Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na itt van részletesen:
Elõször állítsd be a hálókártyát, mindenképpen kapcsold ki a dhcp-t, és írj be egy akármilyen blabla ip címet pl: 192.25.4.5, ez is megteszi, nyugi ez az ip cím csak a kártya azonosítására szolgál, a neten nem ez lesz az ip címed.
Utánna jöhet a net beállítás,
név: felhasználó@szolgáltató.hu
jelszó: a jelszód.
a készenléti idõt javaslom írd át 0-ra, mert akkor nem bontja automatikusan a vonalat.
csatlakozni mindíg a kinternettel kell, a tálcán az óra mellett megjelenõ ikonra kell kattintani, és már mennie kell.u.i.: egyébként tényleg jobb lenne ha megmondanád mi nem megy…
silent
Szia !
Elso korben ne kinlodj a kernelforditassal. Ugyan nem bonyolult, de mire kitalalod, milyen modulok kellenek, addigra beleoszulsz. :)) (Azert ennyire nem rossz a helyzet, csak gonoszkodtam.)
A legegyszerubb, ha felteszel egy gyari kernelt
dpkg -l kernel-image*
ez kiirja, hogy mi a valasztek
Javaslom a 2.4.18-xxx kernelt, ahol xxx a processzor tipus
innentol dpkg -i kernel-image-2.4.18-xxxA forvarding:
#!/bin/sh
echo „Internet megosztás indítása…”
# Kimeno eth0 forgalom maszkolasa
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
#Hi en vagyok az a vendeg de mar regeltem magam
please ha valaki vagja mert nagyon boszant
mar harom napja sz* vele lassan mar mindent kiprobaltam
please
please
pleaseitt: /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES
de megoldodott a dolog, szintén nem egy okos linuxos huzással:
leszedtem az mc-t, majd feltettem ujból, és már tudja
valszleg az alapértelmezett kódlap kavarta meg valahogy
köszönök mindennemû segitségetNa mingyá válazsolok bõvebben. Lenyomoztam közben mivel akad az nvidia driver: valamelyik MESA libraryvel – de nem kell õket levenni… Most megint rohanós hét, úgyhogy késõbb. Ciao.
Tehat be van allitva:
LC_ALL=hu (+ a biztonsag kedveert kulon az LC_MESSAGES=hu is)
LANG=hu
NLSPATH=…ahol az mc.mo van…?
Pontosan hol van az mc.mo fajl?
sajnos az is ott figyel a helyen
Akkor pedig valszeg nem találja az mc.mo fájlt. Ezt a fájlt (???????????/locale/hu/LC_MESSAGES/mc.mo vagy ilyesmi, keress rá) tedd át a /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES helyre.
Ha nem találod, kiveheted az mc csomagjából is (magával az mc-vel). -
SzerzőBejegyzés