Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia!
🙂 Hát az igazság az , hogy én vagyok a tipikus „kezdõ”.Nem ismerem még a linuxot, de mindent elkövetek, hogy változtassak a jelenlegi tudásomon.
Nem tudtam „kézzel” megoldani, mert amikor újraindítottam failsafe módban és kiválasztottam a szerkesztõ (?) maitance módot, akkor
Hát erre nem gondoltam volna, hogy a 380MB kevés. Az pedig nagyon helyes, hogy TE javítottad ki és nem a Mandrake. 😀
Ezek szerint kézzel sem tudtad a mountolást helyrehozni?
Hi!
– Gond (hibajelzés) nélkül feltelepítettem az UHU-t, szóló gép lévén hálózati dolgokat nem kértem (ez lehet, hogy hiba volt?)
1. CD-RW, és DVD-ROM nem elérhetõ (/dev/cdrom bejegyzés is üresnek látszik) Ezeket hogyan tudom használni?
2. FAT32-s partíciók nem látszanak, hol és hogyan tudom õket mount-olni (pláne automatikusan)?A gép felépítése (szerintem) :
1. IDE vezérlõ /ATA33
HDA – CD-RW
HDB – DVD
2. IDE vezérlõ /ATA66
HDE1 – w98SE (+MBR-ben grub) //bios-ban HDD3
HDF1 – UHU swap
HDF2 – UHU
HDF3 – FAT32
HDG1 – FAT32 (mobil-rack)ez egy abit, 8 IDE egységet (2 vezérlõvel) kezelõ alaplap
Szia!
Milyen ablakkezelõt ill. grafikus felületett használsz? Próbáltad többel is? Próbáltad a grafikus felületet beállításait?
Bocs, ha triviálisak lennének a kérdések, de ez nem derült ki, abból, amit írtál.Az mplayer tényleg király, nagyon jó!
Kár, hogy a modemem vásárlása elött nem tudtam arról, ami miatt most szívok…
UHU alól szeretnék netezni Help!!!!!!!Ja és még valami!
Ha ezek után mahinálsz valamit a Mandrake Control Centerben a felbontás meg a színek közelében, akkor az szépen elrontja az olyan jól megírt XF86Config-4 file-t, vagyis az elõzõekben átírt „nvidia” stb sorokat.
Nekem legalábbis 8.2-nél mindig ez volt, most meg inkább nem próbálom ki. 😉
ooO–(LESLIE)–Ooo
Jó napot, jó szurkolást mindenkinek!
Csak azért írok, mert én is eleget okoskodtam NVidia TV-out ügyben itthon, és hátha mást is érdekel.
Sziasztok!
A kovetkezo problemam lenne:
Jelenleg meg Win98 felhasznalo vagyok, de mar kozel all hozzam a Linux. Mar tobb probalkozasom volt a Suse es a Mandrake, valamint mas linuxokkal. Idaig a Win98 melle vagy helyett telepitettem a linuxot, viszont most uj helyzet allt elo. Vettem egy uj vinyot, amit kiveheto rekbe szereltem a gepbe. Mivel azt olvastam tobb helyen is, hogy a kezdok hasznaljak a Mandrake Linuxot, igy letoltottem az eppen aktualis valtozatat.Szeretnem ugy telepiteni a rendszert, hogy a Linux a D: vinyon legyen. Ez meg nem is lenne gond. A problemam ott kezdodik, hogy neha ezt a vinyot hurcolasznam magammal, es nem mindig van a gepben. Ha pedig kiveszem, akkor a Lilo nem indul el, tehat a Win98 sem.
Jelenleg ott tartok, hogy a D: vinyom kette osztottam. A fele FAT32, a masik fele Linuxos particio lett. Igy kb. 10 GB hely van a linuxnak. Most kovetkezne a telepietes. Hogyan lepjek tovabb?
A segitseget elore is koszonom.
Udv,
AlexSzerintem az elöbb felvetett témán kívül el kellene kezdenie a Linuxos társadalomnak egy olyan jellegü átfogó dokumentáción, vagy nevezzük akárminek, amit le lehetne tenni kis hazánkban is a kormányzatok asztalára. Ugyanis Magyarországon is a kormányzati szféra szinte virágoztatja a Microsoft -ot és szép summákkal járul BillyBoy éves bevételeinek gyarapításához, természetesen valamennyi dolgos magyar állampolgár lecsekkolt adójából, holott ezeknek a pénzeknek jobb helye lenne mondjuk az egészségügyben, de még említhetnék helyeket és biztosan Ti is tudnátok párat említeni.
Az a védekezés, miszerint „minden a Windowshoz van fejlesztve” és ezért használjuk ezt, meg hogy ehhez van support, mert fizetünk érte… szerintem csak egy kamu duma. Rengeteg közigazgatási irodában csupán szövegszerkesztésre használják a számítógépet, ahol meg nem ott szerintem egy normális programozó lazán meg tudná írni Linux alá is a szoftvereket, amik kiváltanák a Windowsos változatot és szerintem annak a pénznek a töredékébõl meglennének, amit elviekben egy évben Windows Szoftverek licenszelési díjaként kicsengetnek BillyBoy cége irányába.
Egy kérdés:
8.0-ás Suserõl lehet online updatelni 8.1-esre? -
SzerzőBejegyzés