Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Boltba mentem linuxvilágot venni.
NiGoNiGo!
A mult havi Linuxvilag mellekleten ott a Suse update, szerintem egyszerubb, mint a netrol bohockodni.
Laci
Szia!
j2re1.3 csomagot kell feltenni
pl innen
deb ftp://metalab.unc.edu/pub/linux/devel/lan…down.org/debian woody main non-freeLaci
megsem annzira franko a dolog mint hittem.
ujbol elofordult es most mar tudom produkalni is a dolgot.
a gond akkor van amikor csomagot telepitek es koyben lefagz a deity.
ilyenkor csak az alap processzek haznaljak a memoriat (foleg gnome) ugy kb 60 megat. viszont minden lelassul es a memoria hasznalat ugy 95% kornyeken megall.
na erre varrjon valaki gombotHello!
Mindent felraktam ahogy írtad, írtátok.
Szépen lépésrõl lépésre csináltam, voltak gondok amikor a gtk és a gtk-devel-t raktam, mert a rengeteg lib-et egyszerre jelöltem ki és a sokból 4 hibás volt.Haller. Szóval telepítetted a grafigus könyvtárakat, devel-csomagokat is beleértve? Vagy egyesével akarsz megoldani minden dependenciát? Mondjuk ez sem rossz módzser, hiszen sokkal tanulságosabb … Nemtom olvastad-e amit az imént írtam…. De úgy tûnik jól sejtettem – itt az installal van gond, hiszen az mplayer olyan dolgokra panaszkodik nálad, amikre nálam nem. Mindketten MDK9-et telepítettünk, ugye? Csak másként – és most már lehet, hogy az ISO-val is gond volt? Lehet egycsapásra megoldana mindent egy tisztességes install, hiszen én sem raktam fel plusz dolgokat, és amikor a hibaüzenet az, hogy neked nincs valamid meg (nekem pedig nincs hibaüzenet) … szóval lassan már ismétlem magam.
Most már azon gondolkodom, mûködik-e nálad valami? Ha valóban problémás az ISO, akkor az amit csinálunk rossz megoldókulcs a problémához – attól eltekintve, hogy megjegyzel néhány parancssort talán. Az az optimális, ha nálad is az van ami nálam vagy nálunk – innen kiindulva lehet eljutni a megoldásig. De ezt már talán leírtam. Az elsõ dolog amit megtennék a helyedben, hogy megnézném, stimmelnek-e az ISOk. Megvannak még? A lényeg, hogy minden ftp-n van egy md5sums.txt file, benne egy számsorral. Ha letöltöd az ISO-kat, a következõ paranccsal ellenõrizheted, hogy rendben vannak-e: md5sum –check mandrake.iso Ezután várni kell egy kicsit (elég lassan dobja ki az eredményt, nálam legalábbis) – majd kiír egy számsort: ennek a számsornak egyeznie kell az md5sums.txt-ben található számsorral, akkor tudhatod, hogy minden OK-és.
Egyszer már leírtam, miért fontos felrakni a devel csomagokat és a grafikus felületeket is (hacsak nincs súlyos helyhiányod) – úgy talán még némi sikerélményed is lehet… 😀
@Newman1
megcsináltam mindent: letöltöttem a file-kat, telepítettem, egyszóval megvan minden, DE a mplayer forgatásánál
(./configure –enable-gui) hiba lesz, mert:
hiányolja a libpng, vagy a libpng-dev csomagot, holott azok már fennt vannak és az installer nem is találja, gondolom mivel már régen fent van.Szóval itt elakadtam…..
Ilyenkor mi van?
A másik a Cd-rõl csomagok telepítése nem egészen jó,mert sok file sérült vagy hiányzik , így a linuxforum ftp-jérõl töltöttem le.
Nem tudom az Mandrake install cd-jének iso-ja volt rossz már, vagy kiíráskor sérült valami, vagy a cd szar ahogy van…..nálatok ezügyben miújság?-=SAGAL=-
Amikor a felesegem itt ult mellettem a Woody telepitese allat es elkezdtem apt-get-elni meg Xfree4.2-est forditani meg ilyenek csak nezett es mondta hogy ez a linux nem neki valo. Aztan este elkuldtem aludni. Reggel odaultettem a gep ele es mondtam neki hogy nesze itt van, probald ki.
Eloszor nezte a KDE-t aztan rogton elkezdett klikkelgetni mint az orult, es mindent megtalalt ami kellett neki.
Szoval tenyleg igaz hogy egy sima felhasznalo ne akarjon telepitgetni egy linuxot (na jo mondjuk redhat meg a tobbi okes, de a woody-ra ne fajjon a foga). Na most mar az asszony el sem inditja a windows-t. Fent van azert mert az OTP a gagyi MS VisualStudio-val gyartotta le a banki ugyfelrendszeret es azt sajna csak az msjavx86 tudja. De tenyleg csak arra hasznaljuk, de azert 2 es fel gigan terpeszkedik el. A woody meg kb 700 megan, de minden szarral megpakolva amit meg az asszony kert. Raadasul azota nem lehet elrangatni az aptitude elol, mert mindig feltelepit valamit, mert olyan konnyu es annyival tobb fajta progibol valogathat. 🙂
A multkor meg latom hogy konzol ablakok vannak nyitva es man-okat nezeget. Mert meg akarja erteni hogy mitol megy es nagyon elvezi a felfedezest. Ugyhogy el is kezdtem tanitgatni….kozben megoldodott a dolog. koszi a segitseget 😀
nagyon lamma voltam. a server processzeket mar az elejen kioltem ami nem kellett, a video driverrel sem volt semmi gond.
emberek!!! ujra kell inditani az install utan a gepet!!!! 😀
ugyhogy szerintem javasolnam, hogy ezt tegye meg automatikusan a rendszer a telepites utan.
egyebbkent a gtop sem irt ki semmi mast mint az UHU feledatkezeloje.
szoval a fejlesztoknek uzenem hogy celszeru belepakolni az automatikus ujrainditast telepites utan.Köszönöm igen értékes hozzászólásod, természetesen megszívlelem jobbító szándékú megjegyzéseidet. Csak néhány aprócska adalék.
Mint írtam már, SuSE-ról térek át. Kicsit pozitívabbnak éreztem volna, ha leírod, hogy az ISDN eszközt (ellentétben a SuSE-val) a kpppd tárcsázóban állítsam be és ne keressek semmi ISDN spéci programot. Miután erre Daxko barátom rájött, még azért akad egy kis problémám.
Még mindig gondot okoz a „No EAZ/MSN” üzenet csatlakozás elõtt. Sehol nem találtam a leírásokban, hogy hogyan kell elküldeni az MSN számomat. Egy AT paranccsal? Vagy netán egy konfig bejegyzéssel? Amit az EICON oldalán találtam „AT+ia…” parancs, arra ERROR választ kapok a modemtõl.A HP scanner pedig, ha nem írtam volna elég világosan kiválasztáskor azt írja vissza, hogy „A Mandrake ezen verziója nem támogatja a kiválasztott eszközt”. Akkor ki mindenkinek megy fel elsõre? Gyanítom, bár ezt is megköszöntem volna, ha esetleg valaki aki Mdk-ban jártasabb (mert ez itt ugye a Mandrake KEZD
-
SzerzőBejegyzés