Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Grubot én sem, de ki akartam próbálni, XP esetén nincs hibaüzenet, egyszerûen nem csinál semmit?
Kernelt újrafordítottam, azóta minden oké, kivéve a gép leállítását. Egyszerûen nem hajlandó kikapcsolni az ATX-es tápot, pedig a régi SuSE 7.3 megcsinálta régen, mi lehet a gond?
Akkor erre tudok válaszolni 🙂
A home partíció nem baj , ha kicsi, mert akkor egy windows partíciót rendel hozzá, méghozzá a legutolsót a sorrendben.
Amit kigondoltál nem rossz, nekem ez meg is valósult akaratom ellenére, csak ha ezt tudom akkor még azt a 360 Mb-ot sem adom mellé, hanem akko lenne egy gyökér 500MB swap és a többi (/home) meg mount…Ha megcsinálod, ígérd meg, hogy leírod a how to-ját!
Szia!
Az /etc/fstab az az állomány, ahol a rendszer letárolja, hogy milyen eszközök (partíciók v. driveok) milyen mount pointtal kerüljenek automatikusan becsatolásra. Az állomány alapvetõen a mount parancs opcióit tartalmazza (minden sor egy eszköz, és minden eszközhöz fel vannak sorolva az oopciók), amikrõl legegyszerûbben a „man mount” ill. „cat /etc/fstab” paranccsal tudsz információt szerezni. A mount/umount parancs természetesen bármikor kiadható konzolról. Bizonyos eszközök mountolásához rootnak kell lenned. Tehát egy-egy eszköz/partíció kézzel is felmountolható, sõt a legtöbb disztribúción az eltávolítható eszközöket kézzel kell mountolni/unmountolni. Ugyanakkor ez lehetõséget ad természetesen hibakeresésére tesztelésre is. A megfelelõ állapotot utána pedig fel lehet vezetni az fstabbba, ha szükséges.
Ezek az információk egyébként összeszedetten elérhetõk egy jobb általános linux könyvben. Pl. a Mandrake disztribúcióban benne van a Paul Sheer könyv elektronikus formában. Igazán jó könyv, érdemes „lapozgatni”.
A /home partíció alapvetõen nem szabadna, hogy kicsi legyen, hiszen ezzel lekorlátozod a felhasználókhoz tartozó adatok tárolási helyét.
Dávid!
köszi!
Ránéznél a Grub beállításaira (szerintem a kernel jó), hátha csak ez a gond?
Az XP sem indul innen (dha1-en van)# grub.conf generated by anaconda
#
# Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file
# NOTICE: You do not have a /boot partition. This means that
# all kernel and initrd paths are relative to /, eg.
# root (hd0,0)
# kernel /boot/vmlinuz-version ro root=/dev/hdb1
# initrd /boot/initrd-version.img
#boot=/dev/hdb
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz
title Red Hat Linux (2.4.18-14)
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.4.18-14 ro root=LABEL=/ hdc=ide-scsi apm=power-on
initrd /boot/initrd-2.4.18-14.imgtitle Sajat munka
root (hd0,0)
kernel /boot/bzImage ro root=/dev/hdb1 apm=power-ontitle XP
rootnoverify (hd1,0)
chainloader +1Az érdekelne, hogy ezek után megpróbáltad-e az /etc/fstab szerkesztésével vagy kézzel való mountolással a hibát helyrehozni. Nekem ez azért lenne fontos, mert én pontosan egy elég kicsi /home partíció kialakítását tervezem.
Bemásolom ide a scriptjeimet, amivel nekem mûködik a visszahávás. Ez viszont még nem jelenti azt, hogy neked is fog. Lehet, hogy egy-két apróságot meg kell majd változtatnod.
Boccccs!
Elfelejtettem azzal kezdeni, hogy KVégre sikerült letöltenem.
Nekem ez a könyv megvan, de ebben sem találtam választ. (Lehet rosszul kerestem!)A Winfos a hálózati meghajtó csatolásánál, a /HOME paraméternél nem a passwd-bõl veszi ki a felhasználó home-jának az útvonalát?
Mert ha igen, akkor miért van az, hogy ha valakinek a home-ja a /home-ban van, akkor megtalálja a könyvtárat, ha meg a /home/[csoport név]-ben van akkor nem?
Vagy esetleg az smb.conf [homes]-ából veszi a /HOME elérési útját? Akkor viszont lehet-e, és ha igen, akkor hogyan ennek a [homes]-nak két útvonalat megadni?Meg kell jegyezni, altalanos problema, hogy tul keves adatot irtok le a segitsegkero uzenetekben arrol, hogy mit hasznaltok. Az nem eleg, hogy ilyen meg olyan Linux disztrib – az is kell, hogy milyen program produkalja a hibat, milyen verzio, stb. Legyetek bobeszedubbek.
-
SzerzőBejegyzés