Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Másik alapvetõ kérdés: a hálókártyára állítottál be fix IP-t? Mert ha nem az is lehet baj. Nekem ment SuSe 8.0 alatt az ADSL elsõre. 😀 Valahogy így állítottam be:
YAST2 – hálózatok – ADSL : a hozzáférés adatai stb.
utánna „kinternet” nevû progi, és egybõl csatlakozott isMost bootoláskor indítja az smpppd deamont, és belépés után egybõl van net…
Byez
Supermount bug. Asszem. Föl se tûnt elõször, mert telepítettem pár dolgot a cédékrõl, de aztán eccercsak az egyik cédémnél kiírja: nem találja a másolandó fájlt (pedig a konquerorban ott volt) – gondoltam megnézem mi van: erre látom, hogy a CD-nek hiányzik kábé a fele. Jó, kilõttem, újra be, szintén hiányzik pár cucc aminek ott kéne lennie. Gondoltam: hibás cédé? Aztán kiderült, mindegyikkel ezt csinálja – ráadásul randomszerûen nem olvas rendesen (és ráaudásul mind a CD-ROM, mind a CD-RWm ugyanezt produkálja). Mondjuk berakok egy MP3 cédét, át akarom venni a Thievery Corporation albumot, de csak az elsõ három szám van benn a könyvtárban. Ha kiveszem, majd újra be, lehet, hogy beolvassa a többit is (és valami mást nem fog).
Ne haragudjatok én sokmindent nem értek, és ezt sem:
miért van az, hogy a Mandrake alá hamár valaki létrehoz pl. mplayer rpm-et, azt nem teszitek ki ftp-re,hanem leírásokat adtok, hogy hogyan kell, ami 100000% hogy a másik gépén 35 okból nem megy….?
Sokkal egyszerûbb lenni ez ilyen dolgokat egy file-ként kirakni és akinek kell az töltse klikk rá és van mplayere.
Az elõzõ leírásban csak 3 disztribúció neve hangzott el. Komolyan kezdek kételkedni a linux-ban……ja és ez volt a kezdõk fóruma…..:)
Linux mikor lesz felhasználó barát?Alapvetõ kérdés: mit ír ki és pontosan miket állítottál be?
Képzeld el, én két órán keresztül idegeskedtem ( :casstet: ) , míg végre kiderítettem, hogy a csatlakozáshoz nem csak a választott nevet, hanem a név@szolgáltató.hu-t, azaz a teljes e-mail címet kell megadni. Na ekkor még idegesebb lettem. :casstet: :casstet:
Ez attól függ, hogy mire használod a gépedet.
Gondolom 56k modemmel nem üzemeltetsz szervereket. Ha csak irodai, multimédia alkalmazásokat futtatsz, és ritkán netezel, akkor talán nem olyan fontosak a security frissítések. De javítson ki valaki, ha tévedek
😀Teljesen igazad van!
Azt hiszem ott szúram el a dolgot, hogy a ttf fontok hibátlan felrakása után a Netscape-et ttf fontok használatára akaram rávenni. Baromság, pfuj m$ fontok.
Az Adobe fontokat beállítottam (mindegyiket a megfelelõ helyre), kiiktattam az „Allow documents to use other fonts” kapcsolót, így minden ragyogóan tiszta és éles lett.
Tudtam én, hogy inkább az Adobe-val érdemes kezdeni.
Ha tudnál példát rakj ki vagy [email protected] & [email protected]-ra külgy légyszi
Köszi 🙂@smoketoomuch
Megpróbáltam újra az egészet:
failsafe módban índit
root-ként urpe nvidia
kernel foragat és hiba: missing binary operator before ‘(‘Ha tudnál példát rakj ki vagy [email protected] & [email protected]-ra külgy légyszi
Köszi 🙂linuxconf -fal megnezted, jol van beallitva a DNS?
-
SzerzőBejegyzés