Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha a linux parancsok érdekelnek, akkor magyar nyelven is jelentek meg linux könyvek, az mindenképp jó kiindulás. Ha közvetlenül a Mandrake specifikus grafikus beállító programok érdekelnek, akkor meg kell nézni, hogy a Mandrake ad-e ki magyar leírást ezekhez. (Pl. a Mandrake csomagok között)
Oké-oké, de ezt hova, melyik állományba írjam, mert már teljesen belezavartam magam.
NiGo!
A 7.3 suse telepitot ha elinditottam, akkor be kellett allitani a billentyuzetet, nyelvet, meg a tobbire nem emlekszem, de jott egy pont, ahol megkerdezte, hogy mit akarsz:
1. Uj rendszer telepites
2. Meglevo rendszer frissites
3. Telepitett rendszer inditas
Nem hiszem, hogy a 8-as telepitojerol lehagytak volna…De ahhoz, hogy ez mukodjon, mindenkeppen allitsd helyre az eredeti allapotot, nevezetesen, hogy a SUSE a sec masteren legyen!
Elvileg ha nem raksz bele pri mastert, az se baj, mert az uj bios-ok mar kezelik igy is a lemezeket.
Laci
Hali!
Na kicsit utananeztem a dolognak.
Az snd-opti93x a baratod, probald meg ezzel.
Alabbiakban a parameterezese lathato. Termeszetesen mindez egy sorban van, csak itt nem latszik.
options snd-opti93x snd_isapnp=0 snd_port=0x530 snd_fm_port=0x388 snd_mpu_port=0x330
snd_irq=10 snd_mpu_irq=9 snd_dma1=0 snd_dma2=1Udv Laci
Bõvebb információt ebben a fórumban találsz:
http://linuxforum.hu/modules.php?op=modloa…tid=175#pid1152😡 Ezt hiszem meg fogok õrülni!!! 😡
Mindenhogy kipróbáltam, de nem mûködik sehogy sem.
Az UHU-sokat is megkérdeztem, ott az volt a válasz, hogy ‘sb’ modult töltsem be (ha lenne ilyen az UHU-ban). Késõbb azt írták, hogy ‘snd-sb8’ vagy ‘snd-sb8-dsp’ modul segít. Ezeket én már otthon mindet kipróbáltam, de egyik sem jó.
Ehhez szóljatok hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!
Laci.
Floppy sajna nincs. Emléxel mennyit szívtunk míg sikerült, eccerûen elfelejtettem.
A cd-rõl bootolás nem megy. Van egy safe settings (azt hiszem így hívják). Azzal elindul egy konzol (~bash) de onnan nem jutok be a gépbe. Startx, lilo nem müxik. A tudomány meg azt követõen elfogy.Kovi
A progi neve: Boot-US. Eddig megbízhatóan mûködött. Látta a ME-t. W2k-t meg a linuxot is.NiGo
próbáld meg a „drakfont” parancsot. ott van ilyen „gomb”, amire ráklikkelhetsz, és az történik, amit a kolléga leírt 🙂
Hmmm.
@smoketoomuch
Ezekszerint neked angol nyelvû az alapbeállításod ami magyarul anyit tesz,
hogy a két file installálása után vezérlõközpont – rendszer- de ott nekem nincs semmilyen windows font…Hol keressem a „Get Windows Font”-ot?
-
SzerzőBejegyzés