admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 47,991-48,000 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Számlázás KDE alatt #1894286
    admin
    Adminisztrátor

      Igen már én is találtam…
      pl. UNIT 1.1 http://www.unit.hu

      Hozzászólás: Számlázás KDE alatt #1894285
      admin
      Adminisztrátor

        van, pl a laisoft, de van tobb is

        Hozzászólás: Redhat 8.0 Gnome Menu Szerkesztés??? #1894201
        admin
        Adminisztrátor

          jah és ha olyat vki talál hogy hol lehet a desktop ikonokat méretezni pls írja meg:) thx

          Hozzászólás: Redhat 8.0 Gnome Menu Szerkesztés??? #1894200
          admin
          Adminisztrátor

            hi
            asszem el/megtaláltam ,de lehet te nem erre gondoltál:( mindenesetre nézd meg: gnome menu / extras / system tools / konfiguráció szerkesztõ

            Hozzászólás: Mandrake 8.2 gondok #1894223
            admin
            Adminisztrátor

              Videokártyára gyanakszok, régebben nekem olyan gomdjaim voltak, hogy ablak mozgatás közben eltünedeztek az ablak rászei, fehér szeméttel lett tele az asztal, szóval videókártya driverre gyanakszok…

              Hozzászólás: UHU és WINE #1892707
              admin
              Adminisztrátor

                Hali!

                Mohaa-val szerettem volna linux alatt játszani. ezért feltelepítettem a winex-et a winex_2.1-1_i386.deb fájlból. El is indul a játék, látom a menüt, mindent tudok álltgatni, mikor elindítom, szép lassan elindul a piros csík az alján majd mikor belépne, akkor kilép a linuxba, megváltoztatva a felbontást is.
                Miért van ez? Mit lehet vele csinálni?

                Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894264
                admin
                Adminisztrátor

                  konzolon: poweroff parancsot probald ki. (van 1-2 kapcsoloja is, ezt meg tudod nezni a manualjaban)

                  Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894263
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Elfelejtettem a lényeget, kikapcsolás a Gnome2 alatt, menübõl történt.

                    Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894262
                    admin
                    Adminisztrátor

                      és most õrülök meg!

                      Minden beforgatva ahogy kell, ps auxnál megjelenik a kapmd, magyarán fut, de mégsem kapcsolja ki a gépet!

                      Ez a finish:

                      Halting system
                      Flushing ide devices: hda hdb hdc hdd
                      Power down

                      és ez a szöveg vigyorog rám továbbra is, ahelyett, hogy kikapcsolná 😡

                      Mit tehetek még vele?

                      Ez a Grub tartalma most és a Sajat munka az általam elkövetett:
                      # grub.conf generated by anaconda
                      #
                      # Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file
                      # NOTICE: You do not have a /boot partition. This means that
                      # all kernel and initrd paths are relative to /, eg.
                      # root (hd0,0)
                      # kernel /boot/vmlinuz-version ro root=/dev/hdb1
                      # initrd /boot/initrd-version.img
                      #boot=/dev/hdb
                      default=0
                      timeout=5
                      splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz
                      title Sajat munka
                      root (hd0,0)
                      kernel /boot/bzImage ro root=/dev/hdb1 hdc=ide-scsi apm=on
                      title Red Hat Linux (2.4.18-14)
                      root (hd0,0)
                      kernel /boot/vmlinuz-2.4.18-14 ro root=LABEL=/ hdc=ide-scsi apm=power-on
                      initrd /boot/initrd-2.4.18-14.img
                      title DOS
                      rootnoverify (hd1,0)
                      chainloader +1

                      Hozzászólás: Kernelfordítás utáni hiba #1894261
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Ha nem a kernelbe fixen forgattad be az APM drivert, hanem modulba es be van toltve, akkor a ps aux (process lista) kimeneten szereplnie kellene a  kapmd -nek.  Ha nincs ez a modul betoltve, akkor  modprobe apm .  
                        Mivel probaltad leallitani? poweroff
                        CSaba

                        APM (APM_REAL_MODE_POWER_OFF) – nem volt beforgatva még modulba sem :casstet:
                        Most fordul újra a kernel 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 47,991-48,000 / 49,394