Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ha kicsit olvasnal latnad, hogykiirja mi a problem:
A problema:
/configure: flex: command not foundflex progi kell neki
ha debiant hasznalsz apt-get install flex
Szia!
Köszönöm a segítséget! Ezeket megcsináltam, fel tettem az autoconf csomagot és a gcc csomagot is egy kis szenvedéssel, mert tényleg oda kellett figyelni a függõségre, ennek eredménye:
loading cache ./config.cache
checking for non-GNU ld… /usr/bin/ld
checking if the linker (/usr/bin/ld) is GNU ld… yes
checking host system type… i586-pc-linux-gnu
checking target system type… i586-pc-linux-gnu
checking build system type… i586-pc-linux-gnu
checking for a BSD compatible install… /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane… yes
checking whether make sets ${MAKE}… no
checking for working aclocal-1.4… missing
checking for working autoconf… found
checking for working automake-1.4… missing
checking for working autoheader… found
checking for working makeinfo… missing
checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles… no
checking for gcc… gcc
checking whether the C compiler (gcc ) works… yes
checking whether the C compiler (gcc ) is a cross-compiler… no
checking whether we are using GNU C… yes
checking whether gcc accepts -g… yes
checking for strerror in -lcposix… no
d
checking for a BSD compatible install… /usr/bin/install -c
checking whether ln -s works… yes
checking whether make sets ${MAKE}… (cached) no
checking how to run the C preprocessor… gcc -E
checking for flex… no
checking for lex… no
./configure: flex: command not found
checking for flex… lex
checking for yywrap in -ll… no
checking lex output file root… ./configure: lex: command not found
configure: error: cannot find output from lex; giving
upKezd alakulni a dolog, de még mindig nem jó, szerinted mi lehet még a baj?
Elõre is köszi a választ!
Tomi
Huha, latom amiota nem jartam erre, volt jopar kerdes, de ez a legutobbi fogott meg a legjobban.
A scriptet nem ugy kell elinditani hogy ./gprs mert ez nem egy shell scrip. a scriptet a pppd dolgozza fel, gyakorlatilag ugyan az mintha kezzel adnank meg a pppd-nek minden egyes parancsot. tehat, aki esetleg igy probalta elinditani es nem ment, azzal kozlom hogy nem is fog! 🙂
eloszrois be kell masolni mindharom file-t a /etc/ppp/ konytrarba
tehat ahoz hogy lefusson, meg kell mondani a pppd-nek hogy ez a script alapjan epitse fel a kapcsolatot ami a kovetkezo parancs.pppd /etc/ppp/gprs
lehetoleg rootkent adjuk ki ezt a parancsot. Ezutan ha minden ok, akkor egy kis ido utan 2 db ip-cimet kell latnunk egymas alatt. Innetol mar el a kapcsolat.
sILENCE
Newman!
Valószínûleg azért ismeri fel fm801 kompatibilisnek a Genius 5.1-et, mivel egy fm801-es hangchip van a hangkártyán. 🙂
AC97-es hangkártyát pedig nem csak a VIA gyárt, hanem mások is. Tehát, ha az elõbbi linken található cuccal nem megy, akkor meg kell nézni az alaplap gyártójának oldalán, mivel már újabban linuxos drivert is adnak ki a hangketyerékhez a gyártók. De ezt már Germatinak írtam.Na nézzük csak….
Már váltottam MDK 9-re (nem tehetek róla, nem bírok egy helyben ülni 😉 ), de válaszolok:
Hetek óta nyûglõdöm amiatt, hogy az AC97 es alaplapi hangkártyám nem szól, már sok mindennel próbálkoztam hiába.
Mit értesz azalatt, hogy oss-sel hivatkozni rá ?No ezt úgy értem, hogy az UHU kontroll center szerint csak a Geniaus 5.1 van jelen (de azt sem így ismeri fel, hanem fm801 kompatibilisnek, de kit érdekel, ha szól így is).
Kicsit gõzölt az agyam, mikor megláttam, hogy nem ismeri az alaplapi cuccot, pedig az lassan alap lesz minden lapon.Kedves PeTi-SeRk.
Akkor már ketten vagyunk, akik hasonlóan látják a dolgot. Bocs, hogy a nevem nem írom, (majd inkább privátban megkereslek) tudod gázos munkaidõben netezni 🙁
Láma vagyok, tudom én, de már kinéztem a szemem, és még nem találtam meg, hol lehet a képernyõ méretét átállítani? (Ilyen CTRL-ALT +/- izék a gépet nem igazán érdekelték — gondolom megint vmi konfigban kellene a kívánt méretet jól beírni)
Kedves Ismeretlen!
Most körubelül azt irtad le amit en is es amiket leirtal azzal teljesen egyet is ertek… de!
Inkább pontról pontra.bevezetés:
Titkárnõ: De az! Nagyon is….1. Ez igaz! Ezt én is írtam…
2. A Linuxnál is vannak promók és nagyon jó kaják 🙂 Voltam is egy pár ilyen elõadáson és nekem nagyon is bejött…
3. Fizetés kérdése… Sajnos tudjuk, hogy a jó szakember nem olcsó… ez tény de bármely területet nézzük mindenhol igy van….
4. Sajnos nekik nem…
Sztorira:
Ez nem igaz! Milyen garanciára gondolnak? A winX-re milyen garancia van? Az, hogy felhívhatod az ms-t akik azt mondják persze kijavítjuk (és csak telik az idõ).Segíteni nem tudok, de a gép alaplapi hangkártyája nálam is csak w2k alatt szól jól, UHU alatt meg csak a hangszóró csipog (ua. a gép, természetesen).
Senki többet?
-
SzerzőBejegyzés