Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mindenkinek:
Nvidia telepítés: mind rpm-bõl, mind forrásból a következõ hiba lép fel:
Nvidia kernel file telepítés után , nincs grafikus felületem.Nem indul el
és X11 meg XF86Config-4 és még jó pár fatális hibát ír ki, újra indítás után.
amíg nem indítom újra addig tökéletes a grafikus felület.
Az XF86Config-4 file-t módosítottam a smoketoomuch leírása szerint, abban az
esetben is meghal a grafikus felület.
1 szóval nem megy fel nekem az nvidia drive 9.0 Mandrake-ra.Ebbõl kifolyólag a Krusader sem megy fel, ileltve feltelepítettem, de újraindítás
után, mivel nincs grafikus felület , ezért ez sincs…(Nem tudom parancssorból , hogyan kell újraéleszteni a grafikus felületet ezért mindig újra telepítek.)
Kcommander: ez már 1 fokkal jobb az elõzõektõl:
Mindent felraktam a Mandrake 9.0 telepítésnél, illetve mindent kiválasztottam!Udv NiGo!
Hat ez szivas! De azert ne add fel. Ha nem cseszted el az inditolemezt, amit telepiteskor keszitettel, akkor arrol el kell indulnia. Ha nincs floppy, akkor a telepito cd is jo lesz.
Az egyszerubb megoldas, hogy teszel ele egy akarmilyen vinyot, es ezutan bootolsz floppyrol, vagy a telepito cdrol, azon van egy olyan opcio valahol, hogy telepitett rendszer inditasa.
Ha bootolt a rendszer, akkor mar csak helyre kell tenni a lilo-t, es ebben a formaban megy.
Ha mindenkeppen at akarod allitani Pri -Masternak, akkor a /etc/fstab fajlban a /dev/hdd bejegyzeseket at kell irni /dev/hda-ra.
Ha a liloval nem boldogulsz, irj.Laci
Ui.:1. vannak meg lehetosegek, de elobb probald igy.
2. Ha jol tevedek az xp-nek is ez a baja, ui hasonlo modon hivatkozik a diszkekre mint a unixHello.
Az elõbb talán kicsit durcás voltam, de most már kajáltam. En is abszolút kezdõ, szóval nem értem hogy mi miért vagy miért nem mûködik. Ezért lehet hogy hülyét csinálok magamból, mikor azt mondom: rakj föl minden grafikus könyvtárat!! Jó, hogy említetted, hogy csak a KDE-t raktad fel, mert az ezelõtti próbálkozásaimnál (amelyek, mint tudod, az nvidiadriver esetében csõddel vagy félsikerrel – nem ment a tux például) mindig valami ilyesmire panaszkodott. Például valamelyik, talán pont az Mplayer a GTK2 hiányára, amit végül az internetrõl kellett letöltsek – gtk%2B-2.1.0.tar.gz -, pedig akkor is felraktam a GNOME-ot és a többi grafikus felületet. Az egyetlen különbség az volt, hogy most felraktam az összes devel packaget is velük egyben – és láss csodát, nem panaszkodik semmire. Ha csak a GNOME és a többi grafikus felüleletet lõtted ki installnál, akkor az nem nevezhetõ egy full installnak. Például hiányozni fog sok GTK-val kapcsolatos dolog (ez most tipp, ha vaki ért hozzá, javítson ki…), ami a GNOME könyvtárakhoz tartozik (GTK] GNOME, QT]KDE).
@Sagal
Abból amit eddig írtál, nem feltétlenül hardveres hibára gondol az ember, még az nvidia driver esetében sem. Tehát kizárásos alapon: ha nálam mûködik az nvidiadriver és az mplayer, és nálad nem, ha kizárjuk a hardvert, marad egy lehetõség: a különbség az MDK installban keresendõ. Persze 100%-osan nem lehet a hardvert kizárni, de elõbb tegyünk meg mindent, hogy csak ez a lehetõség maradjon – azaz próbáljunk egy ugyanolyan installon drivert/mplayert fordítgatni. Szóval azt javaslom, tégy fel mindent ami a grafikus felületekhez kapcsolódik, és próbáld meg újra. Ráaudásul nem érdemes a GNOME-ot lehagyni, mert rengeteg proginak szüksége van a GNOME könyvtárakra.Na meg egyet, ha a KCommander megis rpm-bõl rakod,
akkor a libpng.so.2 nem melle kell masolni, hanem a libpng2
csomagot telepiteni. Bar szvsz annak fenn kene lenni, de en
mar lekaptam a Mandrake-t, errol biztosat mond mas.A libGlcore.so.1 meg valóban az nvidia. Szóval rakd fel a drivert.
Qt not found…
Na erre Mandrake esetén libqt3-devel csomagot rakd fel, valamelyik CD-n
fenn van, vagy ftp://rpmfind.net/linux/Mandrake/9.0/i586…5-7mdk.i586.rpmDe témánál maradva, a probléma még mindig adott:
Kcommander nem megy, ha fejre állok akkor sem,
Qt… configure: error: Qt (]= Qt 2.2.2) (headers and libraries) not found. Please check your installation!
For more details about this problem, look at the end of config.log.A krusader:
libGlcore.so.1 hiányzik és a telepítés nem sikerült…..Az mplayer-nek neki sem állok addig, míg ezek közül fel nem megy valamelyik, az nvidia tv-out-ról nem is teszek említést..
@Newman:
Megtettem , megtaláltam az opciót és fel is tette a 3 db libjpeg file-t.
Na szóval. Szûz MDK? Jelenleg nekem ez a 3. teljes MDK9 reinstall, de ezúttal minden pöpecül mûködik, nvidia driver és az mplayert is beleírtve – még külön libpng.so.2-t sem kellett telepítenem. Arra gondoltam, hogy ahhoz, hogy segítsünk egymáson, az elsõ dolog amit tisztázni kéne, hogy ki milyen installt csinált. Nekem az elõzõ install alatt voltak problémáim, most nincsenek (asszem ez már tényleg a végsõ lesz) – tehát úgy néz ki, sok múlik ezen (is).
Ha a hellyel nincs gond (van legalább egy tíz gigás vinyód), és te is kezdõ vagy, akkor érdemes lenne összehangolni az installokat, nekünk kezdõknek legalábbis, ezzel is kizárva néhány probléma forrást. Az én installom: expert módban mindent ami nem szerver, azaz a bal oldali oszlopból az összeset kiválasztottam, beleértve a development packages-t, amihez még hozzácsaptam az egyéb grafikus felületeket jobbról. Néhán dolgot manuálisan is kiválasztottam, úgymint a mesa library-t, mesa demot). Az egész kb 2100 mega lett (egy 2500 megás root partíción). Szóval ez az én Clean MDK9-em, erre telepítettem elõször az nvidia drivert sourceból, leírást lásd elõzõ topic, és csak utánna az mplayert. Nálam a telepítés úgy nézett ki, mint Newman1-nél, és minden mûködött.
Sagal: minnél pontosabb leírást adsz arról, hogy mit telepítettél, mit írt ki, stb, annál könyebb segíteni. Ezekszerint még nem sikerült megoldanod a driver problémát? Ha nincsenek fenn a devel. packagek, elõször tedd fel õket, majd úgy próbálkozz vele, méghozzá a tar.gz-bõl. Egyébként az elõzõ linuxomnál (RedHat 7,3) is tapasztaltam, hogy sokszor szükség van a devel csomagokra is. Egyébként a redhat installom 3 gigás volt, ami azért egy kicsit túlzás persze, viszont kezdõként és internet kapcsolat híján sokszor nem jutott jobb megoldás eszembe mint a reinstall (legalább hatszor installáltam két héten belül, de utánna majdnem három hónapig használtam, és csak az MDK9 miatt (meg a Peanut Linux miatt, ami felment, de nem indult), azaz kiváncsiságból vágtam le. Azóta úgy tekintek a RedHat-re mint bloatware-re – persze sokan a Mandraket is annak tartják, de Mandrake-nél a teljes install is kisebb mint 2,5 giga, míg a jelenlegi red hat-nél a max 4.5. Egy kezdõ pedig nem igen tudja, hogy valamelyik .so fájl épp melyik rpm csomagban található, és szintén nem fogja átnézni a x ezer rpm közül a száz legesélyesebbet Kpackage-el, hogy megtalálja. Egyébként én azzal kezdtem, hogy kinyomtattam a Red Hat Starting Guide-ot és a Linuxnewbieguide-ot (ez utóbbira keress rá a google-ban, tényleg jó bevezetõnek), s ez utóbbi javasolta a full installt kezdõknek, mivel állítása szerint a forráskód a legjobb info forrás, persze akkor, amikor az alapokba belejött az ember.
Mindegy, azt akartam javasolni (lehet elõbb kellett volna), hogy mielõtt reinstallt csinálsz, kérd ki valaki véleményét, hogy mit is telepíts. Az én véleményem az, hogy kezdõként érdemes mindent, vagy majdnem mindent (a kana to kanji converterre nyilván nem lesz szükséged, és az apach szerverre sem abszolút kezdõként). Inkább foglaljon többet, mint folyamatosan dependencia problémákkal küzdeni…
No megint csak emlékezetbõl, mert mint írtam w2k elõtt ülök:
Szóval indítsd el az install software progit a menübõl. KDE alatt a beállítások-on belül van ez.
Utána a keresõbe írd be, hogy libjpeg.
Ha van rá találat, tehát megjeleníti lentebb, egy üres négyzettel mellette, akkor nincs feltelepítve, és akkor pipáld ki. Utána telepítés gombot nyomd meg, és kéri majd a CD-t, amelyikrõl lehúzza. -
SzerzőBejegyzés