admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,081-48,090 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake 9.0 telepítés és hibái… #1894116
    admin
    Adminisztrátor

      Még egy gondolat:

      Kezdõknek a Mandrake ajánlott, legalábbis ez az általános ismérv.

      De ez már kezd olyan lenni, mint a „mazsolák”-nál a trabant, aki trabival megtanul szabályosan részt venni a közlekedésben , annak a 600 merci megváltás lesz.

      Hát kb. ilyen a Mandrake is….:)

      Hozzászólás: UHU inditolemez utolag? #1893302
      admin
      Adminisztrátor

        Nos megprobaltam en is a fenti trukkot, de  boot lemez cimen egy teljesen ures lemezt krealt!!!

        Udv!

        Nemtom, a fenti leirasombol kiderul-e de bootlemezt nekem se sikerult mind a mai napig csinalni. Kiir ugyan valamit a lemezre, de arrol nem bootol. Marmint hogy kiir valamit, azt onnan gondolom, hogy eleg soka matat a lemezzel. Igaz, linux alol nem probaltam meg visszaolvasni… W2k-t nem ismerem, nem ertem, miert lassul le. Elvileg aZ uhu mas particion van, mi koze hozza? Marad a grub 🙁

        Egyebkent nem tudom, mi a velemenyetek, de szerintem az uhu szép-szép, csak nem használható. Nekem példul amikor felcsatolta a cd-t valami irdatlanul hosszu nevet adottneki: a meghajto gyari nevet, tipusszamat tán meg a sorozatszamat is!!! Tök hosszu volt, es nem tudtam atnevezni. Vagy ez debian-os hagyomany? Sajna csak redhat-on van tapasztalatom. A nyomtatot se lehet beallitani… Nem igazan tetszik 🙁 Viszont pozitivum, hogy a grafikus kartyat felismerte(geforce2mx400) es kezelni is jol tudja, meg az alaplapra integralt hangkartyat is…
        Azt hiszem, az uhu meg gyermekcipoben jar. Van meg mit javitani

        Hozzászólás: Nincs hang #1894170
        admin
        Adminisztrátor

          Szia!

          1.Minden kartya Plug & Play ?

          2. latogass el a http://www.balintlaszlo.ini.hu-ra, ott van egy leiras. Ha mindent megcsinalsz, akkor az x is magyar fontokat hasznal.

          Laci

          Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893709
          admin
          Adminisztrátor

            Newman , akkor már gyanítom , hogy valami gond van, mivel eddig kotta ugyanezt csináltam és a kernel -nél kiadott make parancsra incompatyble system , misssing binary operator ‘)’ stb. írt ki, megnéztem a telepítõ cuccosban a leírásokat ez a hiba üzenet nem szerepel, pedig õk is írtak jó párat…….

            Elképzelni nem tudom mi a franc a baja……..mindem fel van telepítve fullosan, megvan minden ott ahol annak kell lenni és mégsem……?!

            Nem tudok rájönni….

            Hozzászólás: Nvidia #1894150
            admin
            Adminisztrátor

              Szia!

              Egyreszt apt-get install kernel-headers-2.4.18-bf24, illetve amilyen verzioju kerneled van.
              Masreszt ln -s /usr/src/kernel-headers-2.4.18-bf24 /usr/src/linux

              Igy mar mennie kell

              Laci

              Ui: Ha nem tudod milyen kerneled van, akkor uname -r

              Hozzászólás: xmms-ben az elején lassú a zenebetöltés… #1894080
              admin
              Adminisztrátor

                kiadom szépen a parancsot:
                rpm -i hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh.i686.rpm
                erre ez a válasz: 🙁
                error: failed dependencies:
                pciutils is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh
                /bin/sh is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh
                /bin/sh is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh
                /bin/sh is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh

                Pedig egy csomo hasznos utmutatást elolvastam már, de mindegyik azzal kezdi –] rpm -i, vagy rpm -Uvh (ez se megy).
                Na megyek aludni hétfõn folytatom, adig meló a nyaralóban.

                Hozzászólás: xmms-ben az elején lassú a zenebetöltés… #1894079
                admin
                Adminisztrátor

                  Szasz Kovi!
                  Remélem nem megyek még az idegeidre…
                  Az Mplayer driverét átálítottm x11/xv-re, bekapcsoltam a direct renderinget, így az összes filmem megy, csak egy szagat !! 🙂 Ismét hála és köszönet, mesteremnek !
                  A Mplayer a video cd-ket nem kezeli !? (én nem tudtam elinditani vele) Végülis ez nem is fontos …
                  Egy nagy segítségre azonban szükségem lenne…
                  Softmodemet vettem, azt kéne beállítanom UHU alatt, elolvastam erröl egy topicot, de nekem nem sikerül az rpm-mel bánni..
                  Az rpm-es csomagot hova másoljam, a win particióból a rpm -i nev.rpm parancs kiadása elött?
                  Miért nem megy nekem ez az rpm -i azt a hibaüzenetet írja ki hogy:
                  (át kell mennem UHUba, ott még nincs net 🙁 )

                  Hozzászólás: UHU linux és a GPRS internet #1893849
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Hi

                    Tehát: http://www.root.hu/cikk/2007/gprs_linux.tar.gz-rõl töltsd le a scriptcsomagot,
                    $su root
                    csomagold ki a /etc/ppp/-be.
                    Utána: minden connectkor:
                    $su root
                    #pppd file /etc/ppp/gprs

                    ennyi. jól mux, most is így vagyok fent.

                    bye schawo voltam

                    Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893708
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hali

                      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893707
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Na csináltam egy kis rendszerösszeomlást (részben direkt, hogy mit bír a cucc 😎 . Hát nem sokat…. vagy csak tudtam hova nyúljak?? 😀 )

                        Na szóval újrahúztam az MDK 9-et, most már egy kicsit másképp, mint elõtte, és elsõ indítás után egybõl feltettem az nvidiát. ELS

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,081-48,090 / 49,394