admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,181-48,190 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893952
    admin
    Adminisztrátor

      Különben nekem a ftp:/linuxforum.hu/mirror/Mandrake-rõl volt meg……

      Az akkor új, vagy rc3?

      Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893951
      admin
      Adminisztrátor

        Felesleges pénzt költeni mindenféle letöltõprogramra, hiszen van ingyenes is (winfosra is):

        http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/wget.htm

        Evvel jól lejönnek a fájlok, és a GetRight nevûvel ellentétben nem kerül pénzbe.

        Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893950
        admin
        Adminisztrátor

          Akkro megpróbálom iinnét is leszedni., azaz le is szedem!

          md5sum –chek parancs nem mûködik , hanem kiírja, hogy olvassam el a help-et.
          itt találtam a md5sum -c -t.

          Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893949
          admin
          Adminisztrátor

            hmmm.

            Hozzászólás: NTFS mount #1894000
            admin
            Adminisztrátor

              NTFS-irassal ne is probalkozzon senki. Egyelore nem stabil funkcio.

              Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893948
              admin
              Adminisztrátor

                Letöltöttem újra az iso-kat és az md5sum -c Mandrakexxxx.iso parancsra az összes létezõ ascII karaktert kiírja, illetve azt hogy not read or open file , meg hogy failed file.

                A lényeg, hogy ezt mindhárom iso esetében meglépi és nem egy számot ír ki.

                Nem tudom , hogy csak rossz parancsot írtam ki, vírusos a file, vírusos a gépem , már eleve rossz az iso, a hiba a letöltésnél a legkevésbé ,mert getright-tal szedtem le….és még az adat átvitel is bõven jó volt…. (150K/s)

                Ilyenkor was is?

                Hozzászólás: NTFS mount #1893999
                admin
                Adminisztrátor

                  Linux alatt az ntfs partíciót ha be is tudod mountolni, ahhoz a kernelbe be kell forgatni az ntfs támogatást, de akkor is csak olvasni fogod tudni a partíciót, írási jogot nem tudsz rá csiholni, legalábbis nekem eddig nem sikerült…

                  Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892693
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Nahh elmondom a velemenyem az UHU rol
                    Eloszor a telepito!
                    hat nekem a telepito eleg szar kezelni mivel nem tudom beallitani az egeret valoszinu ez azert van mert van ps/2 es kivezetes a gepemen de en soros egeret hasznalok, esnem tudom ravenni a telepitot is erre, de meg eger nelkul lehet telepiteni legalabbis nagyjabol
                    mert a csomagoknal egyedileg billetl nem tudtam semmit se valtolztatni ami eleg nagy baj sajna:[

                    masik a swap
                    nem tom de probaltam feltenni az sima alap uhut 200 megas vinyora :]
                    lattam hogy 142 mega gondoltam 32 mega swap eleg neki a gepben van 64 boven eleg szokott lenni foleg konzolhoz legalabbis debiannal
                    az uhu 64 meganyi swap alatt szoba se all velem
                    ileltve szobaal csak ha 64 alatt van a swap akkor azt irja ki hogy a vinyon 0 bajt van szabadon amire nehez barmit is felrakni
                    de a swap nelkuli telepites se igazan muxik;] de akkor miert van ott:]
                    vagy lehet csak akkor muxik ha 1G ramod van;]
                    talan ahhoz mar nem kel swap:]

                    ezenkivil mint mar a swapnal is kiderult az uhu eleg pazarloan banik a memoraival szerintem :] meg tan a vinyoval is:]
                    ugyanis az alap rendszer meg az alap x nem megy fel 400 megara
                    holott a debian alap, alap x es fejlesztesi prg ming gcc perl, tcl/tk siman felmegy kb 280 megara, nahh jo mondjuk ez nekem problema mivel 40G vinyonal annyira nem szamit hogy 550 mega vagy 280 ;]

                    ami meg nekem zavaro az a grub :]
                    elmondhatnatok hogyan lehet esetleg sima dos alol loadlinnel elinditani a uhu mert ha nincsen a uhus vinyo a gepben akkor ugye a grub se igazan muxik ha a mbr en van :[
                    a tobbirol mint a gnome, meg kde nemigazan tudok nyilatkozni mivel eroforrasigenyesek legalabbis az en ecceru gepemnek :]

                    nahh hirtelen ennyit tudtam osszeszedni ha van meg valami irok :]

                    Ventura

                    Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893446
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia Bosi!

                      Az ilyen hozzászólásokat nem kell válaszra méltatni, nem véletlen, hogy én sem válaszoltam. Azt hiszem, hogy – némelyek kivételével – mindenki számára világos, hogy a fórum nem azért van, hogy egymást pocskondiázzuk és vélt vagy valós ismereteinkkel kérkedjünk, hanem szakmai beszélgetésre és segítségnyújtásra. Azt hiszem (remélem), hogy másoktól eddig nem tapasztaltál hasonlóan kellemtlenkedõ hozzáállást, és bízom abban, hogy itt továbbra sem fog ez a stílus meghonosodni. Ennek záloga – szerintem – az ilyen hozzászólások figyelmen kívül hagyása.

                      Mindenkitõl elnézést kérek a hosszú offért.

                      Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893756
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Hi!

                        NEM J

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,181-48,190 / 49,394