admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,271-48,280 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 8.0 +adsl #1893834
    admin
    Adminisztrátor

      Másik alapvetõ kérdés: a hálókártyára állítottál be fix IP-t? Mert ha nem az is lehet baj. Nekem ment SuSe 8.0 alatt az ADSL elsõre. 😀 Valahogy így állítottam be:

      YAST2 – hálózatok – ADSL : a hozzáférés adatai stb.
      utánna „kinternet” nevû progi, és egybõl csatlakozott is

      Most bootoláskor indítja az smpppd deamont, és belépés után egybõl van net…

      Byez

      Hozzászólás: Urpmi #1893854
      admin
      Adminisztrátor

        Supermount bug. Asszem. Föl se tûnt elõször, mert telepítettem pár dolgot a cédékrõl, de aztán eccercsak az egyik cédémnél kiírja: nem találja a másolandó fájlt (pedig a konquerorban ott volt) – gondoltam megnézem mi van: erre látom, hogy a CD-nek hiányzik kábé a fele. Jó, kilõttem, újra be, szintén hiányzik pár cucc aminek ott kéne lennie. Gondoltam: hibás cédé? Aztán kiderült, mindegyikkel ezt csinálja – ráadásul randomszerûen nem olvas rendesen (és ráaudásul mind a CD-ROM, mind a CD-RWm ugyanezt produkálja). Mondjuk berakok egy MP3 cédét, át akarom venni a Thievery Corporation albumot, de csak az elsõ három szám van benn a könyvtárban. Ha kiveszem, majd újra be, lehet, hogy beolvassa a többit is (és valami mást nem fog).

        Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891960
        admin
        Adminisztrátor

          Ne haragudjatok én sokmindent nem értek, és ezt sem:
          miért van az, hogy a Mandrake alá hamár valaki létrehoz pl. mplayer rpm-et, azt nem teszitek ki ftp-re,hanem leírásokat adtok, hogy hogyan kell, ami 100000% hogy a másik gépén 35 okból nem megy….?
          Sokkal egyszerûbb lenni ez ilyen dolgokat egy file-ként kirakni és akinek kell az töltse klikk rá és van mplayere.
          Az elõzõ leírásban csak 3 disztribúció neve hangzott el. Komolyan kezdek kételkedni a linux-ban……ja és ez volt a kezdõk fóruma…..:)
          Linux mikor lesz felhasználó barát?

          Hozzászólás: Suse 8.0 +adsl #1893833
          admin
          Adminisztrátor

            Alapvetõ kérdés: mit ír ki és pontosan miket állítottál be?

            Képzeld el, én két órán keresztül idegeskedtem ( :casstet: ) , míg végre kiderítettem, hogy a csatlakozáshoz nem csak a választott nevet, hanem a név@szolgáltató.hu-t, azaz a teljes e-mail címet kell megadni. Na ekkor még idegesebb lettem. :casstet: :casstet:

            Hozzászólás: SuSe update kell?? #1893830
            admin
            Adminisztrátor

              Ez attól függ, hogy mire használod a gépedet.
              Gondolom 56k modemmel nem üzemeltetsz szervereket. Ha csak irodai, multimédia alkalmazásokat futtatsz, és ritkán netezel, akkor talán nem olyan fontosak a security frissítések. De javítson ki valaki, ha tévedek
              😀

              Hozzászólás: Suse 8.0 fontkezelés #1893823
              admin
              Adminisztrátor

                Teljesen igazad van!

                Azt hiszem ott szúram el a dolgot, hogy a ttf fontok hibátlan felrakása után a Netscape-et ttf fontok használatára akaram rávenni. Baromság, pfuj m$ fontok.

                Az Adobe fontokat beállítottam (mindegyiket a megfelelõ helyre), kiiktattam az „Allow documents to use other fonts” kapcsolót, így minden ragyogóan tiszta és éles lett.

                Tudtam én, hogy inkább az Adobe-val érdemes kezdeni.

                Hozzászólás: Segítség hálózat (NAGYON KEZD #1893134
                admin
                Adminisztrátor

                  Ha tudnál példát rakj ki vagy [email protected] & [email protected]-ra külgy légyszi
                  Köszi 🙂

                  Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893696
                  admin
                  Adminisztrátor

                    @smoketoomuch

                    Megpróbáltam újra az egészet:
                    failsafe módban índit
                    root-ként urpe nvidia
                    kernel foragat és hiba: missing binary operator before ‘(‘

                    Hozzászólás: Segítség hálózat (NAGYON KEZD #1893133
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Ha tudnál példát rakj ki vagy [email protected] & [email protected]-ra külgy légyszi
                      Köszi 🙂

                      Hozzászólás: Netscape gondok? #1893853
                      admin
                      Adminisztrátor

                        linuxconf -fal megnezted, jol van beallitva a DNS?

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,271-48,280 / 49,394