Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Most az X11 fajlokat keresi debianban xlibs-dev.
Laci
Hat nem tudom, ilzet meg nem probaltam.
Azert minden esetre egy masik gepre atmasolnam, es ugy probalnam ki a helyedben.
Mentes az nincs ugye?
Azert talaltam valamit:Well, for large files on Intel, you need 2.4.x (or 2.2 with LFS
patches) plus a reasonably recent glibc, plus utilities compiled
properly.So you’re generally right, but there are some caveats.
-Doug
Mi lenne, ha csak egyszeruen a SuSe-t frissitened ?
Laci
Sziasztok!
Föltettem a flex programot, utána nem talált egy bizonyos „glib-config” programot, rájöttem, hogy a glibc program kell neki, ez ugyan nem volt rajta a CD-men, de letöltöttem és felinstalláltam. Ugyan nem .deb csomag volt, hanem .tar.gz fájl, de föl tudtam rakni a leírás alapján a következõ parancsok kiadásával:
1. ./configure
2. make
3. make installHiba nélkül föl is tette. Ja, és a Make csomagot is föl kellett rakni elõtte. Majd megint installálni kezdtem az elõzõ progit. Kiírta, hogy nem talál egy bizonyos „gtk-config” programot. Ennek alapján letöltöttem a gtk programot, ez is .tar.gz. Indítom a configuret, és a végén a következõ hibával áll meg:
checking for X… no
configure: error:
*** X libraries or include files not found. Check ‘config.log’ for
*** more details.A config.log fájl végén pedig:
configure:4588: X11/Intrinsic.h: No such file or directory
configure: failed program was:
#line 4587 „configure”
#include „confdefs.h”
#include [X11/Intrinsic.h]
configure:4668: gcc -o conftest -g -O2 -Wall conftest.c -lXt 1]&5
configure: In function `main’:
configure:4664: warning: implicit declaration of function `XtMalloc’
ld: cannot open -lXt: No such file or directory
configure: failed program was:
#line 4661 „configure”
#include „confdefs.h”int main() {
XtMalloc()
; return 0; }Ez olvashato. Ennek alapján nem tudok rájönni, milyen progi kell a gtk telepítéséhez, megint elakadtam. Kérlek, ha tudtok segítsetek.
Elõre is köszi!Ja, és egy CD-s Corel Linuxot használok
blaci:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!
Emlekeim szerint nem kell tenned semmit, csak hozzaadsz egy uj datafajlt az adott tablaspace-hoz, es megy tovabb,mintha mi sem tortent volna.
Most nem emlekszem pontosan, mit es hogyan kell csinalni, de holnap megnezem, ha meg erdekes lesz.Laci
Tulajdonkeppen csak konkret esetben lehet parancssor mintat irni, de jobban jarsz, ha raszanod azt a 10 percet, es elolvasod az alabbiakat
Laci
Használat: wget [OPCI
A wget kezel tuzfalat, es tud rekurziv letoltest is.
Köszi a kimeritõ választ.
Tudom olvassam el a –helpjét, csak az a helyzet, hogy ezer felé kell rohangásznom és mellette egy halom melóm van és talán abban bíztam, hogy mondjuk ideböksz egy parancssor mintát és akkor nem kell annyit tökölnöm vele. A melóhelyemen is átálltam Dózerrõl Linuxra és tudod nagyon szar, amikor egy csomó alkalmazást egyböl üzembe kell helyeznem és közben állandóan a nyakamra ugrálnak, hogy ez sincs még letükrözve, meg az sem…
Ezért próbáltam ilyen módon segítséget kérni…
Biztos, hogy jó az az eth1-es pocícióban lévõ kártya.
Sziasztok!
Idézet magamtól: „A baj most az, hogy mp3-at nem lehet hallgatni.:((„
Nem volt igazam. Lehet. 🙂
Csomagok letöltése innen:
http://soraas.student.nlh.no/~havardk/xmms…-1.2.7-rh8-rpm/Igazából csak a
xmms-mpg123-1.2.7-13.i386.rpm csomag a lényeg, de ott van a többi is. 🙂Jó szórakozást.
Digitally Yours
bigtimer
🙂Wine-nal/WineX-szel sem?
-
SzerzőBejegyzés