admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,941-47,950 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: StarCraft + mplayer #1894307
    admin
    Adminisztrátor

      Starcraft:

      http://ers.linuxforum.hu/

      (ha majd ismet mukodik az oldal).

      WineX-t toltsd le, azzal megy a dolog.

      Hozzászólás: NTFS5 RW hogyan? #1894313
      admin
      Adminisztrátor

        Fat32 particiohoz : win95 OSR2.1 vagy ujabb win9x fdisk, Pqmagic, de szerintem a cfdisk is tud ilyet.
        A dos nem megy fat32-n kiveve a freedos, illetve a drdos legutolso valtozata me meg a win9x a 95OSR2 tol felfele :)))) .
        (Legalabbis en csak ezekrol tudok)

        Laci

        Hozzászólás: NTFS5 RW hogyan? #1894312
        admin
        Adminisztrátor

          A fat32-es partíciót mivel alakítod ki? Pqmagic? Mert én a fat16-osokat a dosos fdiskkel csináltam. A másik, hogy ha minden igaz akkor a dos nem is mûködik fat32-n, vagy igen?

          Hozzászólás: NTFS5 RW hogyan? #1894311
          admin
          Adminisztrátor

            Szia!

            Hat ezt ne nagyon hasznald, ha nem akarsz szivni!
            ]Win2000 scandiskje le is javította a bejegyzést, mivel

            Hozzászólás: NTFS5 RW hogyan? #1894310
            admin
            Adminisztrátor

              Javaslom a FAT32-t, akkor nincs 2GB korlat.

              Hozzászólás: NTFS5 RW hogyan? #1894309
              admin
              Adminisztrátor

                Szia!

                Az ntfs támogatás, ha minden igaz a 2.4.18-as kernelben benne van, ezt a kernelt használja alapból a Mdk8.2 is. Ez az ntfs támogatás még írásra és olvasásra is alkalmas, de még a szerzõk sem ajánlják a használatát!!! A Mdk sem sûrûn ajánlgatta fel a telepítés során az ntfs partíció mountolását. Ezzel szemben a 2.4.19-es kernelbe egy teljesen refaktorált ntfs támogatás került (mostmár a mdk9.0 is felajánlja installkor az ntfs partíció mountolását), igaz egyelõre csak olvasásra van mód. Azt hiszem ez nem véletlen. Egyszerûen még nincs kész. Ha nem akarsz adatvesztést, szerintem ne használd.

                Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891534
                admin
                Adminisztrátor

                  Ehh, Tegnap este lefekves utan jottem ra, hogy nem is jol irtam le a csatlakozast:)
                  Tehat
                  pppd file /etc/ppp/gprs

                  bocs 🙂

                  sILENCE

                  Hozzászólás: Hol van az UHU kernel-source ??? #1894306
                  admin
                  Adminisztrátor

                    A kernel-source tényleg nincs a cd-n, viszont az uhu honlapjáról elérhetõ.
                    Az ftp://ftp.uhulinux.hu/uhu/1.0/packages/ -ben megtalálod.

                    Hozzászólás: Nincs hang #1894174
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hi
                      a hangkartyat a modconf-fal tudod beallitani
                      az sb modul betoltod es elmeletileg ennyi
                      gyakorlatilag meg nalam nem

                      csak az a bajom, hogy betolti felismeri ujrainditom az oss-t de akkor sem

                      please help
                      fontosssssssss lenne

                      Hozzászólás: Debian oktatas? #1894236
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Hali!

                        Csak egy eszrevetel az elottem irohoz: erdekes, hogy az fel sem merul az emberekben, hogy pl a M$ szoftverekert fizetett penzukbol nyomjak a bilincses plakatokat, a maganhadseregrol (BSA) es a donteshozok befolyasolasarol nem is beszelve es ne feledkezzunk meg egy nagy ceg evi ]600 millio USD jogi budget-jerol sem…

                        Addig, amig nincs egyseges, vmilyen szinten „akkreditalt” kepzes, addig nincs mit lobogtatni, hogy xy ert ehhez es ehhez, tesztelni meg ugysem nagyon tudjak, illetve nem lehet ellenorizni, hogy mibol is all egy atlagos rendszeruzemeltetesi tudas stb.

                        Azon szoktam meg nevetni, hogy az atallasnal 100%-os kompatibilitast akarnak sokan a M$ formatumaival (M$ Office), mikor meg a M$ sajat verzioi kozt sincs ez meg 🙂 De a nagy ceg agymoso tanfolyamai is jol mukodnek, pl egy fejlesztesi kozepvezeto arrol probal meggyozni, hogy mennyivel olcsobb egy M$ alapu rendszer TCO-ja, mint egy nyilt forraskodue. Ez mar csak azert is vicces, mert nemreg Ballmer papa jelentette ki, hogy nem tudnak ar (koltsegek) szempontjabol versenyezni a nyilt forraskodu rendszerekkel. Kepzelem, hogy ez a kijelentes milyen tudathasadasos allapotot okozott a hasonloan sikeresen befolyasolt embereknel, plane a szakertoknel/tanacsadoknal 🙂
                        Az „atallast” mindenkepp az oktatasban kellene kezdeni (na igen, ha az allam 3 milliarddal tamogatja Billt az oktatasi szferaban, akkor ez nem fog menni…), mivel n generacio utan kikerulnek az egyetemekrol a kesobbi donteshozok es ha ok mar nyilt forraskodu rendszerekhez szoktak a tanulmanyaik soran, akkor kesobb is hajlamosak azt hasznalni. A M$ jelenlegi nagy elonye is nagyreszt ennek (illetve a most annyira uldozott illegalis SW masolasoknak) koszonheto. Probaltak volna ezt csinalni (BSA modszerei) pl 10 evvel ezelott, ma nem itt tartanank. Megvolt a „beetetes”, most meg a „fuggok” „kiszipolyozasa” van folyamatban.

                        Udv.: MG

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,941-47,950 / 49,394