admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,961-47,970 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893734
    admin
    Adminisztrátor

      schawo!

      Hála és köszönet!

      Hozzászólás: mount #1893763
      admin
      Adminisztrátor

        Lehetne peldaul ugy, hogy keszitesz egy egysoros szkriptet:

        mount /dev/cdrom /mnt/cd

        persze a te rendszerednek megfeleloen, es erre a szkriptre keszitesz ikont.
        Elso parameter: melyik eszkozt mountolod, 2.: hova mountolsz.

        Unmount pedig:

        umount /dev/cdrom

        kell a szkriptbe.

        Hozzászólás: SuSE vs SB128 PCI hangkártya #1894205
        admin
        Adminisztrátor

          Szia!

          Yast2-vel pucold ki a hangkártyát.
          Próbálkozz a modprobe es1371 paranccsal. Ha Kde-t
          használsz, akkor az Arts hangrendszerben ha a felismerés nem automatikus, akkor állítsd át OSS-re. Szerintem ez a kártya (nekem is ilyen van) tök jól elfut OSS alatt is, nem volt vele gond. !!! az összes olyan lejátszót, Mplayer, XMMS-t lehet hogy át kell állítanod.

          Ha unod a modprobe-t , tedd bele a /etc/modules.conf-ba.
          Vagy ha nagyon menõ akarsz lenni, akkor fordítsd bele a kernelbe az es1371-et, pöccre fog indulni a motor.

          wince at freemail dot hu

          Hozzászólás: UHU és WINE #1892712
          admin
          Adminisztrátor
            Hozzászólás: mount #1893762
            admin
            Adminisztrátor

              Sziasztok!

              Teljesen kezdõ linuxos vagyok és azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnék a KDEfelületen egy ikont készíteni az asztalra ami mountolja illetve unmountolja mondjuk a cdromot. Jobb gombal az asztalra nyomok és az új elem hozzáadásánál van ilyesmi lehetõség, de ott csak hdd-t tudtam megcsinálni, a cdre hibaüzenettel visszadob.

              Elõre is köszönöm, Légyszi szájbarágós stilusban segítsetek, mert tényleg most kezdtem 🙂

              Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893733
              admin
              Adminisztrátor
                Hozzászólás: Debian oktatas? #1894233
                admin
                Adminisztrátor

                  MG és PeTi-SeRk

                  Hozzászólás: UHU és WINE #1892709
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Hozzászólás: Nyomtatás nem megy.. #1894142
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Probálkoztam valahogy beüzemelni, hiába, pedig szerintem menne, csak én nem értek hozzá. Consolrol tudok nyomtatni szövegeket, nyomtató portra irányitással, de másként nem.
                      Kideritettem, hogy st800 drivert kell használnom, vagy stp-t. Mind a kettõ megvan az UHU-ban. Az a baj, hogy nincs pont olyan nyomtatónév az adatbázisban mint az enyém, és én meg nem értek ahoz a rengeteg beálításhoz..
                      Az UHU levelezõ listára, hogyan kell sikeresen feliratkozni?

                      Hozzászólás: UHU és WINE #1892708
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Hi all!

                        Ugyanaz a vendég vagyok, aki a fake könyvtárszerkezet után érdeklõdõtt.

                        Az elõttem szólónak segíteni nem tudok, de nekem is lenne egy kérdésem:
                        Ha DOS-os programot akarok futtatni )pl Doom), akkor sírást-rívást hallat a wine
                        a 640 KB miatt – nem is tudom a konkrét panaszt – és ezt szeretném kiküszübölni
                        valahogy, mert persze elszáll.

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,961-47,970 / 49,394