admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,021-48,030 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake 9.0 telepítés és hibái… #1894120
    admin
    Adminisztrátor

      Szia!

      🙂 Hát az igazság az , hogy én vagyok a tipikus „kezdõ”.Nem ismerem még a linuxot, de mindent elkövetek, hogy változtassak a jelenlegi tudásomon.

      Nem tudtam „kézzel” megoldani, mert amikor újraindítottam failsafe módban és kiválasztottam a szerkesztõ (?) maitance módot, akkor

      Hozzászólás: Mandrake 9.0 telepítés és hibái… #1894119
      admin
      Adminisztrátor

        Hát erre nem gondoltam volna, hogy a 380MB kevés. Az pedig nagyon helyes, hogy TE javítottad ki és nem a Mandrake. 😀

        Ezek szerint kézzel sem tudtad a mountolást helyrehozni?

        Hozzászólás: Problémák – vélemény #1893246
        admin
        Adminisztrátor

          Hi!

          – Gond (hibajelzés) nélkül feltelepítettem az UHU-t, szóló gép lévén hálózati dolgokat nem kértem (ez lehet, hogy hiba volt?)
          1. CD-RW, és DVD-ROM nem elérhetõ (/dev/cdrom bejegyzés is üresnek látszik) Ezeket hogyan tudom használni?
          2. FAT32-s partíciók nem látszanak, hol és hogyan tudom õket mount-olni (pláne automatikusan)?

          A gép felépítése (szerintem) :
          1. IDE vezérlõ /ATA33
          HDA – CD-RW
          HDB – DVD
          2. IDE vezérlõ /ATA66
          HDE1 – w98SE (+MBR-ben grub) //bios-ban HDD3
          HDF1 – UHU swap
          HDF2 – UHU
          HDF3 – FAT32
          HDG1 – FAT32 (mobil-rack)

          ez egy abit, 8 IDE egységet (2 vezérlõvel) kezelõ alaplap

          Hozzászólás: Mandrake 8.2 gondok #1894220
          admin
          Adminisztrátor

            Szia!

            Milyen ablakkezelõt ill. grafikus felületett használsz? Próbáltad többel is? Próbáltad a grafikus felületet beállításait?
            Bocs, ha triviálisak lennének a kérdések, de ez nem derült ki, abból, amit írtál.

            Hozzászólás: xmms-ben az elején lassú a zenebetöltés… #1894081
            admin
            Adminisztrátor

              Az mplayer tényleg király, nagyon jó!
              Kár, hogy a modemem vásárlása elött nem tudtam arról, ami miatt most szívok…
              UHU alól szeretnék netezni Help!!!!!!!

              Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893729
              admin
              Adminisztrátor

                Ja és még valami!

                Ha ezek után mahinálsz valamit a Mandrake Control Centerben a felbontás meg a színek közelében, akkor az szépen elrontja az olyan jól megírt XF86Config-4 file-t, vagyis az elõzõekben átírt „nvidia” stb sorokat.
                Nekem legalábbis 8.2-nél mindig ez volt, most meg inkább nem próbálom ki. 😉


                ooO–(LESLIE)–Ooo


                Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893728
                admin
                Adminisztrátor

                  Jó napot, jó szurkolást mindenkinek!

                  Csak azért írok, mert én is eleget okoskodtam NVidia TV-out ügyben itthon, és hátha mást is érdekel.

                  Hozzászólás: Linux & Win98 segitsetek please #1894241
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Sziasztok!

                    A kovetkezo problemam lenne:
                    Jelenleg meg Win98 felhasznalo vagyok, de mar kozel all hozzam a Linux. Mar tobb probalkozasom volt a Suse es a Mandrake, valamint mas linuxokkal. Idaig a Win98 melle vagy helyett telepitettem a linuxot, viszont most uj helyzet allt elo. Vettem egy uj vinyot, amit kiveheto rekbe szereltem a gepbe. Mivel azt olvastam tobb helyen is, hogy a kezdok hasznaljak a Mandrake Linuxot, igy letoltottem az eppen aktualis valtozatat.

                    Szeretnem ugy telepiteni a rendszert, hogy a Linux a D: vinyon legyen. Ez meg nem is lenne gond. A problemam ott kezdodik, hogy neha ezt a vinyot hurcolasznam magammal, es nem mindig van a gepben. Ha pedig kiveszem, akkor a Lilo nem indul el, tehat a Win98 sem.

                    Jelenleg ott tartok, hogy a D: vinyom kette osztottam. A fele FAT32, a masik fele Linuxos particio lett. Igy kb. 10 GB hely van a linuxnak. Most kovetkezne a telepietes. Hogyan lepjek tovabb?

                    A segitseget elore is koszonom.

                    Udv,
                    Alex

                    Hozzászólás: Debian oktatas? #1894228
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szerintem az elöbb felvetett témán kívül el kellene kezdenie a Linuxos társadalomnak egy olyan jellegü átfogó dokumentáción, vagy nevezzük akárminek, amit le lehetne tenni kis hazánkban is a kormányzatok asztalára. Ugyanis Magyarországon is a kormányzati szféra szinte virágoztatja a Microsoft -ot és szép summákkal járul BillyBoy éves bevételeinek gyarapításához, természetesen valamennyi dolgos magyar állampolgár lecsekkolt adójából, holott ezeknek a pénzeknek jobb helye lenne mondjuk az egészségügyben, de még említhetnék helyeket és biztosan Ti is tudnátok párat említeni.

                      Az a védekezés, miszerint „minden a Windowshoz van fejlesztve” és ezért használjuk ezt, meg hogy ehhez van support, mert fizetünk érte… szerintem csak egy kamu duma. Rengeteg közigazgatási irodában csupán szövegszerkesztésre használják a számítógépet, ahol meg nem ott szerintem egy normális programozó lazán meg tudná írni Linux alá is a szoftvereket, amik kiváltanák a Windowsos változatot és szerintem annak a pénznek a töredékébõl meglennének, amit elviekben egy évben Windows Szoftverek licenszelési díjaként kicsengetnek BillyBoy cége irányába.

                      Hozzászólás: SuSE Linux #1894054
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Egy kérdés:
                        8.0-ás Suserõl lehet online updatelni 8.1-esre?

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,021-48,030 / 49,394