admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,971-47,980 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Programtelepítési gond #1894299
    admin
    Adminisztrátor

      Hello
      Tedd fel az autoconf csomagot, valamint a gcc (GNU C compiler) csomagokat. A fuggosegekre nem art figyelni . automake , make csomagok telepitese .
      CSaba

      Hozzászólás: Nincs hang #1894173
      admin
      Adminisztrátor

        Woodyban egyáltalán hogyan kell beállítani a hangot?
        sb 16-om van (isa).
        Ja, és hogyan tehetnék fel kde 3-at (részletesen, ha lehet)

        Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893732
        admin
        Adminisztrátor

          Halihó!

          Hogy miért kell Option „NvAGP” „1” ?

          Ez mondja meg, hogy a driver hogyan hasznája az AGP chipsetet.
          A leírásban ez van:
          Option „NvAGP” „integer”
          Configure AGP support. Integer argument can be one of:
          0 : disable agp
          1 : use NVIDIA’s internal AGP support, if possible
          2 : use AGPGART, if possible
          3 : use any agp support (try AGPGART, then NVIDIA’s AGP)
          Please note that NVIDIA’s internal AGP support cannot
          work if AGPGART is either statically compiled into your
          kernel or is built as a module, but loaded into your
          kernel (some distributions load AGPGART into the kernel
          at boot up). Default: 3 (the default was 1 until after
          1.0-1251).

          Röviden arról van szó, hogy a 0-val kikapcsolhatod az AGP használatát (ha stabilitási gondjaid vagy hasonlók vannak)
          1-el a driverbe épített AGP támogatást használja,
          2-vel pedig a linuxodban lévõ AGPGART-ot.
          3-al elõször megpróbálja a linux, majd a saját támogatását, ha az elsõ nem megy.

          Most, hogy így mondod, a 3-as az alapbeállítás ha kihagyod ezt a sor, szóval majd kiveszem én is, és megnézem 😀 . Egyébként a leírásban benne van, hogy milyen chipseteket támogat a driver alapból (http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-3123/README).
          Rengeteg opció van még itt, érdemes kicsit átnézni. Pl ha valaki nem szeretné mindig az Nvidia logót megcsodálni induláskor, az beírhatja az
          Option „NoLogo” „true”
          sort.

          Legjobbakat.


          ooO–(LESLIE)–Ooo


          Hozzászólás: CDE #1894246
          admin
          Adminisztrátor

            Egyetertek az elottem szoloval.
            Esetleg ha mazohista vagy, probalkozhatsz a twm, fwwm, mel is.

            Udv :Laci

            admin
            Adminisztrátor

              A Mozzilla képe 640×480-ban jobb lett (15″ monitoron). 800×600 alatt (17″ monitoron) mind a Mozzilla, mind az OpenOffice.org betûi elég olvashatatlanak még mindig (semmi változás). Egyéb ötletek ?

              Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893731
              admin
              Adminisztrátor

                Köszönöm a hasznos információkat, még ma ki is próbálom amiket írtál!

                Hozzászólás: CISCO doksit honnan??? #1894293
                admin
                Adminisztrátor

                  Van, de szerintem nem mutatja az összes parancsot, meg csak kiírja, hogy milyen parancsok vannak, de azt nem írja, hogy mire való az adott parancs.
                  A help dolog azoknak való, akik azért már tudnak valamit. Nekem mindenképpen kell valamilyen doksi, amibõl elõbbre juthatok. 🙁

                  Hozzászólás: C/c++ írása fordítása UHU alatt #1894294
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Szia!

                    A Makefile vmi baját legegyszerûbben úgy lehet orvosolni, hogy az ember elolvassa a valamilyen Makefilet, aztán megpróbálja valahogy valahol futtatni, ekkor elolvassa a valamilyen hibaüzenetet, beállít vmit, aztán ha nem sikerül megoldani, akkor valahol valahogy segítséget kér. Ezek után kap egy valamilyen segítésget, aminek a lényege, hogy csinálni kell vele valamit. 😉

                    Szóval, ha pontosabban leírnád, hogy mi is a probléma, milyen makefile, mit ír ki, ki (manualice v. autamtikus) szerkesztette a Makefilet, stb.., akkor volna halvány esély a dolog megoldására.

                    Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893730
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Option „NvAGP”  „1”

                      ez miert kell? Enelkul is mukodik nekem, de kivancsi lennek mit tud

                      (egy nem-regisztralt juzor)

                      Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894268
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia!

                        A grub menuben az apm=power-on helyett apm=power-off.
                        Legalabbis nekem igy mukodni szokott.

                        Laci

                        hát elvileg ezzel kikapcsolnám az apm-et, de azért kipróbáltam:)
                        Sajnos tényleg nem mûködik 🙁
                        Más megoldás?
                        Nem létezik, hogy nem lehet megoldani Linux alatt, az a nyomorult Windows gond nélkül kezeli!

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,971-47,980 / 49,394