Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
telepitesnel en is a „hu”-t valasztottam, abbol a kiindulasbol, hogy ugyis 105 gombos a billentyuzetem.
kozbe telepitettem fel egy nagy kupac fontot a redhat cdrol, de azokat nem nagyon talalom a kde vezerlopultban.:(
Hogyan telepitettel wines fontokat?
Regebben volt a kde-ben egy font installer, de most mar azt se talaom.Telepítésnél milyen billentyûkiosztást választottál?
Szia!
Bár kísérleti status van megadva, talán a gphoto2 kezeli. Ld:
http://www.gphoto.org/cameras.htmlSzia!
Ha jól értem, hogy csak 1 cd van meg, akkor elõször meg kéne szerezni mind a 3-at. Ha minden igaz, akkor a 3-ason vannak a nemzetközi csomagok, de azért erre ne vegyél mérget.
Ezek után telepítés során rögtön az elsõ ablakban a magyar nyelvet kell választani (így a telepítõ magyarul fog hozzád beszélni), és ezután, amikor csak lehet mindenhol a magyar csomagok telepítését választani. Pl. KDE-bõl is van hu, HOWTO-ból is van hu (bár nem olyan teljes, mint az angol), stb.. Azért nem tudom, hogy mi mindenbõl, mert én nem szoktam magyar csomagokat telepíteni, csak a csomagok kiválasztása során látom, hogy sokmindenbõl van.
Ha már telepítetted, akkor sincs baj, a software install menüpontott választva fel tudod telepíteni ezeket a csomagokat. Sõt a csomagok között keresni is tudsz. Tehát, ha pl. beírod, a keresõbe, hogy „hu”, akkor valószínûleg kapsz egy listát, amiben elég sok magyar csomag lesz. Ezekbõl kedvedre mazsolázhatsz. Ami még fontos, hogy utána a KDE control centerben (ha KDE-t használsz) be lehet állítani, hogy legyen magyar billentyûzet, meg be lehet lõni a helyi beállításokat (dátumfotmátum, pon, pnt, vesszõcske, és társai…)
Tehát szerintem a Mandrake is sok tekintetben valószínûleg szépen beszél magyarul, és magam is Mandraket gyûrök, azért két lehetõség még mindig marad. Az egyszerûbb: az UHU.
OOps, a linkrõl elfelejdkeztem: http://sunsite.dk/linux-newbie/lnag_basics…got_root_passwd
Ez egy nagyon jó könyv kezdõknek, de van néhány nagyon jó bevezetõ magyarul is. Csak keress rá a Google-lal 😉
Huh. Háát van rá egy módszer – sõt, több is – de nem valami egyszerû ha valaki nagyon kezdõ. Tudsz angolul? Ime egy link egy leíráshoz – ha nem megy, megpróbálkozhatok egyik módszer magyarra fordításával, de van ennél egy sokkal egyszerûbb megoldás. Töltsd le és rakd fel a Mandrake9-et – sokan vagyunk itt akik ezt használják, és az egyik leginkább felhasználóbarát disztribúció. A másik: az elején elég sokat kell olvasni hozzá (viszont linuxhoz tényleg jók a dokumentációk, ráadásul néhány elég humoros is…), és ha az elsõ pár héten (esetleg hónapon) túl van az ember, nagyon meg lehet szeretni. Szóval jól mondták, érdemes ismerkedni… 🙂
Ez kezd egy kicsit az X-aktákra hasonlítani. Nem keverted össze az install cédéidet? Mondtad hogy van MDK 8.2-õd is – az a gcc 2.96-ot használja, egy nem hivatalos Red Hat gcc verziót. A 3.2 a jelenlegi hivatalos gcc kiadás, nagyon stabilnak és jónak tartják. Az mplayer dokumentációban is vagy a gcc 2.95.xx-t javasolják, vagy a gcc 3.1 felettit (a 3.1-re mondják, hogy már jó, de nem garantálják hogy minden tökéletes lesz, de a 3.2 már javasolt).
Szóval eléggé összezavarod itt a társaságot … egy MDK-ról beszélünk? Ha egy mûködõ MDK-t akarsz, töltsd le az MDK 9 isóit, azt tudom hogy az fsn megbízható, gondolom a linuxfórum mirrorja, nézd meg, hogy jó lett-e a letöltés (ha biztosra akarsz menni ne használj Get-Right-ot, töltsd le csak úgy simán, gyors kapcsolattal úgy 6-8 óra alatt lent van az egész) – égesd fel az ISO-kat cédére, válassz ki mindent installnál (EXPERT módban nyomd mindenképp, és a jobboldalon található szerveralkalmazásokon kívül válassz ki mindent – nézd meg külön a package selectiont, legyenek fenn a devel csomagok is, és ami a legfontosabb: minden GRAFIKUS könyvtár, beleértve a GNOME-ot is és az ezekhez tartozó devel csomagokat) – ha ezt megcsináltad, nem lehet dependencia problémád (libpng.so.2), kompiler hibád (nvidia driver és mplayer a gcc 3.2-vel simán fordult), stb. A gcc 2.96-ot és a régi mandrake cédéket pedig felejtsd el egyelõre.
Ha végigkövetem a topicot egyre zavarosabbá válik, hogy épp mit csinálsz vagy mi történik a gépeden: elõször – milyen installt csináltál, kiderül hogy full, majd kiderül, hogy csak a KDE librarykat ragtad fel (????), ami öreg hiba, sok progi nyavajogni fog a GTK miatt, majd kiderül, hogy lehet, hogy az ISO is rossz volt, majd kiderül, hogy lehet nem is arról a mandrake iso-ról van szó (a 2.96-os gcc nem kerülhetett fel az MDK 9.0 install cédéirõl) …. szóval érted, így elég nehéz nekünk is lenyomozni a problémát. De kitartás, ha sikerül végre 100%-os MDK 9.0-ás cédékrõl egy majdnem teljes installt csinálnod, az már egy jó kiindulópont lesz – jelenleg az van, hogy nincs semmi kiindulópontom, mert ha esetleg MDK 8,2-re próbálod felrakni az Mplayert valóban úgy kell fordítanod, ahogy Newman1 írja, viszont azt mondtad, 9-ed van… (egyébként a Red Hat 7,3-as is gcc 2,96-ot használt, úgyhogy én az alatt úgy fordítottam, ahogy Newman1 írta, és nem volt panasz semmire….)
Na jó éjt – és sok sikert (asszem ez már lassan rádfér)
😉
Ez érdekes… MDK 9-ben alapból a 3.x (??) gcc van.
@Newman:
Az összes kijelölt file-t ahogy írtad felraktam.
Az mplayer forgatásánál a következõ probléma lépett fel:gcc2.96-colorgcc-2.96-0.80mdk nem jó, próbáltam installerrel a gcc-t újra tenni , de nem engedi, így pedig az mplayer nem tudom fordítani…
Hogyan tovább?
Válaszod elõre is köszönöm
Urak! Moderátorok!.
Két helyrõl töltöttem ma a Mandrake imige file-okat.
A linuxforum ftp-jérõl és a pár topiccal feljebb lévõ linkrõl.
Mind a 2 iso image ugyanaz, és így mind a két helyen hibás image file van kirakva!
A lib rpm -eket 100%-ra tudom, hogy rosszak, egészen pontosan megtudom adni melyikekre gondolok.
Ezeket utólag kellett újra letöltenem rpm formátumban.
Ezek után kitudja hány rpm file sérült ,hiányos , rossz , az imagekben…..??? -
SzerzőBejegyzés