admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,141-48,150 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893447
    admin
    Adminisztrátor

      Szia David!

      Köszönöm a hozzászólásod. Természetesen nem befolyásol a lista megítélésében, csak valahogy egy ráalvás után sem bírtam megállni, hogy ne szóljak. Remélem a stílusban nem sikerült felvennem a kesztyût, de látom a lényeg lejött.
      Persze nem ez volt a fõ cél és ezért írtam elsõsorban. Arra gondoltam, hogy ha az embernek még a stílusa ilyen is azért tudhat valamit. Gondoltam sajátos stíluában ugyan, de megírja, hogy mit tegyek az ISDN modememmel és hogy jól gynaítom-e, miszerint a dobozos kereskedelmi verziójú Mandrake tudja a scanneremet. Mert ha igen még akár meg is vehetem. De ha nem akkor nem kell.

      Okulásul azoknak, akik hasonló dologgal küzdenek, a Mandrake egyik példaállományában találtam egy modem init parancsot, amiben elõfordult az AT&E parancs utána hat – nyolc számjeggyel. Gondoltam kipróbálom és bejött. Szóval ISDN kártyáknál az MSN szám beállítása init stringben: AT&E[saját telefonszám]. Ez kell a kppp dilaer-nek, különben nem megy ki a hívás.
      Jah, és ez sem az EICOn gépkönyvében, sem az oldalán, sem a hirtelenjében átnézett net-es AT parancsokról szóló site-on nem lelhetõ fel. 🙁

      Hozzászólás: grub #1894089
      admin
      Adminisztrátor

        Sziasztok
        Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a grub-ot olyanra varázsolni a MDK9-ben mint pl. a REDHAT-ban vagy az UHU-ban.
        A kinézetre gondoltam, hogy én adnék neki hátteret, betütipust.
        Azt hiszem egyforma a verzioszámuk mind három disztribben
        joci

        Hozzászólás: Mandrake telepítési gond #1894091
        admin
        Adminisztrátor

          Köszi a tippet
          Megpróbálkozok vele. Bár õszintén megvallva a p.magictól kicsit tartok ugyanis már egyszer sikerült hazavágnom az egész vinyót vele.
          Sebaj próba cseresznye

          Mégegyszer köszi

          Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893963
          admin
          Adminisztrátor

            Puff megint elakadtam…….:(

            Bemásolta a skint (windows media player) így mappástul a usr/local/share/mplayer/Skin-be.
            Bemásoltam a fontot is (ariel 14) ezt is mappástól a usr/local/share/mplayer/fonts-ba

            Bemásoltam újra ezeket a home/sagal/mplayer/Skin és a fonts-ba.
            Ugyanúgy mappástól. A config file-t nem tudom mit kellene tennem vele, én az mplayer telepítõjébõl a config.make file-t bemásoltam mind a kettõ mplayer mappába és ott átneveztem õket config-nak.
            Most viszont futtatáskor ezt írja ki:
            MPlayer 0.90pre8-3.2 © 2000-2002 Arpad Gereoffy (see DOCS)

            CPU: Intel Celeron 2/Pentium III Coppermine,Geyserville (Family: 6, Stepping: 6)
            CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 0
            Compiled for x86 CPU with extensions: MMX MMX2 SSE

            invalid option: LANG
            /home/sagal/.mplayer/config(3): LANG
            invalid option: TARGET_OS
            /home/sagal/.mplayer/config(4): TARGET_OS
            /home/sagal/.mplayer/config(5): option without parameter
            invalid option: prefix
            /home/sagal/.mplayer/config(6): prefix
            invalid option: BINDIR
            /home/sagal/.mplayer/config(7): BINDIR
            invalid option: DATADIR
            /home/sagal/.mplayer/config(8): DATADIR
            invalid option: MANDIR
            /home/sagal/.mplayer/config(9): MANDIR
            invalid option: CONFDIR
            /home/sagal/.mplayer/config(10): CONFDIR
            invalid option: LIBDIR
            /home/sagal/.mplayer/config(11): LIBDIR
            invalid option: CC
            /home/sagal/.mplayer/config(13): CC
            invalid option: AWK
            /home/sagal/.mplayer/config(14): AWK
            invalid option: RANLIB
            /home/sagal/.mplayer/config(15): RANLIB
            /home/sagal/.mplayer/config(17): extra characters on line: -march=pentium3 -mcpu=pentium3 -pipe -ffast-math -fomit-frame-pointer -D_REENTRANT -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64

            invalid option: OPTFLAGS
            /home/sagal/.mplayer/config(17): OPTFLAGS
            /home/sagal/.mplayer/config(18): extra characters on line: -I/usr/include/glib-1.2 -I/usr/lib/glib/include -I/usr/X11R6/include

            invalid option: EXTRA_INC
            /home/sagal/.mplayer/config(18): EXTRA_INC
            invalid option: WIN32_PATH
            /home/sagal/.mplayer/config(19): WIN32_PATH
            invalid option: STRIPBINARIES
            /home/sagal/.mplayer/config(20): STRIPBINARIES
            too many errors

            Akkor most mit rontottam el már megint?

            Ja, elolvastam a readme-t de nem találom meg benne azt a pontot amit kihagytam volna…..
            Az össze sfile-t telepítettem,
            Létrehoztam a usr/lib/win32-t ahova bemásoltam mindent,
            Lefordítattam az mplayert, telepítettem,
            bemásoltam a skint és a betûtípust és a configgal igaz nem tudom mit kezdjek….

            Kérek valakit aki erre jár , írja már meg, hogy mit tegyek…

            Köszike!

            Hozzászólás: Mandrake telepítési gond #1894090
            admin
            Adminisztrátor

              SZia!

              Hozzászólás: KDE 3.0.3 #1894087
              admin
              Adminisztrátor

                Na es tudsz programokat inditani (Alt+F2)?

                Hozzászólás: UDF Packet Writing, linux alatt #1893579
                admin
                Adminisztrátor

                  kovi:
                  Köszi, sajnos ez nem csak a cd írón múlik, de az is kell hozzá. Visoznt most hogy így felhívtad a figyelmem a cd bake ovenre, lehet, hogy áttérek rá az xcdroastról.:)
                  A megadott linket köszi ott már én is tapogatóztam, de nem szeretnék magam kísérletezni vele, idõ és idegek hiányában.;) Egy komplett mûködõképes megoldás lenne jó. Ott meg a szabványleírásokon kívül semmilyen doksit, ne adj Isten step-by-step leírást, nem találtam.

                  csaba2:
                  Linux levlista a linux.hu-n? Vagy máshol?

                  Köszi mindenkinek,
                  david

                  Hozzászólás: KDE 3.0.3 #1894085
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Oké, ezen tul vagyok. Fent vannak a csomagok, konkrétan az a problémám, hogy ha startx-et elindítom, lefut a KDE3-nak a kis ablaka(betölti az eszközöket stb…), de nem jelenik meg semmilyen menüm:((( Csak egy nagy piros háttér a X alatt. Már 3 napja ezzel szívok.

                    Hozzászólás: KDE 3.0.3 #1894083
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia!

                      1. Le kell tölteni a hozzá tartozó összes csomagot, ügyelve, hogy mdk8.2-höz töltsd le.
                      2. A Mdk package managere nem tudja feloldani a függõségeket, ezért legjobb, ha pl. kpackage vagy vmi hasonló nevûvel vagy konzolból, csinálsz a letöltött csomagokra egy teszt installt és látni fogod, hogy miket hiányol. Ezeket a csomagokat felteszed, és utána már mennie kell az installnak. Arra figyelj, hogy van olyan csomag, aminek nem pont az a neve, ahogyan õ függõségként hivatkozik rá, ilyenkor értelemszerûen a hasonló nevû csomagot kell feltenni. (Valószínûleg a mdk package managere pont ezért nem tud megbírkózni a feladattal.)

                      A kde2 és kde3 egyszerre lesz jelen ezek után a gépen, a kde3 az /opt-ba kerül.

                      Hozzászólás: UDF Packet Writing, linux alatt #1893575
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Köszi a válaszokat. Az a helyzet, hogy nekem erre a megoldásra szükségem van, mert relatíve gyors és kényelmes. Amikor az ember több száz vagy több ezer MB anyagot hordoz több gép között, ami több tízezer file és csak néha változik egy-egy (akár különbözõ gépeken, tehát nem lehet egyszerûen felülvágni a cd tartalmát), és fontos a gépek közötti szinkron, akkor a te általad javasolt megoldás ugyan kivitelezhetõ, de idõ és munkaigényes. Korábban zip driveokkal oldottam meg ugyanezt, aztán jött a click of death, a zip drive meg ment… Másik oldalról nekem többféle íróval és többféle szoftverrel mûködik a dolog, bár én elfogadom, hogy ennek ellenére ez nem egy stabil vagy jó megoldás, mert a zip drive esetében nem hitttem, aztán megtapasztaltam…..

                        Szóval – bár tudom, hogy naivitás -, de elvárnám, hogy a szabvány az szabvány legyen, és cd írótól, írószoftvertõl, és plattformtól függetlenül az udf mûködjön, ugyanúgy, mint egy floppy, vagy iso filerendszerû cd.

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,141-48,150 / 49,394