admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,911-47,920 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Programtelepítési gond #1894304
    admin
    Adminisztrátor

      Most az X11 fajlokat keresi debianban xlibs-dev.

      Laci

      Hozzászólás: ext2 bibi #1894351
      admin
      Adminisztrátor

        Hat nem tudom, ilzet meg nem probaltam.
        Azert minden esetre egy masik gepre atmasolnam, es ugy probalnam ki a helyedben.
        Mentes az nincs ugye?
        Azert talaltam valamit:

        Well, for large files on Intel, you need 2.4.x (or 2.2 with LFS
        patches) plus a reasonably recent glibc, plus utilities compiled
        properly.

        So you’re generally right, but there are some caveats.

        -Doug

        Mi lenne, ha csak egyszeruen a SuSe-t frissitened ?

        Laci

        Hozzászólás: Programtelepítési gond #1894303
        admin
        Adminisztrátor

          Sziasztok!

          Föltettem a flex programot, utána nem talált egy bizonyos „glib-config” programot, rájöttem, hogy a glibc program kell neki, ez ugyan nem volt rajta a CD-men, de letöltöttem és felinstalláltam. Ugyan nem .deb csomag volt, hanem .tar.gz fájl, de föl tudtam rakni a leírás alapján a következõ parancsok kiadásával:

          1. ./configure
          2. make
          3. make install

          Hiba nélkül föl is tette. Ja, és a Make csomagot is föl kellett rakni elõtte. Majd megint installálni kezdtem az elõzõ progit. Kiírta, hogy nem talál egy bizonyos „gtk-config” programot. Ennek alapján letöltöttem a gtk programot, ez is .tar.gz. Indítom a configuret, és a végén a következõ hibával áll meg:

          checking for X… no
          configure: error:
          *** X libraries or include files not found. Check ‘config.log’ for
          *** more details.

          A config.log fájl végén pedig:

          configure:4588: X11/Intrinsic.h: No such file or directory
          configure: failed program was:
          #line 4587 „configure”
          #include „confdefs.h”
          #include [X11/Intrinsic.h]
          configure:4668: gcc -o conftest -g -O2 -Wall conftest.c -lXt 1]&5
          configure: In function `main’:
          configure:4664: warning: implicit declaration of function `XtMalloc’
          ld: cannot open -lXt: No such file or directory
          configure: failed program was:
          #line 4661 „configure”
          #include „confdefs.h”

          int main() {
          XtMalloc()
          ; return 0; }

          Ez olvashato. Ennek alapján nem tudok rájönni, milyen progi kell a gtk telepítéséhez, megint elakadtam. Kérlek, ha tudtok segítsetek.
          Elõre is köszi!

          Ja, és egy CD-s Corel Linuxot használok

          Hozzászólás: weboldal tükrözés tüzfalon keresztül… #1894347
          admin
          Adminisztrátor

            blaci:

            Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!

            Hozzászólás: ext2 bibi #1894349
            admin
            Adminisztrátor

              Emlekeim szerint nem kell tenned semmit, csak hozzaadsz egy uj datafajlt az adott tablaspace-hoz, es megy tovabb,mintha mi sem tortent volna.
              Most nem emlekszem pontosan, mit es hogyan kell csinalni, de holnap megnezem, ha meg erdekes lesz.

              Laci

              Hozzászólás: weboldal tükrözés tüzfalon keresztül… #1894346
              admin
              Adminisztrátor

                Tulajdonkeppen csak konkret esetben lehet parancssor mintat irni, de jobban jarsz, ha raszanod azt a 10 percet, es elolvasod az alabbiakat

                Laci

                Használat: wget [OPCI

                Hozzászólás: weboldal tükrözés tüzfalon keresztül… #1894345
                admin
                Adminisztrátor

                  A wget kezel tuzfalat, es tud rekurziv letoltest is.

                  Köszi a kimeritõ választ.

                  Tudom olvassam el a –helpjét, csak az a helyzet, hogy ezer felé kell rohangásznom és mellette egy halom melóm van és talán abban bíztam, hogy mondjuk ideböksz egy parancssor mintát és akkor nem kell annyit tökölnöm vele. A melóhelyemen is átálltam Dózerrõl Linuxra és tudod nagyon szar, amikor egy csomó alkalmazást egyböl üzembe kell helyeznem és közben állandóan a nyakamra ugrálnak, hogy ez sincs még letükrözve, meg az sem…

                  Ezért próbáltam ilyen módon segítséget kérni…

                  Hozzászólás: Router adsl és lan közé, de HOGYAN? #1894343
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Biztos, hogy jó az az eth1-es pocícióban lévõ kártya.

                    Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893903
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Sziasztok!

                      Idézet magamtól: „A baj most az, hogy mp3-at nem lehet hallgatni.:((„

                      Nem volt igazam. Lehet. 🙂

                      Csomagok letöltése innen:
                      http://soraas.student.nlh.no/~havardk/xmms…-1.2.7-rh8-rpm/

                      Igazából csak a
                      xmms-mpg123-1.2.7-13.i386.rpm csomag a lényeg, de ott van a többi is. 🙂

                      Jó szórakozást.

                      Digitally Yours
                      bigtimer
                      🙂

                      admin
                      Adminisztrátor

                        Wine-nal/WineX-szel sem?

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,911-47,920 / 49,394