admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,121-48,130 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • admin
    Adminisztrátor

      Szia !

      Elarulhatnad, mi volt a hiba?

      Itt a vegen mar nem volt otletem, hulyesegeket meg inkabb nem irok.

      Laci

      Hozzászólás: UDF Packet Writing, linux alatt #1893581
      admin
      Adminisztrátor

        Hát 2002-t végignézegettem, de nem igazán találtam megoldást. (Biztos láma vagyok.) Volt aki ezügyben kérdezõsködött, de megoldás nem körvonalazódott.

        Amit írtál, kb. sejtem, de van vele egy olyan megérzésem, hogy ez windoze alatt nem lenne járható út, vagy mégis? Márpedig itt nem csak linuxos gépek között lenne adatcsere. Tehát ha jól értem, akkor a javaslatod lényege, hogy nem udf-es filerendszerrel kellene cd-t írni, hanem egy imageben elvégezni a szinkronizációt, és mindig az image-t kiírni a cd-re. Ha windoze alatt is megy, akkor áthidaló megoldásnak jó volna, bár hely- és idõigényesebb lenne, de legalább mûködne. Tehát szerinted lehet-e windoze alatt imaget szinkronizálni?

        Köszi,
        david

        Hozzászólás: xmms-ben az elején lassú a zenebetöltés… #1894076
        admin
        Adminisztrátor

          Köszi a segitséget!
          Alsa volt érvényesitve, de átálítottam oss-re, és az uj beállítással jól muxik:)
          A hangkártyám, egy abit vl6-os alaplapra integrált darab.
          Volna még kérdésem:
          Az UHU v ált. a linux használja az AGP-t?, mert ott van a vodu monitorvezérlõm (16Mb), és szerintem a PCI-on keresztul éri el. Lehet ez a gondja, annak, hogy a filmek szagatnak a Mplayerral ??

          [Szerkesztve: 13/10/2002 Szilard]

          Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893704
          admin
          Adminisztrátor
            Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893703
            admin
            Adminisztrátor

              Newman, illetve Mindenki aki tudja mirõl van itt szó…

              Csináltam már lassan 10-szer és mindig behány így, valamit kihagysz, kihagytok.

              Kernel GLX kitömörít ezt nem kell leírni , ez tiszta sor.
              Kernel-nél a make parancsra visszapofázik , hogy missing binary operator before ‘)’
              meg hogy nem kompatibilis a telepítendõ file stb.
              Szóval a kernelnél már gáz van (Nvidia) próbáltam a legújabbat és az utolsó elõttit is (2.96 és 3.12 ?)

              A GLX-et meg ha lefuttatom az X meghal .

              Visszaállításról: a XFree86Config-4 eredtit elmentettem és miután meghalt az eredetit visszamásoltam a helyére, újra indít , de akkor is halott maradt……

              Hozzászólás: UHU linux és a GPRS internet #1893848
              admin
              Adminisztrátor

                No minden lehetsdéges változatot kipróbáltam, még a vodagyik oldalon megadott DNS szerver számát is megadtam, nem ismeri a modemet?

                Nincs is lehetõség modem beállításra az uhu vezérlõben sem, egeret igen, hangkártyát is, de modemet nem, adsl gyárilag lenne….de az meg a környékemen nincs 🙁

                Hozzászólás: UHU linux és a GPRS internet #1893847
                admin
                Adminisztrátor

                  Nekem valahogy nem ment, R600-al próbáltam, az uhu tárcsázóba beírtam a telefonszámot **99***5#, a modemet választottam, a COM2 portot aztán tárcsázz!

                  Ismeretlen hiba 127 kódot kaptam vissza, ami gondolom megfelel a win általános hiba feliratnak.

                  Akkor most merre? A tárcsázóban túl sok változtatási lehetõség nincs…sakk-matt

                  Hozzászólás: redhat 8.0 +ékezetes betük #1894028
                  admin
                  Adminisztrátor

                    hát ugy nézem, én is ugyan ugy állok.
                    eddig azt hittem minden rulz, de az ircben, és az icqban nekem is vannak font gondjaim:(
                    konzolban megkukkantottam a locale paranccsal mit is ir:
                    [root@Zorp root]# locale
                    LANG=hu_HU.UTF-8
                    LC_CTYPE=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_NUMERIC=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_TIME=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_COLLATE=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_MONETARY=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_MESSAGES=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_PAPER=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_NAME=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_ADDRESS=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_TELEPHONE=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_MEASUREMENT=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_IDENTIFICATION=”hu_HU.UTF-8″
                    LC_ALL=

                    szerintetek sem normális ez az utf-8 as kodolás?

                    Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893702
                    admin
                    Adminisztrátor

                      No akkor tisztázzuk!

                      Feltetted a glx-et, a kernelt meg nem???

                      De pont úgy kell kezdeni, hogy felteszed az nvidia_kernelt, aztán a glx-et. a glx magában nem elég! PErsze, hogy meghalt a cucc :)) Ilyet én is csináltam annó…

                      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893701
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Newman , ha elõbb jössz ,akkor az X-em még mindig él…. 🙂

                        Hogyna lehet vissza állítani?
                        Az égyegyadtavilágon semmi mást nem csináltam , hozzáadtam az új nvidia GLX-et…
                        a kernel le se futott, mert missing before operator ‘(‘

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,121-48,130 / 49,394