Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ja, ezt majdnem elfelejtettem: 🙂 😀
Laci. Sikerült mûködik.
Kösz
NiGoCsaba2:
Kipróbáltam (most már RH 8-on) mindent amit írtál, a 10. 08-as driverrel, nem ment, megnéztem az elõzõ driver óta kurtítottak rajta vagy 3megát, nem tudom mi lehet az, nem néztem még meg, a logot elküldöm neked.kde-t használsz?
Nálam érdekes módon mindenhol van ékezetes betû…
(angol karakterkészlet nincs is telepítve)No ha már van ilyen téma, leírom problémámat ProFTPd-vel kapcsolatban:
Elõször is, hiába csinálok symlinket, ftp-n keresztül nem hajlandó belépni az adott könyvtárba.
Konkrét példa:/home/ftp [- ide szeretném az összes ftp kérést irányítani, szóval ez a defaultroot
Ezen belül akarom symlinkekkel továbbküldeni a felhasználókat, mivel win alatt ftp szervert akarom linux alá is átültetni.
Szóval ha csinálok a /home/ftp-be egy Upload symlinket a /mnt/win_d/Upload hoz, akkor hiába látom a linket, de már nem tudok belépni. simán mc-vel megy a saját gépen, de ha már ftp-zek saját magamra, akkor már nem lép be.
Most akkor adjam meg symlinket, és utána a proftpd.conf-ban meg ezt:
[Directory /mnt/win_d/Upload]
[Limit DELE]
DenyAll
[/Limit]
[/Directory]
?????ez csak egy példa, hogy mondjuk ne tudjanak törölni file-okat.
De hogy adok jogot a proftpd.conf-ban arra a felhasználóknak, hogy lássák a könyvtárat???
Mert ugye az nem a defaultroot-hoz tartozik, hanem „kimutat belõle”.
Másik problémám, hogy nem tudok olyan könyvtárakat megadni a konfigban, amelyik nevében space van. Erre van valami megoldás?
Azért kéne, mert a win_d-n van a Program Files könyvtár, és azt akarom láthatatlanná tenni.
Jelenleg ugyanis a /mnt/win_d/ a defaultroot, és már az összes könyvtárat eltüntettem, amelyeket nem akarom, hogy lássanak ftp-n keresztül. Viszont a Program Filest nem tudom megadni neki sehogy sem!
Ezen próbálkozásaim voltak:
[Directory /mnt/win_d/Program Files]
…
Erre az a válasz, hogy nincs ilyen könyvtár, hogy Program
No akkor másképp beírtam:
[Directory /mnt/win_d/Program Files]
…
Ezt meg mintha figyelembe sem venné!
Most akkor ezt is hogy?
Nézegettem a proftpd konfigját, meg angol nyelvû leírást, de az valahogy magas nekem.
Bár már kezd hasonlítani a wines ftp szerver kinézetéhez ennek a könyvtárszerkezete is.Ez a symlinkes dolog lenne a legegyszerûbb, mert akkor a /home/ftp alá belinkelném a /mnt/win_d/Upload meg a /mnt/win_d/Apps könyvtárakat, és el lehetne érni. De valahogy nem akar összejönni.
hmm, beraktam a CMI8738-as kártyát a gépbe, hát nem egy Vortex!
Ok. tegnap úgy szedtem le hogy az 1 és a 3 iso image-t wincomanderrel a
ftp:// linuxforum.hu/mirror/Mandrake/iso a 2. is errõl a linkrõl , de getright-tal.Viszont mind a 3 iso image-nél a md5sum -c Mandrake9.0-xx-xxxx.iso -s ellenõrzés azt a hibát produkálta, hogy ascII kód-ban található kis tref és pöttyös kocka stb. karaktereket írt ki és , hogy not read or file open stb, nem pedig egy számot, amit vártam.
Ez mitõl van?
Sziasztok
Volna egy olyan kérdésem hogy pontosan hogyan is kell debian linux alá egy nem usb-s hanem párhuzamos porton csatlakozó primax 4800-as scannert….
-
SzerzőBejegyzés