admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,091-48,100 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 8.0 +adsl #1893835
    admin
    Adminisztrátor

      Na itt van részletesen:
      Elõször állítsd be a hálókártyát, mindenképpen kapcsold ki a dhcp-t, és írj be egy akármilyen blabla ip címet pl: 192.25.4.5, ez is megteszi, nyugi ez az ip cím csak a kártya azonosítására szolgál, a neten nem ez lesz az ip címed.
      Utánna jöhet a net beállítás,
      név: felhasználó@szolgáltató.hu
      jelszó: a jelszód.
      a készenléti idõt javaslom írd át 0-ra, mert akkor nem bontja automatikusan a vonalat.
      csatlakozni mindíg a kinternettel kell, a tálcán az óra mellett megjelenõ ikonra kell kattintani, és már mennie kell.

      u.i.: egyébként tényleg jobb lenne ha megmondanád mi nem megy…

      silent

      Hozzászólás: Problema ezerrel #1894134
      admin
      Adminisztrátor

        Szia !

        Elso korben ne kinlodj a kernelforditassal. Ugyan nem bonyolult, de mire kitalalod, milyen modulok kellenek, addigra beleoszulsz. :)) (Azert ennyire nem rossz a helyzet, csak gonoszkodtam.)

        A legegyszerubb, ha felteszel egy gyari kernelt
        dpkg -l kernel-image*
        ez kiirja, hogy mi a valasztek
        Javaslom a 2.4.18-xxx kernelt, ahol xxx a processzor tipus
        innentol dpkg -i kernel-image-2.4.18-xxx

        A forvarding:

        #!/bin/sh
        echo „Internet megosztás indítása…”
        # Kimeno eth0 forgalom maszkolasa
        iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
        #

        Hozzászólás: Kernel forditas es hiba #1894132
        admin
        Adminisztrátor

          Hi en vagyok az a vendeg de mar regeltem magam
          please ha valaki vagja mert nagyon boszant
          mar harom napja sz* vele lassan mar mindent kiprobaltam
          please
          please
          please

          Hozzászólás: midnight commander #1894103
          admin
          Adminisztrátor

            itt: /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES
            de megoldodott a dolog, szintén nem egy okos linuxos huzással:
            leszedtem az mc-t, majd feltettem ujból, és már tudja
            valszleg az alapértelmezett kódlap kavarta meg valahogy
            köszönök mindennemû segitséget

            Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893706
            admin
            Adminisztrátor

              Na mingyá válazsolok bõvebben. Lenyomoztam közben mivel akad az nvidia driver: valamelyik MESA libraryvel – de nem kell õket levenni… Most megint rohanós hét, úgyhogy késõbb. Ciao.

              Hozzászólás: midnight commander #1894102
              admin
              Adminisztrátor

                Tehat be van allitva:

                LC_ALL=hu (+ a biztonsag kedveert kulon az LC_MESSAGES=hu is)
                LANG=hu
                NLSPATH=…ahol az mc.mo van…

                ?

                Pontosan hol van az mc.mo fajl?

                Hozzászólás: midnight commander #1894101
                admin
                Adminisztrátor

                  sajnos az is ott figyel a helyen

                  Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892694
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Hozzászólás: midnight commander #1894100
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Akkor pedig valszeg nem találja az mc.mo fájlt. Ezt a fájlt (???????????/locale/hu/LC_MESSAGES/mc.mo vagy ilyesmi, keress rá) tedd át a /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES helyre.
                      Ha nem találod, kiveheted az mc csomagjából is (magával az mc-vel).

                      Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893901
                      admin
                      Adminisztrátor
                      10 bejegyzés megtekintése - 48,091-48,100 / 49,394