Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Addig is olvasd el a linuxuser.funky.hu-n a howto szekcióban az MPlayer fordítás és telepítés témát. Bocsi az önreklámért, de asszem elég részletesen le van írva, hogy milyen csomagok kellenek hozzá és hogyan kell végigvinni. Szerintem a Mdk 9-en is mûködnie kell, bár ott a kiindulási alap a SuSE 8.0.
Sok sikert!!! 😉
Jobb lenne, ha leirnad, milyen konkret hibauzenetek vannak…
probald ujratelepiteni a csomagot:
apt-get remove proftpd
apt-get install proftpdRedHat 8.0-án, vagy 2.4-es kernelen sikerült-e feléleszteni
vortex2-es hangkártyát.Köszönöm a válaszod, viszont „gui nélkül” mit jelent ?
Nekem úgy volt, hogy kicsomagoltam , majd
./configure
make
make install
viszont indítás után sehol nem hozott létre plusz könyvtárat, ahova aconfig file-okat másolhattam volna,
késõbb a config file-okat megtaláltam a tmp könyvtárban….
Pedig nem lenne rossz az mplayer…..Mplayer inditás:
Sikeres forditás után: (GUI nélkül)
KDE felület -konquror megnyitás /Beállitások menü / A Konqueror beállitása menüpont/
a megjelenõ ablakon a Filetársítások /video menupont
video menüpont belép elemek egyenkénti törlése
uj létrehozása pl Mplayer
hozzáadni ( fájlnévminták) a fájl tipusokat avi, AVI, divx DIVX, mpg, vob, ifo mov , mp2 stb.
hozzáadni alkalmazás sorrend mplayer mentés
a konkuerorban (internetböngészõ ) a beallitott ikonnal jelennek meg a filek szimpla kattintás és indul az Mplayer menük nem érhetõek el de a divx alá a feliratot beolvassa
a billentyü parancsok +/- hang
F -teljes képernyõ
P -szünet
nyilak ugrás elõre/vissza 1 perc vagy 10mp
Q kilépésha sikerült szét lehet vélasztani a csoportot pl avi külön ikon mpg 2.ikon
f
Az elsõ 3 lemezre van szükség a telepitéshez. Ezek vannak meg.
E-mail és megbeszélhetjük, hol és mikor?
[email protected]Egyébként a cim ahonnan letölthetõ: ftp://ftp.fsn.hu/.7/redhat-cd/…..
Most már csak az a kérdés, hogy mikor jelenik meg az rc2. 🙂
Az elõzõ kétségbe esett véleményme után felraktam az mplayert.
Nem volt nehéz, fenn is van.
Viszont most egy igazi amatõr kezdõ kérdés:-Hogyan kell elindítani?
Mert az ikonra klikkelve nem csinál semmit.
Ha parancssorból indítom akkor lefut és kiír egy rakat opciót, de gondolom karakteres felületen még nem megy a filnézés….?
🙂Komolyan hogyan kell?
Kicsit többet is mondhatnál..
Mivel és hogyan partícionáltad elõre?
Hol található a merevlemez ahová telepíteni szeretnéd? -
SzerzőBejegyzés