admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,261-48,270 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893909
    admin
    Adminisztrátor

      Addig is olvasd el a linuxuser.funky.hu-n a howto szekcióban az MPlayer fordítás és telepítés témát. Bocsi az önreklámért, de asszem elég részletesen le van írva, hogy milyen csomagok kellenek hozzá és hogyan kell végigvinni. Szerintem a Mdk 9-en is mûködnie kell, bár ott a kiindulási alap a SuSE 8.0.

      Sok sikert!!! 😉

      Hozzászólás: Mplayer telepítése steril Mandrake 9.0-ra #1893908
      admin
      Adminisztrátor

        Jobb lenne, ha leirnad, milyen konkret hibauzenetek vannak…

        Hozzászólás: proftpd csak velem suxxol? #1893894
        admin
        Adminisztrátor

          probald ujratelepiteni a csomagot:
          apt-get remove proftpd
          apt-get install proftpd

          Hozzászólás: vortex2 RedHat 8.0 #1893895
          admin
          Adminisztrátor

            RedHat 8.0-án, vagy 2.4-es kernelen sikerült-e feléleszteni
            vortex2-es hangkártyát.

            Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891963
            admin
            Adminisztrátor

              Köszönöm a válaszod, viszont „gui nélkül” mit jelent ?

              Nekem úgy volt, hogy kicsomagoltam , majd
              ./configure
              make
              make install
              viszont indítás után sehol nem hozott létre plusz könyvtárat, ahova aconfig file-okat másolhattam volna,
              késõbb a config file-okat megtaláltam a tmp könyvtárban….
              Pedig nem lenne rossz az mplayer…..

              Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891962
              admin
              Adminisztrátor

                Mplayer inditás:

                Sikeres forditás után: (GUI nélkül)

                KDE felület -konquror megnyitás /Beállitások menü / A Konqueror beállitása menüpont/

                a megjelenõ ablakon a Filetársítások /video menupont
                video menüpont belép elemek egyenkénti törlése
                uj létrehozása pl Mplayer
                hozzáadni ( fájlnévminták) a fájl tipusokat avi, AVI, divx DIVX, mpg, vob, ifo mov , mp2 stb.
                hozzáadni alkalmazás sorrend mplayer mentés
                a konkuerorban (internetböngészõ ) a beallitott ikonnal jelennek meg a filek szimpla kattintás és indul az Mplayer menük nem érhetõek el de a divx alá a feliratot beolvassa
                a billentyü parancsok +/- hang
                F -teljes képernyõ
                P -szünet
                nyilak ugrás elõre/vissza 1 perc vagy 10mp
                Q kilépés

                ha sikerült szét lehet vélasztani a csoportot pl avi külön ikon mpg 2.ikon

                f

                Hozzászólás: RedHat 8.0 #1893805
                admin
                Adminisztrátor

                  Az elsõ 3 lemezre van szükség a telepitéshez. Ezek vannak meg.
                  E-mail és megbeszélhetjük, hol és mikor?
                  [email protected]

                  Egyébként a cim ahonnan letölthetõ: ftp://ftp.fsn.hu/.7/redhat-cd/…..

                  Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892692
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Most már csak az a kérdés, hogy mikor jelenik meg az rc2. 🙂

                    Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891961
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Az elõzõ kétségbe esett véleményme után felraktam az mplayert.
                      Nem volt nehéz, fenn is van.
                      Viszont most egy igazi amatõr kezdõ kérdés:

                      -Hogyan kell elindítani?

                      Mert az ikonra klikkelve nem csinál semmit.
                      Ha parancssorból indítom akkor lefut és kiír egy rakat opciót, de gondolom karakteres felületen még nem megy a filnézés….?
                      🙂

                      Komolyan hogyan kell?

                      Hozzászólás: még mindig NEMT’OM telepíteni az uhut #1893859
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Kicsit többet is mondhatnál..
                        Mivel és hogyan partícionáltad elõre?
                        Hol található a merevlemez ahová telepíteni szeretnéd?

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,261-48,270 / 49,394