit értessz jelölt könyvtáron?

          Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894271
          admin
          Adminisztrátor

            így sem megy sajnos, viszont WinXP alól csont nélkül kikapcsolja a gépet, ebbõl gondolom, hogy nem BIOS bug lesz.

            Hozzászólás: még mindig NEMT’OM telepíteni az uhut #1893862
            admin
            Adminisztrátor

              További kérdések ahhoz, hogy a válasznak akárcsak a közelébe is kerülhessünk:

              Milyen diszk?
              Mit mond róla a BIOS boot-oláskor? (méret)

              Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893905
              admin
              Adminisztrátor

                T. bigtimer!
                Még egy kérdésem lenne miaz a CVS????

                Köszi

                Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893904
                admin
                Adminisztrátor

                  T. bigtimer!
                  Köszi a leirást, de sajnos nekem nem jött be.
                  Továbra is ezt a hibát adja:
                  /usr/src/linux/include/linux/malloc.h:4:2: #error linux/malloc.h is deprecated,
                  use linux/slab.h instead.
                  .
                  .
                  .
                  make: *** [au_audio.o] Error 1

                  A verzió 1.1.2, a kártya Diamond MX 8830-as, és nem fordul le (lásd a hibát) , nem jön létre a modul, 7.3-as esetében tökéletesen megy.

                  A hibábó arra lehet következtetni, hogy /usr/src/linux/include/linux/malloc.h -val a gond, de nem tudom mi lehet a :4:2 utánna.
                  malloc.h viszont nagyban különbözik a 7.3 -as verzióhoz képest.

                  A Makefile-ben nekem nincs -mpentium. CFCPU = pentium van, módositva is ugyanaz a hiba jelzés.

                  Hozzászólás: CDE #1894253
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Még egyszer köszönöm a válaszokat, idõközben rá kellett döbbennem, hogy a CDE soha semmilyen formában nem volt ingyenes, a Solaris 8 pedig már nem az. Ráadásul szeritnem fölösleges lenne rákeresnem bármelyikre is a warez kulcsszó odabiggyesztésével.

                    Mellesleg a kételkedõk kedvéért elmondom, hogy a MacOS X 10.2 kernel-je, és a hozzá kapcsolódó alap utility-k (ezek összessége a Darwin) a FreeBSD 4.4-es kiadásának forráskódjából lettek átalakítva, portolva, és lefordítva. Létezik Darwin x86, csak sajnos nagyon kevés hardvert ismer fel. (pl. IDE vezérlõk közül csak egyet).

                    Köszi a figyelmet:
                    Tamás

                    Hozzászólás: CDE #1894252
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Sziasztok!

                      Hasznalja valaki az XFCE-t ?
                      En kiprobaltam, es nagyon tetszik, de nem tudom megvaltoztatni a billentyuzet kiosztast.
                      Hiaba modositom a ~/xfwmrc -ben a billentyuket, semmi hatasa sincs.

                      Probaltam beirni a kovetkezot:

                      Key e A CM Exec xterm

                      De semmi reakcio.

                      Valami otlet?

                      Laci

                      Hozzászólás: SuSE 7.3 – LINE IN felvétel #1894335
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia Csaba!

                        Megneztem az oldalt, le is toltottem a rpm-eket, de valamiket meg ker es az mar nincs az oldalon.

                        Nem megy!!! 🙁 🙁

                        Valami mas tipp?

                        Koszi: Balazs

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,881-47,890 / 49,394