Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sikerült!
Tényleg egyszerû, csak van vezérlõközpont és van Mandrake vezérlõ központ is…..
Természetesen én rossz helyen kerestem.Köszönöm
Midnight Commander: rpm eseten a 2-es CD-n meglelheto: mc-4.5.55-xmdk.i586.rpm
ha forrásból akarod, itt a legújabb: http://www.ibiblio.org/pub/Linux/utils/fil…6.0-pre1.tar.gz
utóbbi 3.8mega.Kovi!
Azert praktikus, hogy sec master legyen, mert az fstab a /dev/hdd-re hivatkozik, ha meg pri master, akkor a rendszer a /dev/hda-n talalhato. Ha mar elindult, akkor persze at lehet irni, de alapbol kernel panic lesz a vege.
Az indito floppy nem, rossz otlet, de sajna egy kezdo nem biztos, hogy sok mindent tud vele kezdeni.NiGo!
Majd meg gondolkodom, bar egyszerubb lenne a helyzet, ha szegeden laknal.
Egyenlore ne gyaluld le a rendszeredet, van meg remeny :))Laci
Kösz David, Kovi, Attila.
NiGo[Szerkesztve: 7/10/2002 NiGo]
A bootolás után az összes bootmessaget vissza tudod nézni a pl. a dmesg |less paranccsal.
Szia!
Eloszor is a vezerlopulton allitsd be a hangkartyat.
Bemesz a hangkartya beallitasokba.
Alul van egy checkbox, „Ha nem mukodott az automatikus beallitas” ezt beixeled, majd a mellette levo menubol kivalasztod az snd-opti93x-et.Ezutan nyitsz egy terminalt.
su
beirod a root jelszavat
mcedit /etc/modules.conf
valahova beirod az alabbi sort
options snd-opti93x snd_isapnp=0 snd_port=0x530 snd_fm_port=0x388 snd_mpu_port=0x330
snd_irq=10 snd_mpu_irq=9 snd_dma1=0 snd_dma2=1
Ezekutan mented F2-vel, majd ujrainditod a gepet.Udv:Laci
Kovi.
Nem, még nem próbáltam. Eszembe sem jutott, miután a cd-rõl sem volt hajlandó elindulni. Amikor a telepített rendszer indítását kértem, közölte, hogy nem talál rendszert. Amit leírtál jól hangzik. Este kipróbálom.
Esetleg ha részleteznéd hogyan is csináljam. (Halkan jegyzem meg ez a topic a SuSe kezdõ nevet viseli.„Dokumentumok” szekció.
Na én idáig jutottam, ki tudna segíteni ebben?
ld -m elf_i386 -r au_audio.o au_core.o au_midi.o au_mixer.o au_sndstat.o au_utils.o au_vortex.o asp30.o -o au8830.o
mkdir -p /lib/modules/2.4.18-14/drivers/sound
cp -f au88*.o /lib/modules/2.4.18-14/drivers/sound
/sbin/depmod -a
depmod: *** Unresolved symbols in /lib/modules/2.4.18-14/drivers/sound/au8830.oEgyáltalán hogyan tudok továbbjutni itt?
-
SzerzőBejegyzés