Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
schawo!
Hála és köszönet!
Lehetne peldaul ugy, hogy keszitesz egy egysoros szkriptet:
mount /dev/cdrom /mnt/cd
persze a te rendszerednek megfeleloen, es erre a szkriptre keszitesz ikont.
Elso parameter: melyik eszkozt mountolod, 2.: hova mountolsz.Unmount pedig:
umount /dev/cdrom
kell a szkriptbe.
Szia!
Yast2-vel pucold ki a hangkártyát.
Próbálkozz a modprobe es1371 paranccsal. Ha Kde-t
használsz, akkor az Arts hangrendszerben ha a felismerés nem automatikus, akkor állítsd át OSS-re. Szerintem ez a kártya (nekem is ilyen van) tök jól elfut OSS alatt is, nem volt vele gond. !!! az összes olyan lejátszót, Mplayer, XMMS-t lehet hogy át kell állítanod.Ha unod a modprobe-t , tedd bele a /etc/modules.conf-ba.
Vagy ha nagyon menõ akarsz lenni, akkor fordítsd bele a kernelbe az es1371-et, pöccre fog indulni a motor.wince at freemail dot hu
Sziasztok!
Teljesen kezdõ linuxos vagyok és azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnék a KDEfelületen egy ikont készíteni az asztalra ami mountolja illetve unmountolja mondjuk a cdromot. Jobb gombal az asztalra nyomok és az új elem hozzáadásánál van ilyesmi lehetõség, de ott csak hdd-t tudtam megcsinálni, a cdre hibaüzenettel visszadob.
Elõre is köszönöm, Légyszi szájbarágós stilusban segítsetek, mert tényleg most kezdtem 🙂
MG és PeTi-SeRk
Probálkoztam valahogy beüzemelni, hiába, pedig szerintem menne, csak én nem értek hozzá. Consolrol tudok nyomtatni szövegeket, nyomtató portra irányitással, de másként nem.
Kideritettem, hogy st800 drivert kell használnom, vagy stp-t. Mind a kettõ megvan az UHU-ban. Az a baj, hogy nincs pont olyan nyomtatónév az adatbázisban mint az enyém, és én meg nem értek ahoz a rengeteg beálításhoz..
Az UHU levelezõ listára, hogyan kell sikeresen feliratkozni?Hi all!
Ugyanaz a vendég vagyok, aki a fake könyvtárszerkezet után érdeklõdõtt.
Az elõttem szólónak segíteni nem tudok, de nekem is lenne egy kérdésem:
Ha DOS-os programot akarok futtatni )pl Doom), akkor sírást-rívást hallat a wine
a 640 KB miatt – nem is tudom a konkrét panaszt – és ezt szeretném kiküszübölni
valahogy, mert persze elszáll. -
SzerzőBejegyzés