admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,951-47,960 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Programtelepítési gond #1894301
    admin
    Adminisztrátor

      ha kicsit olvasnal latnad, hogykiirja mi a problem:
      A problema:
      /configure: flex: command not found

      flex progi kell neki

      ha debiant hasznalsz apt-get install flex

      Hozzászólás: Programtelepítési gond #1894300
      admin
      Adminisztrátor

        Szia!

        Köszönöm a segítséget! Ezeket megcsináltam, fel tettem az autoconf csomagot és a gcc csomagot is egy kis szenvedéssel, mert tényleg oda kellett figyelni a függõségre, ennek eredménye:

        loading cache ./config.cache
        checking for non-GNU ld… /usr/bin/ld
        checking if the linker (/usr/bin/ld) is GNU ld… yes
        checking host system type… i586-pc-linux-gnu
        checking target system type… i586-pc-linux-gnu
        checking build system type… i586-pc-linux-gnu
        checking for a BSD compatible install… /usr/bin/install -c
        checking whether build environment is sane… yes
        checking whether make sets ${MAKE}… no
        checking for working aclocal-1.4… missing
        checking for working autoconf… found
        checking for working automake-1.4… missing
        checking for working autoheader… found
        checking for working makeinfo… missing
        checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles… no
        checking for gcc… gcc
        checking whether the C compiler (gcc ) works… yes
        checking whether the C compiler (gcc ) is a cross-compiler… no
        checking whether we are using GNU C… yes
        checking whether gcc accepts -g… yes
        checking for strerror in -lcposix… no
        d
        checking for a BSD compatible install… /usr/bin/install -c
        checking whether ln -s works… yes
        checking whether make sets ${MAKE}… (cached) no
        checking how to run the C preprocessor… gcc -E
        checking for flex… no
        checking for lex… no
        ./configure: flex: command not found
        checking for flex… lex
        checking for yywrap in -ll… no
        checking lex output file root… ./configure: lex: command not found
        configure: error: cannot find output from lex; giving
        up

        Kezd alakulni a dolog, de még mindig nem jó, szerinted mi lehet még a baj?

        Elõre is köszi a választ!

        Tomi

        Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891533
        admin
        Adminisztrátor

          Huha, latom amiota nem jartam erre, volt jopar kerdes, de ez a legutobbi fogott meg a legjobban.
          A scriptet nem ugy kell elinditani hogy ./gprs mert ez nem egy shell scrip. a scriptet a pppd dolgozza fel, gyakorlatilag ugyan az mintha kezzel adnank meg a pppd-nek minden egyes parancsot. tehat, aki esetleg igy probalta elinditani es nem ment, azzal kozlom hogy nem is fog! 🙂
          eloszrois be kell masolni mindharom file-t a /etc/ppp/ konytrarba
          tehat ahoz hogy lefusson, meg kell mondani a pppd-nek hogy ez a script alapjan epitse fel a kapcsolatot ami a kovetkezo parancs.

          pppd /etc/ppp/gprs

          lehetoleg rootkent adjuk ki ezt a parancsot. Ezutan ha minden ok, akkor egy kis ido utan 2 db ip-cimet kell latnunk egymas alatt. Innetol mar el a kapcsolat.

          sILENCE

          Hozzászólás: hangkártyák UHU-n #1893186
          admin
          Adminisztrátor

            Newman!
            Valószínûleg azért ismeri fel fm801 kompatibilisnek a Genius 5.1-et, mivel egy fm801-es hangchip van a hangkártyán. 🙂
            AC97-es hangkártyát pedig nem csak a VIA gyárt, hanem mások is. Tehát, ha az elõbbi linken található cuccal nem megy, akkor meg kell nézni az alaplap gyártójának oldalán, mivel már újabban linuxos drivert is adnak ki a hangketyerékhez a gyártók. De ezt már Germatinak írtam.

            Hozzászólás: hangkártyák UHU-n #1893185
            admin
            Adminisztrátor

              Na nézzük csak….

              Már váltottam MDK 9-re (nem tehetek róla, nem bírok egy helyben ülni 😉 ), de válaszolok:

              Hetek óta nyûglõdöm amiatt, hogy az AC97 es alaplapi hangkártyám nem szól, már sok mindennel próbálkoztam hiába.  
              Mit értesz azalatt, hogy oss-sel hivatkozni rá ?  

              No ezt úgy értem, hogy az UHU kontroll center szerint csak a Geniaus 5.1 van jelen (de azt sem így ismeri fel, hanem fm801 kompatibilisnek, de kit érdekel, ha szól így is).
              Kicsit gõzölt az agyam, mikor megláttam, hogy nem ismeri az alaplapi cuccot, pedig az lassan alap lesz minden lapon.

              Hozzászólás: Debian oktatas? #1894235
              admin
              Adminisztrátor

                Kedves PeTi-SeRk.

                Akkor már ketten vagyunk, akik hasonlóan látják a dolgot. Bocs, hogy a nevem nem írom, (majd inkább privátban megkereslek) tudod gázos munkaidõben netezni 🙁

                Hozzászólás: Problémák – vélemény #1893248
                admin
                Adminisztrátor

                  Láma vagyok, tudom én, de már kinéztem a szemem, és még nem találtam meg, hol lehet a képernyõ méretét átállítani? (Ilyen CTRL-ALT +/- izék a gépet nem igazán érdekelték — gondolom megint vmi konfigban kellene a kívánt méretet jól beírni)

                  Hozzászólás: Debian oktatas? #1894234
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Kedves Ismeretlen!

                    Most körubelül azt irtad le amit en is es amiket leirtal azzal teljesen egyet is ertek… de!
                    Inkább pontról pontra.

                    bevezetés:
                    Titkárnõ: De az! Nagyon is….

                    1. Ez igaz! Ezt én is írtam…
                    2. A Linuxnál is vannak promók és nagyon jó kaják 🙂 Voltam is egy pár ilyen elõadáson és nekem nagyon is bejött…
                    3. Fizetés kérdése… Sajnos tudjuk, hogy a jó szakember nem olcsó… ez tény de bármely területet nézzük mindenhol igy van….
                    4. Sajnos nekik nem…
                    Sztorira:
                    Ez nem igaz! Milyen garanciára gondolnak? A winX-re milyen garancia van? Az, hogy felhívhatod az ms-t akik azt mondják persze kijavítjuk (és csak telik az idõ).

                    Hozzászólás: hangkártyák UHU-n #1893184
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Segíteni nem tudok, de a gép alaplapi hangkártyája nálam is csak w2k alatt szól jól, UHU alatt meg csak a hangszóró csipog (ua. a gép, természetesen).

                      Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894269
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Senki többet?

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,951-47,960 / 49,394