admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,241-48,250 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893921
    admin
    Adminisztrátor

      ok. úgy teszem , de akkor is, ugyanaz a hiba üzenet

      Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893920
      admin
      Adminisztrátor

        kcommander-t így fordítsd:

        ./configure –enable-mt !!!

        Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893919
        admin
        Adminisztrátor

          configure: warning: libjpeg not found. disable JPEG support.
          checking for Qt… configure: error: Qt (]= Qt 2.2.2) (headers and libraries) not found. Please check your installation!
          For more details about this problem, look at the end of config.log.

          A kcommander ./configure-ra adott válasza, ha ebben is segítesz , akkor talán lesz kcommanderem…

          Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893918
          admin
          Adminisztrátor

            🙂 juhujja

            na megtaláltam bemásoltam, és nem ./configure, hanem make és make install gondolom én…

            Köszike…

            Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893917
            admin
            Adminisztrátor

              Ja, már Mléxem!

              Szóval a libpng-ben van egy install könyvtár talán (most nem látom, mert w2k elõtt ülök), és abban van egy halom makefile.****
              No azok közül azt, amelyikneked kell megfogod, és átmásolod oda, ahol a configure van csak simán makefile néven.
              Ha jók az emlékeim, akkor a makefile.linux-ot kell neked bemásolni, illetve átnevezni makefile-ra.
              Utána már csak make és make install kell.

              Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893916
              admin
              Adminisztrátor

                Elsõsorban köszönöm, hogy leírtad , linket adtál és tényleg érthetõ vagy!

                Viszont mindjárt az elsõ probléma:

                a libpng-1.0.15 könyvtárban, ha kiadom a ./configure parancsot, akkor :

                „There is no „configure” script for Libpng-1.0.15. Instead, please
                copy the appropriate makefile for your system from the „scripts”
                directory. Read the INSTALL file for more details.”

                üzenetet kapom… és én nem beszélek angolul, de annyit értek, hogy további információért olvassam el a az install-t, ami olyan kiterjesztésû , amit a Mandrake egy ?-ként kezel.
                Arra is rájöttem, hog yilyenkor átnevezem instal.txt-re , de kapok egy angol blablabla-t.

                De hogy most hogyan tovább ? what can i do? I dont think’s…..that’s all…..:)

                admin
                Adminisztrátor

                  Szia!

                  Meg ott van a fooldalon a hirek kozott:
                  http://gongolo.usr.dsi.unimi.it/~vigna/webFonts4Linux/
                  Ez letolt, es telepit nehany M$ ttf fontot.

                  Laci

                  Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893915
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Hjajjj, és akkor tovább…

                    mplayer telepítése:

                    Ezt amondatot nem értem:

                    teljesen streil Mandrake 9.0-ra -amin nincsenek libpng codec-ek  

                    A libpng nem codec!!!

                    De nézzük hogy is kell nekifogni (remélem elég szájbarágós lesz, mert dolgozom, és van még 3 órám 😡 ):
                    Elõször is szedd le a szükséges dolgokat innen: http://www.mplayerhq.hu/homepage/dload-hu.html
                    Mi is kell?
                    – mplayer forrás (jelenlegi a pre8)
                    – win32 codec-ek
                    – valamelyik betûtípus (amelyik szimpi)
                    – valamelyik gui (vagy az alap vagy a phony jön be nálam).

                    Ez után ellenõrizd, hogy a következõ dolgok megvannak-e a Mandrake-ben:
                    (Install software)
                    – binutils
                    – gcc (ez tuti van 🙂 )
                    – XFree86 (ha van kde vagy gnome, akkor ez is tuti van)
                    – make (ez is tuti)
                    – SDL
                    – libjpeg
                    – libpng
                    – libogg
                    – libvorbis
                    – illetve ha gui-t akarsz, akkor kell gtk és a gtk-devel csomagok. (fontos a devel is!!!!)

                    Ha minden megvan, akkor jöhet a következõ lépés…
                    1. csomagold ki a win32 codec-eket az /usr/lib/win32 könyvtárba. (még telepítés elõtt!!!)
                    2. csomagold ki az mplayer-t, és add ki a ./configure –enabe-gui parancsot (lehetne még egy –language=hu -t is, de nekem nem kell a magyar, mert úgysem érdekel mit ír ki 😎 )
                    Lefut a script, hát jöhet a make és a make install.
                    3. csomagold ki a skint a /usr/share/mplayer/Skin könyvtárba
                    4. csomagold ki a fontokat a feliratokhoz a /usr/share/mplayer/font könyvtárba (csak azt, amelyiket használni szeretnéd! pl. arial-24)

                    Ha ezzel is megvagy, akkor add ki a gmplayer parancsot, és ha mindent jól csináltál, akkor megjelenik egy szép gui, és természetesen az mplayer is.

                    Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893914
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Na ne már!

                      A Kcommandert nem írta le senki normálisan,

                      Itt [url]]http://www.linuxforum.hu/modules.php?op=mo…91&page=2 mintha leírtam volna mit kell tenned, de ha nem keresel rá a megadott cuccra, akkor már nem sokat tudok tenni az ügy érdekében.
                      De, hogy ne csak az legyen, hogy koptatom a batûket, hát legyen:
                      Kcommanderhez kell ugye a libpng.so.2, ami nélkül nem hajlandó lefordulni. Elõször tehát ezt kell feltenni.
                      Letölteni innen tudod: ftp://swrinde.nde.swri.edu/pub/png/src/
                      Szed le errõl az ftp-rõl a libpng-1.0.15.tar.gz filet, illetve a zlib-1.1.4.tar.gz-t.
                      Ezután mc-vel csomagold ki ezeket a tömörített állományokat (ááá, de szépen fogalmaztam, igérem nem lesz több ilyen mondatom 😉 )
                      Következõ lépésként lépj be a zlib könyvtárába, és add ki a ./configure parancsot. Ha az lefut (és remélhetõleg hiba nélkül, mert nekem elsõre lefutott), akkor utána make, majd a make install parancsokat.
                      Ezután jöhet a libpng fordítása.
                      Belépsz a könyvtárba, majd kiadod a ./configure.
                      Ha ez is lefut, akkor jöhet a make és a make install.
                      Ha mindennel megvagy sikeresen (és ugyancsak leírom, hogy nekem elsõre sikeresek voltak ezen mozdulataim), akkor már csak a kcommander marad hátra.

                      Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893913
                      admin
                      Adminisztrátor

                        HAI. a következö a szitu ha van 3db-os telepitõ cd-d mandrake-hoz
                        akkor minden ok-s lesz.
                        tedd fel a következö csomagokat:sdl,gtk,ogg,libvorbis,alsa….
                        keress rá az rpmdrake-ben ezekre a progikra és minden amit felajánl TEDD FEL
                        utána mejb be az MC-vel az Mplayer könytárba és inditsd el a Config parancsot így:
                        ./configure–enable-gui –language=hu
                        Make
                        Make install
                        a progit gmplayer-el tudod inditani
                        (usr local share mplayer könyvtárba tedd bele a skineketés a fontokat
                        NE ADD FEL HA NEM MEGY ELS

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,241-48,250 / 49,394