admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,981-47,990 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: hangkártyák UHU-n #1893183
    admin
    Adminisztrátor

      Szia

      Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894267
      admin
      Adminisztrátor

        Szia!

        A grub menuben az apm=power-on helyett apm=power-off.
        Legalabbis nekem igy mukodni szokott.

        Laci

        Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894266
        admin
        Adminisztrátor

          Sziasztok!

          Milyen lehetõségek vannak még?
          Nagyon jó lenne:)

          Hozzászólás: Amit én szeretnék az UHU-linuxtól #1893778
          admin
          Adminisztrátor

            Na most válaszolok a saját levelemre. 🙂
            A fontok-probléma (úgy t?nik) megoldódott.
            Pontosabban a KDE 3 már nagyon profin tud fontokat
            integrálni a rendszerbe, menüb?l.

            Sziasztok. 😎

            Hozzászólás: CISCO doksit honnan??? #1894292
            admin
            Adminisztrátor

              Ha betelnetezel, nincs „help”?

              Hozzászólás: Problémák – vélemény #1893247
              admin
              Adminisztrátor

                /mnt alatt megtaláltam mindkettõt, CD-t ráadásul automount-ol

                Hozzászólás: Mandrake 9.0 telepítés és hibái… #1894125
                admin
                Adminisztrátor

                  Hát az nem nyerõ, ha automatikusan windows partíciót mountol fel /home-ként, de gondolom, hogy ezt késõbb azért meg lehet változtatni, de majd úgyis kiderül. A howto-t most is meg tudom írni, de nincs benne semmi ördöngõs. Ha meg késõbb írnám, akkor meg már rég nem is érdekelne, mert már sokkal többet fogsz tudni. Szóval ez az egész nem más csak partícionálási döntések, és a mount pointok meghatározása. (Szerintem egyébként nem szabadna, hogy a mountpointok összekeveredjenek, ha az ember installkor vagy késõbb jól állítja be.)
                  Tehát partícionálás nálam (20GB):
                  Méret* Típus* Mount point* Név (lin)* Név (win)
                  primary:
                  2GB* fat16* /home/[nev1]* /dev/hda1* c:
                  extended logical:
                  2GB* fat16* /home/[nev2]* /dev/hda5* d:
                  8GB* ntfs* -* /dev/hda6* e:
                  16MB* ext3* /boot* /dev/hda7* –
                  128MB* swap* -* /dev/hda8* –
                  xMB* ext3* /home* /dev/hda9* – (ez még jelenleg nem így van)
                  maradék* ext3* /* /dev/hda10* –

                  Ha feltételezzük, hogy a windowsig megvagy, és megvan a linux számára elõkészítetlen üres terület, akkor a linuxos partíciókat és mount pointokat installkor a Mandrake installerével nagyon könnyû kialakítani. Feltételezésem szerint nem lehet gond, hogy a /home partíció kicsi, ha megfelelõen jársz el a partícionálásnál, de majd fél év múlva kiderül. 🙂 Ha mégis, akkor szerintem az fstabban javítható a dolog.

                  Hozzászólás: Debian oktatas? #1894232
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Szia!

                    Bár elkanyarodunk a debian oktatástól, de szeretnék válaszolni a szoftverfejlesztéssel kapcsolatos gondolatokra. Magam is a szoftverfejlesztésbõl tudok minden hónapban egy keveset a tejbe aprítani. Ugyanakkor, akárhol dolgoztam eddig, fel sem merült, mint igény a windowstól eltérõ platform. Ennek okai alapvetõen a megrendelõn múlnak és nem a szoftverfejlesztõn. Tehát, ahol sz@r van ott veréb is van. Magyarul, ha igény lenne tömegesen pl. linux alá fejlesztésre, akkor elég hamar megjelenne szép számban az a fejlesztõi réteg, aki linux alatt ugyanolyan szépen (vagy kevésbé szépen) fejleszt, mint windows alatt. Példaként említeném a most futó projektünket, ahol a projektvezetõ kierõszakolta, hogy a windows mellett a linux is legyen célplatform, tehát crossplatform fejlesztés folyik, qt-vel. Ugyanakkor nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy a jelenlegi megrendelõi körben egyetlen olyan vevõ is akad, aki linuxon fogja futtatni az applikációt.

                    Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894265
                    admin
                    Adminisztrátor

                      konzolon: poweroff parancsot probald ki. (van 1-2 kapcsoloja is, ezt meg tudod nezni a manualjaban)

                      kipróbáltam, minden ugyanaz:
                      Flushing ide devices: hda hdb hdc hdd
                      Power down – és itt vár türelmesen

                      Már az idegeimre megy, mert csak úgy tudom kikapcsolni, ha újraindítom és a bootnál megnyomom a bekapcsoló gombot, sehogy másképp.

                      Hozzászólás: Mandrake 8.2 gondok #1894226
                      admin
                      Adminisztrátor
                      10 bejegyzés megtekintése - 47,981-47,990 / 49,394