admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,211-48,220 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Parancsok #1893867
    admin
    Adminisztrátor

      Ha a linux parancsok érdekelnek, akkor magyar nyelven is jelentek meg linux könyvek, az mindenképp jó kiindulás. Ha közvetlenül a Mandrake specifikus grafikus beállító programok érdekelnek, akkor meg kell nézni, hogy a Mandrake ad-e ki magyar leírást ezekhez. (Pl. a Mandrake csomagok között)

      Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893754
      admin
      Adminisztrátor

        Oké-oké, de ezt hova, melyik állományba írjam, mert már teljesen belezavartam magam.

        Hozzászólás: Elveszett a SuSe 8.0 #1893988
        admin
        Adminisztrátor

          NiGo!

          A 7.3 suse telepitot ha elinditottam, akkor be kellett allitani a billentyuzetet, nyelvet, meg a tobbire nem emlekszem, de jott egy pont, ahol megkerdezte, hogy mit akarsz:
          1. Uj rendszer telepites
          2. Meglevo rendszer frissites
          3. Telepitett rendszer inditas
          Nem hiszem, hogy a 8-as telepitojerol lehagytak volna…

          De ahhoz, hogy ez mukodjon, mindenkeppen allitsd helyre az eredeti allapotot, nevezetesen, hogy a SUSE a sec masteren legyen!

          Elvileg ha nem raksz bele pri mastert, az se baj, mert az uj bios-ok mar kezelik igy is a lemezeket.

          Laci

          Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893753
          admin
          Adminisztrátor

            Hali!

            Na kicsit utananeztem a dolognak.
            Az snd-opti93x a baratod, probald meg ezzel.
            Alabbiakban a parameterezese lathato. Termeszetesen mindez egy sorban van, csak itt nem latszik.
            options snd-opti93x snd_isapnp=0 snd_port=0x530 snd_fm_port=0x388 snd_mpu_port=0x330
            snd_irq=10 snd_mpu_irq=9 snd_dma1=0 snd_dma2=1

            Udv Laci

            Hozzászólás: Hogyan lehet a Grub-ot letörölni? #1892856
            admin
            Adminisztrátor

              Bõvebb információt ebben a fórumban találsz:
              http://linuxforum.hu/modules.php?op=modloa…tid=175#pid1152

              Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893752
              admin
              Adminisztrátor

                😡 Ezt hiszem meg fogok õrülni!!! 😡

                Mindenhogy kipróbáltam, de nem mûködik sehogy sem.

                Az UHU-sokat is megkérdeztem, ott az volt a válasz, hogy ‘sb’ modult töltsem be (ha lenne ilyen az UHU-ban). Késõbb azt írták, hogy ‘snd-sb8’ vagy ‘snd-sb8-dsp’ modul segít. Ezeket én már otthon mindet kipróbáltam, de egyik sem jó.

                Ehhez szóljatok hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!

                Hozzászólás: Elveszett a SuSe 8.0 #1893986
                admin
                Adminisztrátor

                  Laci.
                  Floppy sajna nincs. Emléxel mennyit szívtunk míg sikerült, eccerûen elfelejtettem.
                  A cd-rõl bootolás nem megy. Van egy safe settings (azt hiszem így hívják). Azzal elindul egy konzol (~bash) de onnan nem jutok be a gépbe. Startx, lilo nem müxik. A tudomány meg azt követõen elfogy.

                  Kovi
                  A progi neve: Boot-US. Eddig megbízhatóan mûködött. Látta a ME-t. W2k-t meg a linuxot is.

                  NiGo

                  Hozzászólás: Antialiasing MDK9 #1893982
                  admin
                  Adminisztrátor

                    próbáld meg a „drakfont” parancsot. ott van ilyen „gomb”, amire ráklikkelhetsz, és az történik, amit a kolléga leírt 🙂

                    Hozzászólás: Antialiasing MDK9 #1893981
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hmmm.

                      Hozzászólás: Antialiasing MDK9 #1893980
                      admin
                      Adminisztrátor

                        @smoketoomuch

                        Ezekszerint neked angol nyelvû az alapbeállításod ami magyarul anyit tesz,
                        hogy a két file installálása után vezérlõközpont – rendszer- de ott nekem nincs semmilyen windows font…

                        Hol keressem a „Get Windows Font”-ot?

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,211-48,220 / 49,394