Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia
Szia!
A grub menuben az apm=power-on helyett apm=power-off.
Legalabbis nekem igy mukodni szokott.Laci
Sziasztok!
Milyen lehetõségek vannak még?
Nagyon jó lenne:)Na most válaszolok a saját levelemre. 🙂
A fontok-probléma (úgy t?nik) megoldódott.
Pontosabban a KDE 3 már nagyon profin tud fontokat
integrálni a rendszerbe, menüb?l.Sziasztok. 😎
Ha betelnetezel, nincs „help”?
/mnt alatt megtaláltam mindkettõt, CD-t ráadásul automount-ol
Hát az nem nyerõ, ha automatikusan windows partíciót mountol fel /home-ként, de gondolom, hogy ezt késõbb azért meg lehet változtatni, de majd úgyis kiderül. A howto-t most is meg tudom írni, de nincs benne semmi ördöngõs. Ha meg késõbb írnám, akkor meg már rég nem is érdekelne, mert már sokkal többet fogsz tudni. Szóval ez az egész nem más csak partícionálási döntések, és a mount pointok meghatározása. (Szerintem egyébként nem szabadna, hogy a mountpointok összekeveredjenek, ha az ember installkor vagy késõbb jól állítja be.)
Tehát partícionálás nálam (20GB):
Méret* Típus* Mount point* Név (lin)* Név (win)
primary:
2GB* fat16* /home/[nev1]* /dev/hda1* c:
extended logical:
2GB* fat16* /home/[nev2]* /dev/hda5* d:
8GB* ntfs* -* /dev/hda6* e:
16MB* ext3* /boot* /dev/hda7* –
128MB* swap* -* /dev/hda8* –
xMB* ext3* /home* /dev/hda9* – (ez még jelenleg nem így van)
maradék* ext3* /* /dev/hda10* –Ha feltételezzük, hogy a windowsig megvagy, és megvan a linux számára elõkészítetlen üres terület, akkor a linuxos partíciókat és mount pointokat installkor a Mandrake installerével nagyon könnyû kialakítani. Feltételezésem szerint nem lehet gond, hogy a /home partíció kicsi, ha megfelelõen jársz el a partícionálásnál, de majd fél év múlva kiderül. 🙂 Ha mégis, akkor szerintem az fstabban javítható a dolog.
Szia!
Bár elkanyarodunk a debian oktatástól, de szeretnék válaszolni a szoftverfejlesztéssel kapcsolatos gondolatokra. Magam is a szoftverfejlesztésbõl tudok minden hónapban egy keveset a tejbe aprítani. Ugyanakkor, akárhol dolgoztam eddig, fel sem merült, mint igény a windowstól eltérõ platform. Ennek okai alapvetõen a megrendelõn múlnak és nem a szoftverfejlesztõn. Tehát, ahol sz@r van ott veréb is van. Magyarul, ha igény lenne tömegesen pl. linux alá fejlesztésre, akkor elég hamar megjelenne szép számban az a fejlesztõi réteg, aki linux alatt ugyanolyan szépen (vagy kevésbé szépen) fejleszt, mint windows alatt. Példaként említeném a most futó projektünket, ahol a projektvezetõ kierõszakolta, hogy a windows mellett a linux is legyen célplatform, tehát crossplatform fejlesztés folyik, qt-vel. Ugyanakkor nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy a jelenlegi megrendelõi körben egyetlen olyan vevõ is akad, aki linuxon fogja futtatni az applikációt.
konzolon: poweroff parancsot probald ki. (van 1-2 kapcsoloja is, ezt meg tudod nezni a manualjaban)
kipróbáltam, minden ugyanaz:
Flushing ide devices: hda hdb hdc hdd
Power down – és itt vár türelmesenMár az idegeimre megy, mert csak úgy tudom kikapcsolni, ha újraindítom és a bootnál megnyomom a bekapcsoló gombot, sehogy másképp.
-
SzerzőBejegyzés