Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Még egy gondolat:
Kezdõknek a Mandrake ajánlott, legalábbis ez az általános ismérv.
De ez már kezd olyan lenni, mint a „mazsolák”-nál a trabant, aki trabival megtanul szabályosan részt venni a közlekedésben , annak a 600 merci megváltás lesz.
Hát kb. ilyen a Mandrake is….:)
Nos megprobaltam en is a fenti trukkot, de boot lemez cimen egy teljesen ures lemezt krealt!!!
Udv!
Nemtom, a fenti leirasombol kiderul-e de bootlemezt nekem se sikerult mind a mai napig csinalni. Kiir ugyan valamit a lemezre, de arrol nem bootol. Marmint hogy kiir valamit, azt onnan gondolom, hogy eleg soka matat a lemezzel. Igaz, linux alol nem probaltam meg visszaolvasni… W2k-t nem ismerem, nem ertem, miert lassul le. Elvileg aZ uhu mas particion van, mi koze hozza? Marad a grub 🙁
Egyebkent nem tudom, mi a velemenyetek, de szerintem az uhu szép-szép, csak nem használható. Nekem példul amikor felcsatolta a cd-t valami irdatlanul hosszu nevet adottneki: a meghajto gyari nevet, tipusszamat tán meg a sorozatszamat is!!! Tök hosszu volt, es nem tudtam atnevezni. Vagy ez debian-os hagyomany? Sajna csak redhat-on van tapasztalatom. A nyomtatot se lehet beallitani… Nem igazan tetszik 🙁 Viszont pozitivum, hogy a grafikus kartyat felismerte(geforce2mx400) es kezelni is jol tudja, meg az alaplapra integralt hangkartyat is…
Azt hiszem, az uhu meg gyermekcipoben jar. Van meg mit javitaniSzia!
1.Minden kartya Plug & Play ?
2. latogass el a http://www.balintlaszlo.ini.hu-ra, ott van egy leiras. Ha mindent megcsinalsz, akkor az x is magyar fontokat hasznal.
Laci
Newman , akkor már gyanítom , hogy valami gond van, mivel eddig kotta ugyanezt csináltam és a kernel -nél kiadott make parancsra incompatyble system , misssing binary operator ‘)’ stb. írt ki, megnéztem a telepítõ cuccosban a leírásokat ez a hiba üzenet nem szerepel, pedig õk is írtak jó párat…….
Elképzelni nem tudom mi a franc a baja……..mindem fel van telepítve fullosan, megvan minden ott ahol annak kell lenni és mégsem……?!
Nem tudok rájönni….
Szia!
Egyreszt apt-get install kernel-headers-2.4.18-bf24, illetve amilyen verzioju kerneled van.
Masreszt ln -s /usr/src/kernel-headers-2.4.18-bf24 /usr/src/linuxIgy mar mennie kell
Laci
Ui: Ha nem tudod milyen kerneled van, akkor uname -r
kiadom szépen a parancsot:
rpm -i hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh.i686.rpm
erre ez a válasz: 🙁
error: failed dependencies:
pciutils is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh
/bin/sh is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh
/bin/sh is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rh
/bin/sh is needed by hsflinmodem-5.03.03.L3mbsibeta02093000k2.4.9_34-1rhPedig egy csomo hasznos utmutatást elolvastam már, de mindegyik azzal kezdi –] rpm -i, vagy rpm -Uvh (ez se megy).
Na megyek aludni hétfõn folytatom, adig meló a nyaralóban.Szasz Kovi!
Remélem nem megyek még az idegeidre…
Az Mplayer driverét átálítottm x11/xv-re, bekapcsoltam a direct renderinget, így az összes filmem megy, csak egy szagat !! 🙂 Ismét hála és köszönet, mesteremnek !
A Mplayer a video cd-ket nem kezeli !? (én nem tudtam elinditani vele) Végülis ez nem is fontos …
Egy nagy segítségre azonban szükségem lenne…
Softmodemet vettem, azt kéne beállítanom UHU alatt, elolvastam erröl egy topicot, de nekem nem sikerül az rpm-mel bánni..
Az rpm-es csomagot hova másoljam, a win particióból a rpm -i nev.rpm parancs kiadása elött?
Miért nem megy nekem ez az rpm -i azt a hibaüzenetet írja ki hogy:
(át kell mennem UHUba, ott még nincs net 🙁 )Hi
Tehát: http://www.root.hu/cikk/2007/gprs_linux.tar.gz-rõl töltsd le a scriptcsomagot,
$su root
csomagold ki a /etc/ppp/-be.
Utána: minden connectkor:
$su root
#pppd file /etc/ppp/gprsennyi. jól mux, most is így vagyok fent.
bye schawo voltam
Hali
Na csináltam egy kis rendszerösszeomlást (részben direkt, hogy mit bír a cucc 😎 . Hát nem sokat…. vagy csak tudtam hova nyúljak?? 😀 )
Na szóval újrahúztam az MDK 9-et, most már egy kicsit másképp, mint elõtte, és elsõ indítás után egybõl feltettem az nvidiát. ELS
-
SzerzőBejegyzés