admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,171-48,180 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Elveszett a SuSe 8.0 #1893996
    admin
    Adminisztrátor

      Ja, ezt majdnem elfelejtettem: 🙂 😀

      Hozzászólás: Elveszett a SuSe 8.0 #1893995
      admin
      Adminisztrátor

        Laci. Sikerült mûködik.
        Kösz
        NiGo

        Hozzászólás: Melyiket használjam #1893239
        admin
        Adminisztrátor

          Csaba2:
          Kipróbáltam (most már RH 8-on) mindent amit írtál, a 10. 08-as driverrel, nem ment, megnéztem az elõzõ driver óta kurtítottak rajta vagy 3megát, nem tudom mi lehet az, nem néztem még meg, a logot elküldöm neked.

          Hozzászólás: redhat 8.0 +ékezetes betük #1894021
          admin
          Adminisztrátor

            kde-t használsz?

            Hozzászólás: redhat 8.0 +ékezetes betük #1894020
            admin
            Adminisztrátor

              Nálam érdekes módon mindenhol van ékezetes betû…
              (angol karakterkészlet nincs is telepítve)

              Hozzászólás: ProFtp – symlink #1894009
              admin
              Adminisztrátor

                No ha már van ilyen téma, leírom problémámat ProFTPd-vel kapcsolatban:

                Elõször is, hiába csinálok symlinket, ftp-n keresztül nem hajlandó belépni az adott könyvtárba.
                Konkrét példa:

                /home/ftp [- ide szeretném az összes ftp kérést irányítani, szóval ez a defaultroot
                Ezen belül akarom symlinkekkel továbbküldeni a felhasználókat, mivel win alatt ftp szervert akarom linux alá is átültetni.
                Szóval ha csinálok a /home/ftp-be egy Upload symlinket a /mnt/win_d/Upload hoz, akkor hiába látom a linket, de már nem tudok belépni. simán mc-vel megy a saját gépen, de ha már ftp-zek saját magamra, akkor már nem lép be.
                Most akkor adjam meg symlinket, és utána a proftpd.conf-ban meg ezt:
                [Directory /mnt/win_d/Upload]
                [Limit DELE]
                DenyAll
                [/Limit]
                [/Directory]
                ?????

                ez csak egy példa, hogy mondjuk ne tudjanak törölni file-okat.
                De hogy adok jogot a proftpd.conf-ban arra a felhasználóknak, hogy lássák a könyvtárat???
                Mert ugye az nem a defaultroot-hoz tartozik, hanem „kimutat belõle”.
                Másik problémám, hogy nem tudok olyan könyvtárakat megadni a konfigban, amelyik nevében space van. Erre van valami megoldás?
                Azért kéne, mert a win_d-n van a Program Files könyvtár, és azt akarom láthatatlanná tenni.
                Jelenleg ugyanis a /mnt/win_d/ a defaultroot, és már az összes könyvtárat eltüntettem, amelyeket nem akarom, hogy lássanak ftp-n keresztül. Viszont a Program Filest nem tudom megadni neki sehogy sem!
                Ezen próbálkozásaim voltak:
                [Directory /mnt/win_d/Program Files]

                Erre az a válasz, hogy nincs ilyen könyvtár, hogy Program
                No akkor másképp beírtam:
                [Directory /mnt/win_d/Program Files]

                Ezt meg mintha figyelembe sem venné!
                Most akkor ezt is hogy?
                Nézegettem a proftpd konfigját, meg angol nyelvû leírást, de az valahogy magas nekem.
                Bár már kezd hasonlítani a wines ftp szerver kinézetéhez ennek a könyvtárszerkezete is.

                Ez a symlinkes dolog lenne a legegyszerûbb, mert akkor a /home/ftp alá belinkelném a /mnt/win_d/Upload meg a /mnt/win_d/Apps könyvtárakat, és el lehetne érni. De valahogy nem akar összejönni.

                Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893899
                admin
                Adminisztrátor
                  Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893898
                  admin
                  Adminisztrátor

                    hmm, beraktam a CMI8738-as kártyát a gépbe, hát nem egy Vortex!

                    Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893954
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Ok. tegnap úgy szedtem le hogy az 1 és a 3 iso image-t wincomanderrel a
                      ftp:// linuxforum.hu/mirror/Mandrake/iso a 2. is errõl a linkrõl , de getright-tal.

                      Viszont mind a 3 iso image-nél a md5sum -c Mandrake9.0-xx-xxxx.iso -s ellenõrzés azt a hibát produkálta, hogy ascII kód-ban található kis tref és pöttyös kocka stb. karaktereket írt ki és , hogy not read or file open stb, nem pedig egy számot, amit vártam.

                      Ez mitõl van?

                      Hozzászólás: Debian #1891581
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Sziasztok

                        Volna egy olyan kérdésem hogy pontosan hogyan is kell debian linux alá egy nem usb-s hanem párhuzamos porton csatlakozó primax 4800-as scannert….

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,171-48,180 / 49,394