Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Modem gond!
Sziasz!
Enis felraktam az UHU-t, tegnap este pedig a modemet..
Szoval mikor a tarcsazot beallitod(enis csak kesobb vettem eszre..:)..) jobbra kilog a kepernyobol a beallito es pont ott van, hogy a modemed melik porton tevekenykedik….szoval addig nekem sem mukodott, de miutan az ablakot balra rancigaltam es beallitottam a com2 portot (nekem ott a modemem) utana tarcsazott mint egy kisangyal, es a netet is kiprobaltam Mozillaval (persze beallitas utan!!!) az is tokkeletesen mukodott..Haaat…jooooo…munkat!
udv….green 🙂
Nekem az összes cucc hu
de nem magyar az mc :))Köszi David a választ,
Igen hál’ Istennek az ISDN kezd összeállni, bár tegnap nem volt idõm a NO CARRIER üzenettel bajlódni. Majd még köszörülöm egy kicsit.
Szóval arról van szó, hogy a mobilomat fel tudom hívni a kppp-vel, de a datanet betárcsázás közben (ATDT parancs után 3-4 mperccel) közli, hogy NO CARRIER. Ez csak azért fura, mert átváltok a SuSE-ra és ott rendesen megy ugyan az a betárcsázás. Egy dolgot nem találtam a Mdk9.0 beállítási lehetõségek között, az a SyncPPP kommunikáció. Lehet, hogy ehhez semmi köze, de mégsem találtam.A scanner ügyet azért gondoltam úgy, hogy esetleg dobozos támogatja, mert a „kedves” levelezõtársunk azt írta, hogy mindenkinek megy, ccsak nekem nem. Ahogy írtam nekem egy lekezelt ékes magyar hibaüzit küldd, ami arról szól, hogy „EZ A VERZI
Sziasztok!
Redhatban nem vagyok otthon, de debian alatt a /etc/environment fajlban tudod megmondani, hogy a rendszer mit hasznaljon.
Az enyemben csak ennyi talalhato:
LANG=hu_HU
LC_ALL=hu_HUEttol minden program az ISO-8859-2 kodolast hasznalja.
Nektek valoszinuleg ez igy nez ki: hu_HU.UTF-8 tehat ezt kene atirniLaci
Szia !
Ez egy kicsit szukos informacio, igazabol a halokartya modul, es annak a parameterei erdekesek.
Nekem woody alatt a /etc/modules, illetve a /etc/modules.conf-ban vannak.
Pl az en kartyam rtl 8139
ehhez a modules-ben :8139too
Ha valami parametere van, akkor az a modules.conf-ban:
options 8139too sebesseg=10M irq=5Szoval a lenyeg, hogy nezd meg egyreszt, hogy a kartyad tudja-e a 100 Mb-t, illetve hogy a modul betoltesnel nincs-e lekorlatozva a sebesseg.
Ugy elsore ennyi: Laci
Szia !
Ez magyarul van, szerintem nagyon jo.
http://php.adatnet.hu/html/kossuth/zip/Samba.zip
kb 5MBLaci
Valtozok: parancssorban a kovetkezok (meg az mc inditasa elott):
export LC_ALL=hu
export LANG=huSzemeteles: Mdk8.2 – KDE 3.0.2 alatt peldaul jatszik ilyet „binaris” karakterek eseten. Valoszinuleg a KDE problemaja.
-
SzerzőBejegyzés