Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Laci
UHU-controlcenter-ben
Hát van még néhány muzeális értékû dosos program ami idõnként leporolásra kerül. A másik, hogy történelmileg ott csücsül a dos a diszkemen, mert a diszk több, mint 2 éves, és akkor még csak szagolgattam egy 6.2-es SuSE dobozát. A dosemurõl egyébként tudok, csak az a gond, hogy a mdk9.0-ban nincs benne (legalábbis én nem találtam), annyit meg még nem ért a dolog, hogy ennél nagyobb erõfeszítést tegyek az ügy irányába. (letöltés, fordítás, stb..) De nagyon köszi a tippeket. Ne kerüljön rá sor, de ha diszket kell cserélnem, akkor már majd vmilyen ingyenes dost teszek fel, ha egyáltalán még vmire is kelleni fog.
Kissé elkanyarodott a téma. Fat32-t sajnos az NT4 nem látja, de vannak arra is driverek, amikkel tapasztalataim szerint be lehet izzítani, és így lehet az NT és a Linux közötti adatcsere alapja. Más kérdés, hogy az NTFS elõnyeit nem lehet FAT-os file-rendszeren kihasználni, pl. nem lehet Macintosh file-okat tárolni rajta, ill. nem mûködik a védelem sem.
Sziasztok!
Sajna eddig nem nagyon volt idõm foglalkozni a témával, de most, hogy van egy kicsi leírom, hogy hogyan lehet beidomítani az aureal88[1,2,3]0 alapú hangkártyát RedHat 8.0 alá. Tegnap este átböngésztem az aureal project fórumát és meglepõdtem, hogy milyen egyszerû a dolog megoldása.
Tehát:
Le kell tölteni az állományok legfrissebb változatát (CVS ajánlott, de azt írták ott az emberek, hogy a régebbi fileokkal (1.1.2) is megy.
A Makefile-ban apró módosítások (pl. -mpentium helyett -mcpu=pentium)make
make au8820 (azNem tudom, mire hasznalod a dos-t, de ott van a dosemu, annak nem is kell semmilyen fat particio.
En freedos-beta8-al probaltam, eddig mindent futtatott.
Ellenben otthoni hasznalatra a dr-dos is ingyenes.
Udv LaciKöszönöm szépen a segítséget, sikerült megcsinálni 😀
Jó, mert én is így tudtam. Szóval csak egy fat32 partícióért nem célszerû egy win9x-et „beszerezni”.;)A másik, hogy bár szinte soha nem használom a dost, de néha jól jön. Persze lehetne egy kicsi partíciót adni a dosnak a többi mmeg fat32, de engem nem zavarnak a fat16 korlátai, és bár szubjektív, de jobban is bízom egy esetleges recoveryben, mint fat32 esetén.
A cfdisket majd megnézem, mert nem is tudtam, hogy ilyesnmit is tud.
-
SzerzőBejegyzés