Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello
Tedd fel az autoconf csomagot, valamint a gcc (GNU C compiler) csomagokat. A fuggosegekre nem art figyelni . automake , make csomagok telepitese .
CSabaWoodyban egyáltalán hogyan kell beállítani a hangot?
sb 16-om van (isa).
Ja, és hogyan tehetnék fel kde 3-at (részletesen, ha lehet)Halihó!
Hogy miért kell Option „NvAGP” „1” ?
Ez mondja meg, hogy a driver hogyan hasznája az AGP chipsetet.
A leírásban ez van:
Option „NvAGP” „integer”
Configure AGP support. Integer argument can be one of:
0 : disable agp
1 : use NVIDIA’s internal AGP support, if possible
2 : use AGPGART, if possible
3 : use any agp support (try AGPGART, then NVIDIA’s AGP)
Please note that NVIDIA’s internal AGP support cannot
work if AGPGART is either statically compiled into your
kernel or is built as a module, but loaded into your
kernel (some distributions load AGPGART into the kernel
at boot up). Default: 3 (the default was 1 until after
1.0-1251).Röviden arról van szó, hogy a 0-val kikapcsolhatod az AGP használatát (ha stabilitási gondjaid vagy hasonlók vannak)
1-el a driverbe épített AGP támogatást használja,
2-vel pedig a linuxodban lévõ AGPGART-ot.
3-al elõször megpróbálja a linux, majd a saját támogatását, ha az elsõ nem megy.Most, hogy így mondod, a 3-as az alapbeállítás ha kihagyod ezt a sor, szóval majd kiveszem én is, és megnézem 😀 . Egyébként a leírásban benne van, hogy milyen chipseteket támogat a driver alapból (http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-3123/README).
Rengeteg opció van még itt, érdemes kicsit átnézni. Pl ha valaki nem szeretné mindig az Nvidia logót megcsodálni induláskor, az beírhatja az
Option „NoLogo” „true”
sort.Legjobbakat.
ooO–(LESLIE)–Ooo
Egyetertek az elottem szoloval.
Esetleg ha mazohista vagy, probalkozhatsz a twm, fwwm, mel is.Udv :Laci
A Mozzilla képe 640×480-ban jobb lett (15″ monitoron). 800×600 alatt (17″ monitoron) mind a Mozzilla, mind az OpenOffice.org betûi elég olvashatatlanak még mindig (semmi változás). Egyéb ötletek ?
Köszönöm a hasznos információkat, még ma ki is próbálom amiket írtál!
Van, de szerintem nem mutatja az összes parancsot, meg csak kiírja, hogy milyen parancsok vannak, de azt nem írja, hogy mire való az adott parancs.
A help dolog azoknak való, akik azért már tudnak valamit. Nekem mindenképpen kell valamilyen doksi, amibõl elõbbre juthatok. 🙁Szia!
A Makefile vmi baját legegyszerûbben úgy lehet orvosolni, hogy az ember elolvassa a valamilyen Makefilet, aztán megpróbálja valahogy valahol futtatni, ekkor elolvassa a valamilyen hibaüzenetet, beállít vmit, aztán ha nem sikerül megoldani, akkor valahol valahogy segítséget kér. Ezek után kap egy valamilyen segítésget, aminek a lényege, hogy csinálni kell vele valamit. 😉
Szóval, ha pontosabban leírnád, hogy mi is a probléma, milyen makefile, mit ír ki, ki (manualice v. autamtikus) szerkesztette a Makefilet, stb.., akkor volna halvány esély a dolog megoldására.
Option „NvAGP” „1”
ez miert kell? Enelkul is mukodik nekem, de kivancsi lennek mit tud
(egy nem-regisztralt juzor)
Szia!
A grub menuben az apm=power-on helyett apm=power-off.
Legalabbis nekem igy mukodni szokott.Laci
hát elvileg ezzel kikapcsolnám az apm-et, de azért kipróbáltam:)
Sajnos tényleg nem mûködik 🙁
Más megoldás?
Nem létezik, hogy nem lehet megoldani Linux alatt, az a nyomorult Windows gond nélkül kezeli! -
SzerzőBejegyzés