Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Különben nekem a ftp:/linuxforum.hu/mirror/Mandrake-rõl volt meg……
Az akkor új, vagy rc3?
Felesleges pénzt költeni mindenféle letöltõprogramra, hiszen van ingyenes is (winfosra is):
http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/wget.htm
Evvel jól lejönnek a fájlok, és a GetRight nevûvel ellentétben nem kerül pénzbe.
Akkro megpróbálom iinnét is leszedni., azaz le is szedem!
md5sum –chek parancs nem mûködik , hanem kiírja, hogy olvassam el a help-et.
itt találtam a md5sum -c -t.hmmm.
NTFS-irassal ne is probalkozzon senki. Egyelore nem stabil funkcio.
Letöltöttem újra az iso-kat és az md5sum -c Mandrakexxxx.iso parancsra az összes létezõ ascII karaktert kiírja, illetve azt hogy not read or open file , meg hogy failed file.
A lényeg, hogy ezt mindhárom iso esetében meglépi és nem egy számot ír ki.
Nem tudom , hogy csak rossz parancsot írtam ki, vírusos a file, vírusos a gépem , már eleve rossz az iso, a hiba a letöltésnél a legkevésbé ,mert getright-tal szedtem le….és még az adat átvitel is bõven jó volt…. (150K/s)
Ilyenkor was is?
Linux alatt az ntfs partíciót ha be is tudod mountolni, ahhoz a kernelbe be kell forgatni az ntfs támogatást, de akkor is csak olvasni fogod tudni a partíciót, írási jogot nem tudsz rá csiholni, legalábbis nekem eddig nem sikerült…
Nahh elmondom a velemenyem az UHU rol
Eloszor a telepito!
hat nekem a telepito eleg szar kezelni mivel nem tudom beallitani az egeret valoszinu ez azert van mert van ps/2 es kivezetes a gepemen de en soros egeret hasznalok, esnem tudom ravenni a telepitot is erre, de meg eger nelkul lehet telepiteni legalabbis nagyjabol
mert a csomagoknal egyedileg billetl nem tudtam semmit se valtolztatni ami eleg nagy baj sajna:[masik a swap
nem tom de probaltam feltenni az sima alap uhut 200 megas vinyora :]
lattam hogy 142 mega gondoltam 32 mega swap eleg neki a gepben van 64 boven eleg szokott lenni foleg konzolhoz legalabbis debiannal
az uhu 64 meganyi swap alatt szoba se all velem
ileltve szobaal csak ha 64 alatt van a swap akkor azt irja ki hogy a vinyon 0 bajt van szabadon amire nehez barmit is felrakni
de a swap nelkuli telepites se igazan muxik;] de akkor miert van ott:]
vagy lehet csak akkor muxik ha 1G ramod van;]
talan ahhoz mar nem kel swap:]ezenkivil mint mar a swapnal is kiderult az uhu eleg pazarloan banik a memoraival szerintem :] meg tan a vinyoval is:]
ugyanis az alap rendszer meg az alap x nem megy fel 400 megara
holott a debian alap, alap x es fejlesztesi prg ming gcc perl, tcl/tk siman felmegy kb 280 megara, nahh jo mondjuk ez nekem problema mivel 40G vinyonal annyira nem szamit hogy 550 mega vagy 280 ;]ami meg nekem zavaro az a grub :]
elmondhatnatok hogyan lehet esetleg sima dos alol loadlinnel elinditani a uhu mert ha nincsen a uhus vinyo a gepben akkor ugye a grub se igazan muxik ha a mbr en van :[
a tobbirol mint a gnome, meg kde nemigazan tudok nyilatkozni mivel eroforrasigenyesek legalabbis az en ecceru gepemnek :]nahh hirtelen ennyit tudtam osszeszedni ha van meg valami irok :]
Ventura
Szia Bosi!
Az ilyen hozzászólásokat nem kell válaszra méltatni, nem véletlen, hogy én sem válaszoltam. Azt hiszem, hogy – némelyek kivételével – mindenki számára világos, hogy a fórum nem azért van, hogy egymást pocskondiázzuk és vélt vagy valós ismereteinkkel kérkedjünk, hanem szakmai beszélgetésre és segítségnyújtásra. Azt hiszem (remélem), hogy másoktól eddig nem tapasztaltál hasonlóan kellemtlenkedõ hozzáállást, és bízom abban, hogy itt továbbra sem fog ez a stílus meghonosodni. Ennek záloga – szerintem – az ilyen hozzászólások figyelmen kívül hagyása.
Mindenkitõl elnézést kérek a hosszú offért.
Hi!
NEM J
-
SzerzőBejegyzés